Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mecqb,

Recommended Posts

Hej,

 

Poszukuje karty graficznej do mojego komputera, przeszukałem dziesiątki forów, wliczając i te, i nadal mam problem z wyborem.

Komputera głównie używam do grania w World of Warcraft: Legion, do oglądania filmów(od czasu do czasu) lub przeglądania neta.

 

Specyfikacja PC: GPU ASUS R7 250X 1GB, Zasilacz SilentiumPC Gladius Deus G1 500W, MB MSI Gaming M3 H170, CPU Intel i3 6100 Skylake, HD SSD HyperX K3 240GB, RAM DDR4 HyperX 8GB, Obudowa Phanteks Eclipse P400S, Monitor Samsung PLS FreeSync FullDH (Kupię za jakieś 1-2 tyg)

 

Chce wymienić mojego leciwego Asusa, który niestety mimo iż się świetnie spisywał nie radzi już sobie z Legionem. Wstępnie chciałem MSI GeForce GTX 750 Ti, potem stwierdziłem, że jest troche stara i rozważałem MSI R7 370 Gaming X 4G ale nie obsługuje FreeSync i wydajność starczy mi może na 2 lata a chciałbym raczej coś na dłużej. Tak więc budżet z 600 zł rozszerzyłem do 1200 i to jest totalnie MAX. Teraz rozważam MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB ewentualnie wersje z 8GB, wyższy model MSI Radeon RX 480 Gaming X 4GB oraz kartę zielonych czyli MSI GeForce GTX 1060 3GB. Jak widać wszystkie karty od jednego producenta ze względu na wygląd i podświetlenie oraz na bezkonkurencyjne chłodzenie, a w przypadku polarisów jako jedyne są stabilne. Cała moja obudowa jest podświetlana na czerwono. 

 

Zastanawia mnie kilka rzeczy. Czy Radeon z działającym FreeSync (czy to będzie zauważalna różnica w WoWie) czy GTX, który mimo 3GB jest wydajniejszy z DX11 a Legion DX12 nie wspiera, ale z drugiej strony 3GB na przyszłość to mało. No i czytałem, że GTXy szybko się zużywają. Najbardziej przychylam się do RX 480, który posiada też backplate (RX 370 niestety nie). Ma ktoś może wymienione karty, może coś dodać od siebie na ten temat? A może jakaś inna ładna karta podświetlana na czerwono w barwach czarno/czerwonych ewentualnie czarna? Budżet to max te 1200 zł. A jak już wspomniałem gram tylko w WoWa.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

 

EDIT: Dodano tagi.

  

Edytowane przez Mecqb
Link to post
Share on other sites

Lepszy FPS osiągniesz na Nvidii, ale bez FreeSync. Tutaj np. GTX1060 3GB.

Jeśli chcesz FreeSync to zdecydowanie RX 480 4GB. Posiadam Fury oraz monitor z FreeSync i w WoWa gra się przyjemnie. Posiadałem RX480 8GB i 1060 6GB, gdzie to na karcie zielonych, owa gra działała niebo lepiej. Jednakże jeśli ściąłbyś detale, tak aby uzyskać FPS w widełkach FreeSync, to RX480 4GB będzie dobrym wyborem :). Generalnie karty zielonych osiągają lepszy FPS w grze Blizzarda, niż układy AMD(odpowiedniki).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według testów na RX 480 4g wow osiąga minimum 80 fps wiec ustawiając stałe 60 i FreeSync na ultra można grać bez obniżania detali.

 

http://www.hardwareunboxed.com/world-of-warcraft-legion-gpu-benchmark-current-previous-generation-gpu-test/

 

http://www.logicalincrements.com/games/wow

Edytowane przez Mecqb
Link to post
Share on other sites

Do 1200zł wyrwiesz 1060 6gb msi i w to bym celował jeśli chcesz wydać całą kwotę.

 

Do 950-1000zł gtx 1060 3gb/rx 470 4gb/rx 480 4gb.

 

Wybór firmy to indywidualna sprawa, ja wybrałem jednak gtx 1060 3gb http://www.hardwareunboxed.com/gtx-1060-3gb-vs-rx-470-4gb-best-value-at-200/ bo nie muszę mieć max możliwych detali + wygładzania, a gram w 1050p i z wykręconą na max kartą.

 

Ps. Jaki masz obecnie monitor?

Edytowane przez Gamer83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do 1200zł wyrwiesz 1060 6gb msi i w to bym celował jeśli chcesz wydać całą kwotę.

 

Do 950-1000zł gtx 1060 3gb/rx 470 4gb/rx 480 4gb.

 

Wybór firmy to indywidualna sprawa, ja wybrałem jednak gtx 1060 3gb http://www.hardwareunboxed.com/gtx-1060-3gb-vs-rx-470-4gb-best-value-at-200/ bo nie muszę mieć max możliwych detali + wygładzania, a gram w 1050p i z wykręconą na max kartą.

 

Ps. Jaki masz obecnie monitor?

 

AD1. Chetnie bym nabył 1060 6G ale tak się składa, że do 1200 jej nie dostane od MSI ani innej firmy spełniającej moje oczekiwania. A na aledrogo nie chce kupować.

 

AD2. Mega pomocne linki!! Dzięki! W tym i jescze jednym porównaniu na tej stronie na ogół gtx wychodzi lepiej. Został użyty overwatch w porównaniachuj więc gra blizarda pokazująca ich tendencje.

 

Niestety wyniki testów uwzględniają i7 a ja mam i3, a wiem, że gtx mniej obciąża CPU więc to kolejny plus dla niego. Była tam informacja, że test zostanie też zrobiony na i3 niestety na telefonie nie udało mi się tego znaleźć więc pewnie jeszcze tego nie ma.

 

AD3. Co do monitora to na razie mam jakiś 19 cali badziew 1280x1024 ale razem z kartą kupuję monitor, więc problemu nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Krótko i na temat Nvidia wydajność na już a z biegiem czasu 2-3 lata w NOWYCH grach będzie bardzo kuleć jak w poprzednich generacjach grafik Nvidia. AMD ma dłuższe wsparcie. I musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na jaki okres czasu masz zamiar kupić grafikę. Czy kręcisz grafiki? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up.

 

Coś na potwierdzenie tej tezy?

 

 

Wg mojej wiedzy przykładowo premiera 2013r r9 280x vs gtx 770

 

 

 

Po 3 latach karty obok siebie w granicach błędu pomiarowego.

proszę bardzo: 9f2mfdoydrux.pngnie jest to jedyna gra gdzie amd wygrywa.

Edytowane przez januszmk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/?p=MSI+GTX+1060+6GT+OCV1 jedynie parę złotych ponad z wysyłką, sądzę że tyle jeszcze można naciągnąć budżet.

 

Ale nie wersja gaming, czyli bez podświetlenia. A ja chcę mieć ładnie świecąca budę. Tak wiem przekladam wygląd ponad wydajność ake nie wiem czy do wowa więcej niż te 3 gb vram trzeba. Poza tym gaming X ma półpasywne chłodzenie, to duża zaleta jeśli chodzi o kulturę pracy

 

W sumie decyzje AMD vs GF podjąłem i wybiorę 1060 teraz tylko firma. Palit, GygaByte czy MSI strix za drogi od roga. Wszystkie podświetlane ale jak z kulturą pracy i temperaturami. Budę mam wyciszona i chlodzona co prawda ale jednak wolę cisze, mój razer blackwidow TE wystarczy do robienia hałasu...

Krótko i na temat Nvidia wydajność na już a z biegiem czasu 2-3 lata w NOWYCH grach będzie bardzo kuleć jak w poprzednich generacjach grafik Nvidia. AMD ma dłuższe wsparcie. I musisz sobie odpowiedzieć na pytanie na jaki okres czasu masz zamiar kupić grafikę. Czy kręcisz grafiki? 

 

 

Grafik nie kręcę ew jakieś filmiki z gry. Co do karty mogę ją za 3 lata wymienić problem to raczej nie będzie.

Edytowane przez Mecqb
Link to post
Share on other sites

Up.

 

Coś na potwierdzenie tej tezy?

 

 

Wg mojej wiedzy przykładowo premiera 2013r r9 280x vs gtx 770

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/01/gfx/charts1/avg1920.png

 

Po 3 latach karty obok siebie w granicach błędu pomiarowego.

https://www.youtube.com/watch?v=tjafGO8pTf4

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Wg pclab, różnica niecałe 10%, przypadeq? pewnie składowa wielu czynników, ale na pewno nie celowego zaniżania wydajności.

 

 

nie jest to jedyna gra gdzie amd wygrywa.

 

 

Które dokładnie karty i o ile fps? min fps też czyli najważniejszy? :)

 

W których jeszcze wygrywa? tu masz przykłady jak wygrywa, ale poborem prądu http://www.hardwareunboxed.com/gtx-1060-3gb-vs-rx-470-4gb-best-value-at-200/

 

Karty w tej samej cenie za dobrą wersje.

Edytowane przez Gamer83
Link to post
Share on other sites

RX 470 nie jest konkurentem dla GTX 1060 3GB. I w jakiej tej samej cenie RX 470 jest dużo tańszy kosztuje około 1000 zł a GTX 1060 1200 minimum więc co ty głupoty gadasz że w tej samej cenie RX 480 jest konkurentem GTX 1060. 


A co do pclol to Nvida daje sponsoring a w purepc dokłada AMD więc spoko loko.

Link to post
Share on other sites

Ja bym mimo wszystko porównywał gtx 1060 3GB do rx 470 4GB, a gtx 1060 6GB do rx 480 8 GB. Ceny mają porównywalne, a co do wydajności to narazie NVIDIA wygrywa ale co będzie za rok-dwa?Co przyniesie vulkan, dx12?Ja bym bardziej obstawiał za amd. 3 lata temu kupiłem 280x za 1050zl ( gtx 780 był za 2100zł) i do tej pory śmiga w kompie dzieci, pozwalając na zabawę w FHD.Co dzis reprezentuje gtx 770? ( był 250zł droższy), można sobie na wykresach pooglądać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie nie ma co gdybać jaka karta będzie lepsza w przyszłości ponieważ ja gra TYLKO w Wowa i tego temat dotyczył. Nie interesuje mnie vulkan ani DX12 bo blizard nie ma potrzeby go do gry wprowadzać. Jeśli wow się skończy to może przesiąde się na Overwatcha, z którym GTX sobie poradzi za te 2-3 lata. GTX tez będzie lepszym wyborem dzięki PhysyX, mój procesor sobie odpocznie trochę. Teraz by się przydał jakiś spec który wie, ktory wie czy za granica da się kupić w granicy 1200-1300 zł msi wersje 6GB. Bo na Amazon.de jest ale z przesyłka wychodzi ponad 1400 wiec się nie opłaca. Jeśli wersja 6GB się nie znajdzie będę musiał kupić 3GB ewentualnie palita jetstream lub GygaByte G1 ale te karty są głośniejsze niestety i nie chodzą tak dobrze jak msi. Przynajmniej mają rbg.


A tu

 

http://www.hardwareunboxed.com/3gb-vs-6gb-gtx-1060-vram-comparison-more-competitive-than-you-might-think/

 

mam przykład, że jednak nie opłaca się inwestować w 6GB. Drugi akapit id końca jest bardzo utwierdzajacy dla mnie gracza full hd. A wyniki testów tez pokazują, że da się grać. No ok ziomek to testował na i7 który jest o niebo wydajniejszy, ale Wow wykorzystuje tylko dwa jajka wiec będzie git ;)

Link to post
Share on other sites

Up.

 

Dokładnie :)

 

Jakoś gtx 1060 3gb nie ma problemu by wyprzedzać rx 480 4gb nawet przy alokowanym 7.7gb vram i to wszystko w 1440p.

 

Argument vram właśnie odpadł.

 

Co do i7@4ghz to są fory dla rxa, bo do gtx wystarcza przeciętne i5 lub szybkie i3.

 

 

3 lata temu kupiłem 280x za 1050zl ( gtx 780 był za 2100zł) i do tej pory śmiga w kompie dzieci, pozwalając na zabawę w FHD.Co dzis reprezentuje gtx 770? ( był 250zł droższy), można sobie na wykresach pooglądać. 

 

 

Jest na identycznym poziomie wydajności - patrz wykres pclab wyżej.

 

 

 

http://media.gamersnexus.net/images/media/2016/game-bench/battlefield/bf1-benchmark-1080p-dx11.png

 

Cod 

 

1080.png

 

vram.png

 

Kolejny przykład na potwierdzenie vram alokowany nie równa się vram używany.

Edytowane przez Gamer83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak nie gra w nowe gry DX12 i Wulkan to niech łyka GTX 1060 dobra wydajność a i też się dobrze kręci, zależy tylko od modelu i producenta.

 

Co do producentów to Lipton dobry test zrobił:

 

 

MSI wychodzi najlepiej tak jak myślałem, poczekam jeszcze z tydzień i jak nie pojawi się nigdzie tańsza wersja 6GB to biorę 3GB. Dzięki za pomoc!! 

 

EDIT: Zmiana z Lemon an Lipton....niech żyje autokorekta androida xD

Edytowane przez Mecqb
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...