Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 
 
Potrzebuje dac/amp 
 
źródło: komputer usb oraz mile widziane inne wejście dzwięku( liniowe, spdif)
 
Podłączyć chce 
 
Amplituner kablem spdif optical ( onkyo tx8150 + dali zensor 7 + e12f sub)
 
i na zmianę 3 pary różnych słuchawek. (teraz są tylko cloudy I do cs go )
 
coaxial przydałby się na przyszłość ale obędzie się bez 
 
rodzina lubi sporo basu więc przydałby się jakiś regulator czy coś.
Potencjometr do głośności, oraz możliwość wyboru źródła dźwięku chyba że wykrywa automatycznie
 
 
w komputerze brak miejsca na jakąś kartę dźwiękowa.
 
 
Powód czemu chce przez dac podłączyć amplituner;
 
aby było słychać cokolwiek z komputera ( w win głośność 100% ) na amplitunerze potrzeba ustawić głośność 1/3 możliwości 
gdzie przy radiu czy pendrivie, cdiku czy nawet blueray na tych ustawieniach można już ogłuchnąć.

z góry dzięki za pomoc 

 

Pozdrawiam Wojtek

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Oglądałem ale nie wiem czy dobrym pomysłem jest ciągnąc kabel rca na 4,5m, a jeśli już to jaki kupić ten kabel 2rca na 2 rca jak bym troche po przestawiał to 3m powinno starczyć.

jakby był z optycznym wyjściem jeszcze to brałbym w ciemno,

A " in coaxial" można kablem przerobić by było z jack3,5 mm ( ipoda touch ) ?

na przykład takim kablem:

http://prolinkcables.pl/shop/pl/1-rca-jack-35/332-kabel-1-rca-35-mono-exclusive-tcv-3140-5-m-5902633883003.html?utm_source=ceneo&utm_medium=oferta%20ceneo&utm_campaign=kabel-1-rca-35-mono-exclusive-tcv-3140-5-m
 

wyczytałem że ma problem z szumienie i jakieś traszki, i pomaga ładowarka od telefonu czyli takie coś się nada http://allegro.pl/zasilacz-micro-usb-5v-2000ma-i6075543455.html?

Ale czytałem ze to ma jakiś problem z regulacją w Windows to jak to najlepiej podłączyć do pc ( wiem ze po spdif jest strasznie ciche w płycie głównej)

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites
Powód czemu chce przez dac podłączyć amplituner;

 
aby było słychać cokolwiek z komputera ( w win głośność 100% ) na amplitunerze potrzeba ustawić głośność 1/3 możliwości 
gdzie przy radiu czy pendrivie, cdiku czy nawet blueray na tych ustawieniach można już ogłuchnąć.

z góry dzięki za pomoc

 

Coś ewidentnie masz nie tak ze sterownikami albo ustawieniami Realteka, głośność powinna być bardzo podobna bądź wręcz identyczna w przypadku odtwarzania muzyki z kompa (po optyku) czy tej samej muzyki z pendriva podłączonego bezpośrednio do amplitunera.

 

Odinstaluj i zainstaluj ponownie najnowsze sterowniki do realteka.

Powyłączaj wszystkie "ulepszacze" na panelu sterowania kartą muzyczną (lodnessy, boosty, dolby, autoregulacje, levelery, wirtualizacje, korektory, enhancery, czy co tam jeszcze durnego powymyślali).

 

Sprawdź czy masz ten problem pod innym systemem operacyjnym np. spod Linuxa odpalonego z CD/DVD/USB.

Link to post
Share on other sites

Nic się z tym nie da zrobić tym. Nigdy nie używałem tych eq wbudowanych. A komputer jest swiezy po instalowaniu win 10 na czysto wcześniej byl 7, 8.1, Linux, ios i na każdym było to samo, z laptopem znajomych tak samo. A kabel który mam teraz to jakis qed performance... Ale mialem jakis tańsze i droższe i różnicy nie było.

 

Maści rzeczy przerobilem wielu z wiedzą i bez też chcieli pomóc i jak gra cicho tak gra ( dodam ze w amplitunerze wszystko prawidłowo działa bo przeszlem się z nim do salonu,

 

Więc padło na jakis dac i tak sobie szukam i szukam i stwierdzilem że chcę za dużo w zbyt małej cenie

Link to post
Share on other sites


wyczytałem że ma problem z szumienie i jakieś traszki, i pomaga ładowarka od telefonu czyli takie coś się nada http://allegro.pl/zasilacz-micro-usb-5v-2000ma-i6075543455.html?

Ale czytałem ze to ma jakiś problem z regulacją w Windows to jak to najlepiej podłączyć do pc ( wiem ze po spdif jest strasznie ciche w płycie głównej)

 

 

Co do coax - jack nie wiem jak to działa.

 

Natomiast co do trzeszczenia to piszący recenzje miał stary sprzęt, u mnie podłączony do usb 2.0 działa identycznie jak na usb 3.0, zero trzasków itp.

Zasilacz pewnie się nada, u mnie działa z ładowarką od telefonu Sony (1.5A).

 

Po podłączeniu zewnętrznego zasilania wzmacniacz słuchawkowy ma więcej mocy w stosunku to tej jaką dysponuje pobierając prąd tylko z usb - żeby była jasność bez zewnętrznego zasilania też nie uświadczyłem żadnych zniekształceń i przycięć.

Link to post
Share on other sites

to zostało tylko jaki kabel 2rca na 2rca do amplitunera kupić
 

 

i co z tym drugim wejściem, albo ktoś wie, może z jakąś przejściówką? (coaxial-jack)


kupić mi ładowarki nie zaszkodzi zawsze się przyda.

okey usb 3.0 jakieś się wolne znajdzie na pewno, trochę mnie te traszki zniechęciły ale piszesz że jest dobrze.

jeszcze można by było spróbować podłączyć spdif do pc jakby było tak samo głośno jak po usb,

to było by wejście usb wolne na ipod/telefon.

 Żyje w przekonaniu że jak jest wejście na zasilanie to trzeba z niego skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Napisze do niego, dzięki za info

a nie masz może pomysłu na coś innego? poza smsl m3 
 

uproszczając już na maxa

wejście tylko usb

a wyjście na słuchawki i spdif 
tak bym nic nie musiał zmieniać, znalazło by się coś? jeśli nie to będę rozmyślał nad tym smsl m3 albo prodigy cube, choć kusi mnie to smsl

Link to post
Share on other sites

Nic się z tym nie da zrobić tym. Nigdy nie używałem tych eq wbudowanych. A komputer jest swiezy po instalowaniu win 10 na czysto wcześniej byl 7, 8.1, Linux, ios i na każdym było to samo, z laptopem znajomych tak samo. A kabel który mam teraz to jakis qed performance... Ale mialem jakis tańsze i droższe i różnicy nie było.

 

Maści rzeczy przerobilem wielu z wiedzą i bez też chcieli pomóc i jak gra cicho tak gra ( dodam ze w amplitunerze wszystko prawidłowo działa bo przeszlem się z nim do salonu,

 

Bardzo to dziwne, rozumiem, że laptop też był przy pomocy kabla optycznego podłączony? Jeśli tak, to jeszcze możesz sprawdzić to ustawienia amplitunera (z instrukcji):

 

"4. Source

IntelliVolume: Even when the volume control is the same

on this unit, there may be differences in the volume

depending on the connected devices. Adjust this when

you want to alleviate this difference. To set, select each

input source.

-12 dB to +12 dB (default setting: 0 dB)"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

FiiO E10K spełnia wymagania, ale nie wiem jak to gra.

Nie miałem zbyt wielu sprzętów audio w rękach, tak że lepiej poczekać na bardziej doświadczonych kolegów - ja się tylko dokształcałem na forach przed zakupem SMSL :)

 

hmm a gdzie tam mamy wyjście spdif ( jeśli jest to przepraszam ale nigdzie nie znalazłem takiej informacji

 

 

 

nie bardzo rozumiem co mam sprawdzić w amplitunerze, z tego co powiem, to wszystko jest ustawione domyślnie bo nikt nic nie ruszał, ewentualnie tylko pokrętło od basu, tak laptop też był przez kabel optyczny.

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Jeśli potrzebujesz WEJŚCIA SPDIF żeby DAC działał niezależnie od kompa to poszukaj używanego Audinsta MX2. Niedoceniany sprzęcik a bardzo fajny. Oczywiście pokrętła basu w nim nie znajdziesz, ale nie znajdziesz go w żadnym znanym mi DACu/wzmacniaczu słuchawkowym <1000pln. Zresztą jakoś w droższych też nie kojarzę.

Link to post
Share on other sites

Napisze do niego, dzięki za info

 

a nie masz może pomysłu na coś innego? poza smsl m3 

 

uproszczając już na maxa

 

wejście tylko usb

 

a wyjście na słuchawki i spdif 

tak bym nic nie musiał zmieniać, znalazło by się coś? jeśli nie to będę rozmyślał nad tym smsl m3 albo prodigy cube, choć kusi mnie to smsl

Pisałeś tutaj o wyjściu SPDIF, wejścia oczywiście w FiiO nie ma.

Link to post
Share on other sites

tak chodziło o wyjście już poprawiam mój błąd.

cooger, szukałem tego jednak nigdzie nie znalazłem. ale tak rozglądałem się za czym by było też nie zależne od pc gdyż powoli rozwijam swój pokój i sprzętu powoli przybywa.

choć patrząc zadowolę się się czymś aby miało WYJŚCIE spdif i słuchawkowe, a wejście usb opcjonalnie inne

zawsze można zrobić wieże ze sprzętu dozbieram i kupi się jakieś fiio pod tel z bateria i tyle

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

no to wszystko mi świetnie wytłumaczyłeś dziękuje  :)  i zaczynamy powoli zbierać na Dr.DAC  :D 

to zamawiam prodigy cube black edition ;) ewentualnie odezwę się tylko o jakieś opampy do niego  :) ( zapewne bardziej basowe)


Poczekam jeszcze na jacojj co w tym amplitunerze mam zrobić 

Edytowane przez wojtask1111
Link to post
Share on other sites

Sprawdź, zgodnie z instrukcją (patrz fragment instrukcji) czy indywidualne wzmocnienia na poszczególnych wejściach amplitunera masz identyczne.

 

Dodatkowo zrób prosty eksperyment:

1. Wrzuć na bluray muzykę (np. w mp3) i taką samą do kompa.

2. Podłącz do amplitunera jeden kabel optyczny.

3. I przepinaj ten kabel, raz do kompa a raz do bluraya (nie wyciągaj go z amplitunera)

- jeżeli nie ma różnicy w głośności to komp jest ok

- jeżeli jest, to znaczy, że coś z kompem/kartą muzyczną/ustawieniami jest nie ok

 

Jeszcze sprawdź, czy nie ma różnicy w głośności pomiędzy dwoma wejściami optycznymi: tym razem podepnij kabel do bluraya i przepinaj go pomiędzy wejściami amplitunera. Jeżeli są różnice w głośności, to masz coś źle ustawione w amplitunerze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...