Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ostatnio wymieniłem procesor na Phenoma 960T którego bez problemu odblokowałem do 1600T. Zauważyłem jednak, że w grach (CS:GO, AC: Unity, Bulletstorm, Watch Dogs etc.) zużycie procesora oscyluje w okolicach 50% to samo z GPU. System to Windows 10, sprawdziłem czy rdzenie nie są parkowane ale program Park Control twierdzi, że wszystko jest w porządku. Opcje zasilania także zmieniałem, na wszystkich występuje to samo. Czy to ja robię coś nie tak czy po prostu te gry mają sknoconą optymalizację dla więcej niż 4 rdzeni? 

Link to post
Share on other sites

Wcześniej miałem Athlona II 455 i po przesiadce nie przeinstalowywałem systemu bo dotychczas uważałem że reinstall jest potrzebny dopiero po zmianie płyty głównej. Może być to tym spowodowane? Podobne pytanie zadałem na innym forum i tam ktoś pewnie stwierdził że to wina Windowsa 10 co wydawało mi się być dosyć śmiesznym stwierdzeniem...

Edytowane przez Finch
Link to post
Share on other sites

Bf 4(10/10) i BF hardline (ps. najgorsze multi w jakie grałem w życiu) używają wszystkich rdzeni mojego xeona 

na servie 64 (o ile się znajdzie wtf) mam 60 fpsów  na wysokich gpu 100% (okazjonalne spadki do ok 50)

 a żaden z rdzeni cpu nie chodzi na więcej niż 40-50% 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Wszystkie stery aktualne, chciałem uniknąć reinstallu systemu ale chyba tylko to mi zostaje...
Mam też pytanie z trochę innej beczki podchodzące pod ten dział... Ustawiając CPU Vcore w biosie na 1.3750 CPU-Z i ASRock OC Tuner pokazują mi że przekracza wynosi ono 1.412. Trochę mnie to przeraża i nie mam pojęcia co w tym momencie przekłamuje, bios zaniża czy programy z poziomu Windowsa zawyżają?

Edytowane przez Finch
Link to post
Share on other sites

patrz na fps, jeżeli jest w miarę wysoki , to uzycie rdzeni cie nie interesuje, przeważnie fps spada jak CPU dobija do 100% (mam tak we wspomnianej serii BF na swoim Phenomie), bardziej u ciebie martwiłoby mnie to że grafika nie pracuje na 100%, gdy CPU też nie pracuje na 100 - może masz jakies niskie ustawienia graficzne, powłaczaj trochę ficzeró, daj jej sie wykazać :)

Link to post
Share on other sites

No tak ale skoro momentami mam poniżej 15 fpsów to chociaż CPU powinien dawać z siebie wszystko, a tak nie jest


Podbijam temat dodając coś co dziś odkryłem. Kiedy gra działa sobie w tle nagle zaczyna wykorzystywać podzespoły na maxa i jest duży skok fps ale kiedy wracam do gry wszystko spada.... Wygląda to tak: https://youtu.be/6FC6L5LsmIo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...