Skocz do zawartości

Windows XP, 10 - zegar śpieszy na kilku komputerach


Recommended Posts

Mam pewien problem z komputerami firmowymi gdzie jest zainstalowany Windows 10, zegar w nich idzie kilka minut do przodu i coraz bardziej rozjeżdża się z rzeczywistą godziną po paru miesiącach jest to już 10 minut.

 

Dziwi mnie fakt że czas na każdym z komputerów jest identyczny, jakby gdzieś następowała między nimi synchronizacja, tylko nie wiem w którym momencie,

 

Co do tej pory sprawdzałem i zrobiłem-

  • Automatyczna synchronizacja z czasem z serwera w windows każdorazowo wyświetla błąd iż nie można połączyć się z serwerem,
  • przestawienie czasu w bios nie dało efektu czas znów się przestawił,
  • serwer DHCP posiada prawidłowy czas,
  • komputery należą do jednej grupy roboczej jednak nie wiem czy ma to jakiś wpływ,

 

Link to post
Share on other sites

Komputery w domenie biorą czas z kontrolera domeny. Kontroler domeny synchronizuje go z głównym kontrolerem (PDC).

Musisz zapewnić ruch sieciowy (UDP 123) z maszyn do kontrolerów domeny aby czas mógł się synchronizować.

Jak masz maszyny bez domeny to ustaw synchronizacje z adresem kontrolera, ale pamiętaj o UDP 123.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można w jakiś sposób sprawdzić które urządzenie służy za kontroler? Bo w teorii wiem który to jest jednak nie jestem pewien czy na pewno z nim właśnie komputery się synchronizują. Gdyż zmiana na nim czasu nie wpłynęła na pozostałe urządzenia.

Link to post
Share on other sites

Co do domeny to raczej nie działamy w oparciu o taką funkcjonalność.

DHCP dzielone jest przez urządzenie oparte o microtic , urządzenie ma ustawione prawidłowy czas.

 

 

Edit:

sprawa prawdopodobnie się wyjaśniła , provider blokuje porty 123 stąd mogą wynikać problemy z czasem. Mają mi podesłać kilka których nie blokują. Zobaczę czy będą działały.

 

Edit 2.

Faktycznie po zmianie serwerów czasu na podesłane przez operatora synchronizacja ruszyła.

 

Dzięki za naprowadzenie

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites

Czas w Windows działa tylko na UDP 123 i nie da się tego zmienić. Można zmienić co najwyżej serwer czasu...

 

DHCP nie ma nic wspólnego z domeną. To jest inna rola serwera tak jak DNS. Usługi domeny są na roli ADDS (Active Directory Domain Services) ale z tego co piszesz to nie masz domeny. Ustaw czas indywidualne na każdej maszynie podając adres serwera czasu i puszczając UDP 123 do adresu serwera.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...