Skocz do zawartości

Laptop ASUS przestał widzieć dysk zewnętrzny na USB 3.0 ale przez kabel USB 2.0 to samo gniazdo go widzi?


Recommended Posts

Mam laptopa ASUS N751JX z Windows 10 x64.

Podłączam do niego dysk zewnętrzny Transcend poprzez kabel USB 3.0.

Wszystko było ok aż gdzieś do lipca/sierpnia 2016 roku kiedy to Windows przestał widzieć dysk zewnętrzny (wydaje mi się, że to było po jakiejś aktualizacji Windowsa).

Posprawdzałem kable (różne, również z podwójnym wejściem USB - z dodatkowym zasilaniem, choć dioda na dysku zawsze się zapala), dysk na innych komputerach (na każdym innym komputerze pięknie zostaje wykryty zarówno na USB 3.0 jak i USB 2.0).

Zaktualizowałem chipset w laptopie, zaktualizowałem wszystkie sterowniki od Intela i nadal nic.

 

Dzisiaj po raz kolejny wróciłem do tematu i przeszukując internet wpadłem na jeszcze jedno sprawdzenie tzn. podłączyłem ten dysk przez kabel USB 3.0 do którego podłączyłem przedłużacz USB 2.0. I ku mojemu zdziwieniu (albo i nie bo obstawiam że problem jest ze sterownikiem USB 3.0) dysk wykrywa się na wszystkich portach laptopa usb 3.0. Czyli jeśli nawet używam portu w laptopie usb 3.0 ale podłączam kablem usb 2.0 to dysk wykrywa się. Niestety nadal bezpośrednio przez kabel USB 3.0 dysk jest niewidoczny.

 

Oczywiście mógłbym tak używać tego dysku przez przejściówkę ale nie po to mam dysk USB 3.0 i porty w laptopie USB 3.0 aby korzystać z transferu jaki daje USB 2.0.

 

Może ktoś coś podpowie?

 

061898e3b497.jpg

 

 

ee7744e61cec.jpg

Edytowane przez viper111
Link to post
Share on other sites

Mam 4 kable USB 3.0 i każdy z nich na każdym innym komputerze prawidłowo działa a na laptopie jest problem jak wyżej. W menadżerze urządzeń porty USB są ok - nie ma wykrzykników, sterowniki zaktualizowane do najnowszych. I właśnie podejrzewam najnowsze sterowniki os USB 3.0. Tylko nie ma jak ściągnąć poprzedniej wersji...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...