Skocz do zawartości

Karta kraficzna do 1000 zł.


Recommended Posts

Witam!
Chciałbym zakupić w najbliższym czasie kartę graficzną do mojego zestawu :
i5-6400
MSI H110M PRO-VD
16GB ( 2x8GB ) DDR4 2133MHz HyperX Fury CL14
Corsair VS Series 450W

Zastanawiałem się do tej pory nad RX 470 lub GTX 1050Ti ( wiem, że przepaść wydajności ), głównie to jestem nastawiony na grę w World of Warcraft a przeczytałem gdzieś, że karty od nVidii lepiej sobie z tym radzą, nie wiem na ile to jest prawda. Rozważałem też 1060, ale to wiadomo, większy koszt. Chciałbym się poradzić którą z nich wybrać, główna gra to World of Warcraft, reszta jest mało istotna ale warto by było zagrać :)

Link to post
Share on other sites

ASUS VW192s. Właśnie kolego wyżej dlatego rozważałem 1050Ti ponieważ uważam że wystarczył by mi do tego Wowa :)


A brałem pod uwagę RX'a dlatego jakbym chciał w coś lepszego pograć, ale i tak 1050 radzi sobie w FHD nie najgorzej. Nie jestem typem człowieka który musi mieć wszystko na ULTRA, wystarczy mi medium i 40 fps + ( nie licząc World of Warcraft, tutaj 50+ muszę mieć nie chce mi się tłumaczyć dlaczego ^^ )

Link to post
Share on other sites

Każdy mówi ze przyszłościowo rx bo dx12, ale dx12 zostaje zastąpiony vulkanem w którym nie ma większej różnicy między gtx a rx(mowa o gtx1060 i rx480) a w dx11 gtx znacznie lepiej sobie radzi.

Doom na OGL - przewaga gtx 1060 o ok 20 FPS

 

Doom na vulkan - przewaga rx o ok 20 fps ...

 

Nie ma różnicy ? Rx po przejściu na vulkana zyskuje 40 FPS ...

 

Źródło : http://m.pclab.pl/art70607-21.html

Link to post
Share on other sites

Póki co jest ich dość mało więc trzeba by trochę poczekać. Ogólnie dość mało opłacalny zakup. 

W takim razie co by było opłacalne w moim przypadku, zamykająć się w 800/900 zł ? Co bym nie kupił będzie dla mnie upgradem dlatego, że śmigam na Intel HD :P

Edytowane przez mesjash
Link to post
Share on other sites

Na 750Ti na raidach w WoW są czasem dość konkretne spadki, kolega posiada. Ale zastanowię się jeszcze. Zobaczę może w ciągu kilku najbliższych dni cena 1050 trochę spadnie, a jak nie to chyba dołoże do 1060 3gb


Jeśli chodzi o 1060 to którą z 3gb polecacie ? Chyba że brać co najtaniej znajdę.

Link to post
Share on other sites

Doom na OGL - przewaga gtx 1060 o ok 20 FPS

 

Doom na vulkan - przewaga rx o ok 20 fps ...

 

Nie ma różnicy ? Rx po przejściu na vulkana zyskuje 40 FPS ...

 

Źródło : http://m.pclab.pl/art70607-21.html

Nie zakładaj, że rx jest lepszy ze względu na jeden tytuł, http://i2.wp.com/www.babeltechreviews.com/wp-content/uploads/2016/07/main-summary-OC-chart.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jeszcze rozważałbym któreś tańsze 1060 6GB, Asus jest najtańszy tylko się grzeje co widać na recenzji na morele, czy jest możliwość zrobienia undervoltingu na gtx'ach ? Żeby był cichszy i chłodniejszy? Ten Palit też podobno ( 3gb dual ) jest dość głośny. Tylko teraz znowu, czy do mojego zestawu 1060 6GB nie jest na wyrost ?


Tak naprawdę to już przez te dyskusję nie wiem sam czego chce :P


Dzięki wszystkim za propozycję, są bardzo pomocne dla mnie :)

Edytowane przez mesjash
Link to post
Share on other sites

Wystarczy... Taki zestaw weźmie w porywach 230 W, a zasilacz ma troszkę ponad 400 W na linii +12V.


W kwestii wybrania GPU to jeżeli planujesz grać w nowsze gierki to pozostań przy wersji 6 GB, a jeżeli nie jest to jakiś priorytet to zejdź do wersji 3 GB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...