Skocz do zawartości

PS4 czy PC za około 2000zł?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Mixtape,

Recommended Posts

Co lepiej kupić?
PS4 za ~ 1000zł, czy lepiej zbierać na komputer za około 2000zł?
Zamierzam na nich grać w nowsze tytuły (GTA V, Rainbow Six, Overwatch, Battlefield 1) w najnowsze tytuły rzadko gram, ale zdarza się.
Za pc przemawia także mysz i klawiatura, niż pad w FPS'ach w które często lubię grać, chociaż na padzie też mi się dobrze gra.
Za ile będę musiał wymieniać jakieś podzespoły w takim pc, by spokojnie grać w nadchodzące w przyszłości tytuły? 

Nie wiem czy to coś zmienia, ale mam komputer bardzo stary, wiec monitor i obudowę mam, chodzi mi tylko o podzespoły.

Link to post
Share on other sites

Za kilka dni wychodzi PS4 Pro i wygląda na to, że to najbardziej opłacalna platforma. Odpowiednik kompa z RX 480. 

Wolę kupić normalnego PS4 - nie mam telewizora 4K ani funkcji HDR w telewizorze.

Wiem, będzie lepsza wydajność, ale opłaca się dokładać do tego 800 zł?

Zamierzam kupić używanego PS4.

Link to post
Share on other sites

Uwierz mi przechodziłem 2 tyg temu to samo, wybierz PC. Fps na padzie to porażka. 

Grałem u mojego brata w fps na padzie i powiem, że dla mnie to nie ma różnicy na czym gram.

A wiesz może co ile bym musiał wymieniać coś w PC, żeby grać w najnowsze tytuły?

A czy karte czy procesor mogę potem odsprzedać?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak będziesz grał głównie w exy na PS4 to kup PS4. Do innych gier zdecydowanie pecet bo nawet taka maszynka za 2 kafle spokojnie zjada PS4 na śniadanie jeżeli chodzi o grafikę i rozdzielczość w grach multi platformowych. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Jak będziesz grał głównie w exy na PS4 to kup PS4. Do innych gier zdecydowanie pecet bo nawet taka maszynka za 2 kafle spokojnie zjada PS4 na śniadanie jeżeli chodzi o grafikę i rozdzielczość w grach multi platformowych. 

Dobra dzięki, chyba będę zbierać na PC, bo na exach z PS4 to mi nie zależy.

Link to post
Share on other sites

Ustawienia "wysokie", które w najlepszym przypadku od medium różnią się dwoma krzakami i delikatnie większym zasięgiem widzenia, przy jednoczesnym wzroście klatek o jakieś 30-40%? 

Konsole wreszcie potrafią jako tako udźwignąć grę w wyższych ustawieniach, przy niebotycznych (jak dla konsol) 60 klatkach... łał

Nie mówiąc o wszelakich opóźnieniach telewizorów, co przy szybkich monitorach do grania jest wręcz padaką dla oczu.

Najważniejsza kwestia - PC jest przyszłościowy.
Zawsze zapodać sobie można nową część która zwiększy fun za jakiś czas.
Autor kupi sobie konsolę, pójdzie do kolegi gdzie 144Hz i taki G-SYNC śmiga aż miło, po czym będzie temat w dziale "sprzedam" z w/w konsolą :D

Podsumowując: PC
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

pójdzie do kolegi gdzie 144Hz i taki G-SYNC śmiga aż miło

 

Drogie niestety. Przesadnie drogie wręcz. Za cenę podstawowego modelu ma konsolę ps4 jak nie pro. Nie każdego stać. A tu kolega kupuje skrzynkę za 2k. 


 

 

Nie mówiąc o wszelakich opóźnieniach telewizorów, co przy szybkich monitorach do grania jest wręcz padaką dla oczu.

 

TV też można dobrze skalibrować pod konsolę. Ale jak się gra na ulepszaczach obrazu to nie ma się co dziwić.  

Link to post
Share on other sites
Drogie niestety. Przesadnie drogie wręcz. Za cenę podstawowego modelu ma konsolę ps4 jak nie pro. Nie każdego stać

 

Mówię o aspekcie przyszłości. Za rok czy dwa do PC może będzie mógł sprawić sobie taki monitorek - nie znasz jego przyszłego stanu majątkowego. Mając konsolę nawet takiej możliwości nie ma. 

 

 

Ale jak się gra na ulepszaczach obrazu to nie ma się co dziwić.

 

Gra się na tym, co serio daje efekt i przyjemniejszą grę.  

 

Ja generalnie nawet nie chce wspominać o spadkach klatek we współczesnych tytułach...

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz grał głównie w exy na PS4 to kup PS4. Do innych gier zdecydowanie pecet bo nawet taka maszynka za 2 kafle spokojnie zjada PS4 na śniadanie jeżeli chodzi o grafikę i rozdzielczość w grach multi platformowych. 

Benchmark się zmienia,eksperci ,moderatorzy ,redaktorzy ale Mixtape zostaje taki sam :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Bo mam rację ? :P Grałem na obu konsolach i wiem, że taki pecet za 2 kafle spokojnie zjada obie konsole na śniadanie.

Poproszę o listę podzespołów PC za 2000 zjadającego konsolę. Pamiętaj o peryferiach i systemie. Żeby dorównać takiemu PS4Pro potrzebujesz RX470tki .. 950 zł .. system 400 zł, klawiatura i mysz przynajmniej 100 zł. Zostało 550 zł na dysk, płytę główną, zasilacz, procesor i ram. Jeśli PC ma "zjadać" konsolę to potrzebny będzie już raczej RX480/GTX1060 - czyli na podane wyżej podzespoły zostaje Ci 200 zł .. to teraz masz ambitne zadanie :)

Edytowane przez Cepheus119
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Poproszę o listę podzespołów PC za 2000 zjadającego konsolę. Pamiętaj o peryferiach i systemie. Żeby dorównać takiemu PS4Pro potrzebujesz RX470tki .. 950 zł .. system 400 zł, klawiatura i mysz przynajmniej 100 zł. Zostało 550 zł na dysk, płytę główną, zasilacz, procesor i ram. Jeśli PC ma "zjadać" konsolę to potrzebny będzie już raczej RX480/GTX1060 - czyli na podane wyżej podzespoły zostaje Ci 200 zł .. to teraz masz ambitne zadanie :)
Łapkę w górę dostałeś bo miałem to samo rano napisać ale prąd mi padł ;DA! Do listy używanych części z których będziesz to składał po allegro i olx doliczaj koszty wysyłki;D
Bo mam rację ? :P Grałem na obu konsolach i wiem, że taki pecet za 2 kafle spokojnie zjada obie konsole na śniadanie.
Kurczę no. Czekamy dalej na specyfikację tego peceta. PS4 Pro kosztuje teraz 1700. Do świąt pewnie potanieje. Złóż nam tą maszynę za 2 tysie, bo będziemy musieli kupić konsole;)
Link to post
Share on other sites

Nie da się za 2tyś złożyć kompa o wydajności ps4 pro i z tym nie ma co dyskutować( licząc na szybkości potrzeba około 3 tyś). Jednak komp ma więcej zalet. Jest urządzeniem bardziej uniwersalnym, dość elastycznym jeżeli chodzi o rozbudowę, gry na pc są sporo tańsze, itp. Autor wątku sam sobie musi odpowiedzieć czego bardziej potrzebuje, po sobie wiem, że konsola to taki dodatek do...... komputera:)

składamy na szybkości na nowych częściach.cpu i3 6100 500zlpsu 130zlgpu gf 1060 3GB 900zlobudowa 100złHDD 200złRam 200złSystem 400złPłyta 250zł

Całość niecałe 2700zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...