Skocz do zawartości

XFX Pro 650W czy Enermax MaxPro 700W


Recommended Posts

Witam.

Mam dylemat pomiędzy tymi dwoma jednostkami.

1. https://www.morele.net/zasilacz-xfx-xxx-edition-pro-modularny-80plus-bronze-650w-p1-650x-xxb9-511076/

2. https://www.morele.net/zasilacz-enermax-maxpro-700w-80-emp700agt-733896/

 

Miałby on zasilić zestaw:

Procesor: i5 6600k przeznaczony do kręcenia do ok. 4,5GHz

MSI GTX 1070 (i chodzi tutaj o ewentualne dołożenie drugiej takiej w SLI)

2x Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz

Dysk twardy WD Blue 1TB

SSD 240GB

jakiś napęd, cooler na cpu(najprawdopodobniej Grandis) i kilka wentylatorów obudowy.

 

Wiem, że na zasilaczu nie należy oszczędzać, jednakże w miarę możliwości chciałbym wybrać jak najtańszą jednostkę. Oczywiście jeśli w przedziale cenowym do 400zł nie uda się znaleźć takiego który zapewni stabilne zasilanie nawet przy OC procesora/karty graficznej i ewentualnego SLI dwóch 1070 to będziemy szukać czegoś co spełni to zadanie. Jeśli możecie polecić coś lepszego od proponowanych zasilaczy to bardzo proszę. Fajnie by było gdyby takowy posiadał modularne okablowanie jednak nie jest to konieczne.

Link to post
Share on other sites

Też miałem dylemat z wyborem,a że w zasilaczach za bardzo nie jestem obeznany i kierowałem się 

opiniami i radami innych którzy mają większą wiedzę na ten temat.

Mój początkowy budżet na PSU też miał być w granicach 400zł ale po wielu przemyśleniach itd.

wybrałem nie co drożej,bo Corsaira RMx650W (459zł) i powiem szczerze że nie żałuję.

Wiem że nie będę miał problemu z wentylatorem,czy głośniej "chodzi" czy "terkocze" itp. bo w obecnej konfig.

w ogóle się nie włącza,jest pasywny,a jak już miał by "iść" pełną parą to też jest podobno znośny (nie wiem bo tego nie uświadczyłem jeszcze)

Gw na 10lat co daje jakieś poczucie pewności w razie "puk,puk" awarii.

Jest w pełni modularny,co trochę się przydało.

Jedyny minus,może trochę za ostro napisane,to dosyć sztywne kable,ale przecież raz się ułoży i git.

Tak więc nie wiem ile pomogłem moim wpisem,ale warto przemyśleć na taką opcją zasilacza,tym bardziej że będzie zasilał konkretny sprzęt.

Link to post
Share on other sites
i chodzi tutaj o ewentualne dołożenie drugiej takiej w SLI)

 

 

określ się z budżetem maksymalnym i czy będzie SLI czy nie ( żadne ewentualne, bo się okaże że nie zrobisz i zostaniesz z mocnym, ale gorszym zasilaczem )  

Ps. Planujesz karty za ponad 4 tys ale budżetu na zasilacz brak ? Przy zasilaczach te dodatkowe 100-150 zł to często niebo a ziemia 

Link to post
Share on other sites

Dziekuję za pomoc. Czy ta jednostka będzie miała zapas mocy pozwalający w przyszłości wymienić kartę na mocniejszą? Pewnie już z kolejnej generacji GTXów albo i jeszcze późniejszej. Wiem, że nie określimy poboru mocy nieistniejących jeszcze kart ale chodzi tylko czy ma potencjał na przyszłość, czy jest to zasilacz maksymalnie do tego zestawu. Nic nie planuję ale pytam na przyszłość.

Link to post
Share on other sites

jest to zasilacz pierwszej klasy ( dosłownie, nie w przenośni ), niesamowita regulacja i filtracja, tryb pasywny do połowy max obciążenia, 10 lat gwarancji, pełne 550W na linii 12V zasili każdą znaną kartę jedno-procesorową ze stajni nvidii  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...