Skocz do zawartości

Nowy, programowanie, biuro do 2000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Witam,
Potrzebuję komputera głównie do programowania. Zacząłem wprawiać się w VisualStudio Web i mój leciwy komputer bardzo muli.
Pozostałe zastosowania nie tak bardzo obciążające (inne IDE, video, czasem większy plik EXCELL'a, matlab, GIMP, przeglądarki (przy testowaniu uruchomionych nawet kilka jednocześnie)). Raczej nie będę używał go do obciążających gier dlatego wystarczy zintegrowana karta graficzna.    
Zastosowanie komputera :głównie programowanie (web)
Maksymalna kwota : 2000
Kiedy zamierzam kupić komputer? :do 2 tygodni
Których części potrzebuję :buda
Czy będę podkręcać sprzęt? :nie
Rozdzielczość mojego monitora i model :tylko VGA 1680X1050
Specjalne wymagania :poniżej
Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : HDD - WD 320GB SATA2
Własna propozycja zestawu :

Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ [bX80662I36100]

MSI B150M ECO /intel B150, DDR4, LGA1151/

GoodRam 8GB 2133MHz CL15

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC [sSDPR-IRIDPRO-240]

Liteon iHAS124 SATA (black) [iHAS124-14]

SilentiumPC Gladius M20 Pure Black (b/z) [sPC125]

ModeCom MC-500 G90 120mm GOLD [ZAS-MC90-SX-500-ATX-APFC]

 

Dysk HDD chciałbym zachować, choćby na jakiś czas (ta pojemność całkowicie mi wystarcza), natomiast monitor musi wystarczyć -).
Komputer będzie w najbliższym czasie pracował wiele godzin dziennie stąd w miarę możliwości chciałbym żeby nie był prądożerny. Stąd moja propozycja na mobo i zasilacz (ceryifikat Gold i chyba nie ma go na czarnej liście chociaż są inne tego producenta).

Z góry dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

GoodRam 8GB 2133MHz CL15

GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 

Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny

SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)

2014 zł

 

CPU 4 rdzenie 4 wątki będzie wydajniejszym rozwiązaniem pod programowanie lepiej się sprawdzi, MOBO zdecydowanie bardziej opłacalne z racji większej ilości banków na RAM- możesz z czasem i potrzebą dokładać kolejne kostki po 8 GB (w tej chwili nie warto z racji jego wysokiej ceny), SSD z propozycji to bardzo dobry nośnik jak za takie pieniądze i jest to trafny wybór, zasilacze Modecoma mogą mieć certyfikaty efektywności, ale nie grzeszą jakością wykonania jak również ilością zabezpieczeń dlatego zaproponowałem takiego Corsarza z ogromnym zapasem mocy pod taki setup z japońskimi kondensatorami, przetwornicą DC-DC, pięcioma zabezpieczeniami (OPP, OTP, OVP, SCP, UVP) oraz o semi modularnej konstrukcji. Na koniec zdecydowanie lepsza serii obudów od SPC - masz tutaj dwa wentyle i piwnicę na zasilacz i jego okablowanie.

Jeżeli chcesz ściąć koszty to zmień zasilacz na Antec VP-PC 400W 120mm.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, szczególnie za wynalezienie tego procesora.
Co do zasilacza to muszę się zgodzić (nie wiem co jest najistotniejsze) na tego Anteca.
Natomiast co do płyty to jeśli ilość banków pamięci RAM jest jedynym powodem Twojej propozycji (porównując do mojej lub do  MSI H110M PRO-VD /intel H110, DDR4, LGA1151) to wybrałbym tańszą wersję. Komputer zamierzam użytkować max 5 lat i nie przypuszczam, żebym miał większe zapotrzebowanie na RAM niż 16GB, no może mam słabą wyobraźnię a w tym momencie liczy się dla mnie każda stówka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...