Skocz do zawartości

OC procesora I5 4690K na płycie GIGABYTE z chipsetem H97


Recommended Posts

Witam

Piszę jeszcze raz bo wcześniej napisałem temat w złym dziale a więc

tak jak w temacie zamierzam zrobić oc tego procka I5 4690K ponieważ polecono mi to zrobić po zakupie nowej karty ,moje pytanie jest takie jak to zrobić żeby go nie usmażyć ?

Pełna specyfikacja:

CPU-I5 4690K

GPU-gtx1070

MOBO: Gigabyte H97-HD3

RAM: hyperx fury 8g blue

Zastanawiałem się nad tym programem Easy Tune ale nie wiem czy się opłaca i skąd go pobrać

Link to post
Share on other sites

dobra przeczytałem to 2 razy i z tego co rozumiem to ustawiam sobie llc na medium bo mam zamiar tak gdzieś do 4,4 ghz kręcić dam na początek 4,2ghz podwyższę offset na + 0,005v i sprawdzam (oczywiście ustawiając wszystko w uefi tak jak na screenach ) jeśli ok to daje do 4,4ghz sprawdzam i jeśli będzie ok to kończę a jeśli procek nie będzie stabilny lub błąd to podnoszę offset o następny 0,005v ?

Edytowane przez Bartol4321
Link to post
Share on other sites

Kręcić do 4.4? Kręcimy ile się da, albo wcale ;) Apetyt rośnie w miare jedzenia. Kiedys podobnie myslałem, ale jak się zacząłem bawić, to skończyło się na 4.7 ghz, ale to tylko do testów, bo napięcia na 1.3v to juz była przesada :D Sprawdź czy dobra sztuka Ci się trafiła i kręć ile się da, jeśli masz odpowiednie chłodzenie i zasilacz :) 

Offset dodaje Ci wybrane napięcie do ustawione stałego. Czyli do vcore, dodaj sobie te 0,005 z offsetu i masz wtedy całkowite napięcie na jakim procek będzie maksymalnie chodził.

Link to post
Share on other sites

Fighter - Jak kręcisz ile się da to sobie kup hula-gula....:) Warto się czasem zastanowić,co ja z tego będę miał. Jeżeli zauważalnie (nie 5fps) zwiększy się wydajność komputera,to warto. A po to,żeby pokazać jak to ja podkręcam to trochę chore,aczkolwiek wiem ,że są tacy pasjonaci. Ja podkręcam "automatem",do max.4,2 i ustawiam wysoką wydajność w systemie,ponieważ zmniejsza mi w grach wyścigowych przycięcia i stają się do zniesienia...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...