Skocz do zawartości

Recommended Posts

itam. 

 

 

Szukam od jakiegoś czasu informacji na temat wymiany podzespołów w laptopie, ale problem mam ze znalezieniem kilku odpowiedzi. Chciałbym was prosić o pomoc w doborze kilku podzespołów oraz wypowiedzenie się na temat tych wybranych przeze mnie. Nie zwracajcie uwagi na to czy zabieg jest opłacalny cenowo. 

 

 

Konkrety!! 

Mój laptop: 

 

 

Laptop: MSI GE60 2OD -267XPL 

CPU: i7-4700MQ 2.4 GHz 

GPU: nVidia GTX 760M 2GB DDR5 

RAM: 8GB 1600mHz CL11 DDR3/DDR3L (CPU-Z pokazuje DDR3 ale napięcie ma 1.35V takie jak ma chyba DDRL) 

HDD: HITACHI TRAVELSTAR 7K1000 1TB 7200obr./min 

WIFI: Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC (Tutaj nie wiem dokladnie czy to jest karta fizyczna czy nazwa sterownika) 

 

 

Co chcę zrobić: 

 

 

1. Wymiana dysku HDD na SSHD (Seagate 1TB 7200obr. SSHD 32GB NADA) + m.2 SSD 128-256GB (i tutaj nie wiem jaki będzie pasować gabarytowo i kompatybilnie) 

2. Zwiększenie pamięci RAM do 16GB 1600mHz CL9 DDR3L/DDR3 (zależy jakie są obsługiwane u mnie) zastanawiałem się nad KINGSTON HYPERX DDR3 8GB 1600MHZ CL9 (2 kości po 8GB) 

3. Wymiana karty sieciowej na szybszą. Moja karta obsługuje 72Mb/s, a neta mam 100mb/s dodatkowo chciałbym zwiększyć jakość (802.11 ac) i zasięg (nie wiem czy samą kartą da się to zrobić proszę o podpowiedź). 

4. Lepszy procesor. Chciałem dobrać procesor, który będzie szybszy i będzie pasować do mojej płyty głównej. Z poszukiwań znalazłem, że pasować będzie i7-4910MQ ma lepsze osiągi na tych samych poborach mocy itd. 

5. Wymiana procesora karty graficznej GPU. I tutaj jestem kompletnie ciemny. Nie wiem jak mogę sprawdzić czy wgl można u mnie go wymienić. Nie wiem jaki procesor podejdzie pod moja plyte itd. itp. Nie wiem czy jak moj GPU pobiera np 45-50W to czy GPU który ma 70-80W będzie dzialać poprawnie. 

 

 

Dodatkowo będę robić customowe chłodzenie dodatkowe, co mam na myśli, wywalę CD-DVD Rom wstawie tam tackę z wentylatorem albo tackę na dodatkowy dysk i zamontuje tam wentylator podłączony pod w/w podstawkę. Do tego heat pip`y które przytwierdzę do CPU i GPU odpowiednio dognę i podczepie pod radiator 2-go wentylatora. Wiem jak to zrobić, wiem skąd wziąć części także da rade to osiągnąć. Więc będzie u mnie oryg. chłodzenie z opcją turbo i dodatkowe chłodzenie zamiast DVD. 

 

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze takich pozdespołów, które będą najlepiej ze sobą działać. Cena nie gra roli chodzi tutaj o sam fakt ulepszenia i na tym sie skupmy. 

 

 

Dodatkowo link do pliku TXT z CPU-Z: 


 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Cóż moim zdaniem

-dysk Seageate to ryzyko straty danych... Ja bym wziął HGST 7200RPM + 250gb SSD jednakże, nie wiem czy w tym modelu było juz obecne M.2...

-RAM jest ok tylko szukaj kości z DDR3L (napięcie 1.35v)

-z procesorem to powinien byc ok ale potraktuj go lepsza pastą.

-GPU jest wlutowane więc go już nie zmienisz.

 

Z chłodzeniem nie wiem czy twój pomysł ma sens ale możesz próbować.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Wymiana dysku HDD na SSHD (Seagate 1TB 7200obr. SSHD 32GB NADA) + m.2 SSD 128-256GB (i tutaj nie wiem jaki będzie pasować gabarytowo i kompatybilnie)

Zainwestuj w SSD - mSATA.

 

 

 

2. Zwiększenie pamięci RAM do 16GB 1600mHz CL9 DDR3L/DDR3 (zależy jakie są obsługiwane u mnie) zastanawiałem się nad KINGSTON HYPERX DDR3 8GB 1600MHZ CL9 (2 kości po 8GB)

Jeżeli tylko i wyłącznie grasz, to nie widzę dużego sensu, chyba że obece 8 Gb zapychasz.

 

 

 

3. Wymiana karty sieciowej na szybszą. Moja karta obsługuje 72Mb/s, a neta mam 100mb/s dodatkowo chciałbym zwiększyć jakość (802.11 ac) i zasięg (nie wiem czy samą kartą da się to zrobić proszę o podpowiedź).

Tak, można wymienić.

 

 

 

4. Lepszy procesor. Chciałem dobrać procesor, który będzie szybszy i będzie pasować do mojej płyty głównej. Z poszukiwań znalazłem, że pasować będzie i7-4910MQ ma lepsze osiągi na tych samych poborach mocy itd.

Przy takiej karcie graficznej obecny procesor spokojnie wystarczy a nawet jest aż nadto, a karta graficzna jest przylutowana:

http://img18.staticclassifieds.com/images_tablicapl/397616045_6_1000x700_msi-ge60-2od-_rev003.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...