Skocz do zawartości

i3 6100 + gtx 1050 ti


Recommended Posts

witam serdecznie,

 

bardzo prosze o pomoc, posiadam taki komputer:

 

i3 6100  s.1151

gtx 1050 ti msi gaming

płyta msi b150

16 gb ddr 4

zasilacz thermaltake 450w bronze

monitor 24 cale full hd

 

kartę kupiłem w dniu premiery za 789zł z przesyłką, aler mam dylemat czy nie zwrócić jej w ciągu 14 dni i  ZAKUPIĆ MOCNIEJSZĄ KARTĘ GRAFICZNĄ.  Tylko czy odczuję różnicę w grach pokroju mafia 2 ,. mad max , gta 5 , rose tomb raider, tomb raider , doom .

zastanawiałem się nad gtx 1060 3gb lub rx 470 , ale czy warto do tego procesora?

Edytowane przez tomasz2016
Link to post
Share on other sites

zapłaciłem 789 zł z kurierem już za wersje msi gaming i nawet podkręciłem ją o 180mhz procesor graficzny i o 180mhz pamięci i cisza jest jakby karty nie było, i żadnych zawieszen
z 1721core /1752 pamięci na 1900 core/ 1840mhz pamięci.

 

reasumując nie chciał bym nic dopłacać i kupować nową karte teraz ale czy ta karta co mam teraz będzie nadawac się chociaż jeszcze z 1-2 lata? mam, te 14 dni na zwrot dlatego się zastanawiam co zrobić


a czy zasilacz mój wystarczy do gtx 1060 3gb lub rx 470 ?

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Gigabyte 1060 6Gb i w sumie mogę stwierdzić że do mojego cepa jakim jest i3 2120 to zmarnowana kasa. Szukam jakiejś mocnej i5

Z testów jakie są ta twoja karta spokojnie powinna Tobie wystarczyć na te dwa lata. Gry na niej działają płynnie ale te i3 to chyba masakra dla tych kart

Edytowane przez daniel40
Link to post
Share on other sites

dziękuje wszystkim za pomoc,
 postanowiłem zostawić mojego gtx 1050 ti msi gaming, podkręciłem go w msi afterburner bez podnoszenia napiecia +180mhz core i 180mhz pamięci.czyli teraz pod obciążeniem pracuje 1900mhz core i 1842 mhz pamieć
Ogólnie to wydanie tej karty jest super, w spoczynku wiatraki się nie kręcą, a po włączeniu propgramu Kombustor obciążającego w 100% grafikę temperatura po 10 minutach 62 stopnie a wiatrak kręci się bardzo powoli na 700 obrotów i dalej cisza.
uważam że warto było dac 789zł z kurierem za tą wersje karty .
temat do zamkniecia
 

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Gigabyte 1060 6Gb i w sumie mogę stwierdzić że do mojego cepa jakim jest i3 2120 to zmarnowana kasa. Szukam jakiejś mocnej i5

Z testów jakie są ta twoja karta spokojnie powinna Tobie wystarczyć na te dwa lata. Gry na niej działają płynnie ale te i3 to chyba masakra dla tych kart

nie porównuj tego cepa do i3 6100, który się niemalże zrównuje wydajnością z niekręconym i5 4460, aczkolwiek ja na miejscu autora zostawiłbym tą 1050Ti i ją podkręcił, pobór prądu i kultura pracy tych kart mnie fascynuje po prostu :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

aler mam dylemat czy nie zwrócić jej w ciągu 14 dni i  ZAKUPIĆ MOCNIEJSZĄ KARTĘ GRAFICZNĄ.  Tylko czy odczuję różnicę w grach

A w jakich momentach ci brakuje wydajności w tych grach?

Tak ogółem, do i3 to raczej lepiej wziąć NVidię - czyli GTX 1060 - z tym, że teraz musiałbyś dać 1319 zł za wersję 6GB, bo przecież nie będziesz zwracał żeby wymienić na gorszą (3GB)...

Czyli przy koszcie +67% możesz dostać maksymalnie +67% wydajności (porównując 3DMark Firestrike Extreme Graphics Score), zakładając że CPU nie będzie cię ograniczał.

Sam sobie przekalkuluj czy ci się opłaca ;)

Link to post
Share on other sites

^Ten 1060 to był referent, a ten 1050Ti to Asus. Wiadomo, że dobry niereferent 1060 będzie wydajniejszy. Do wyników z gier dochodzi też kwestia CPU przeważnie, a Graphics Score to czysta moc karty graficznej nieograniczona szybkością CPU.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

zasilacz spokojnie udźwignie RX470 oraz GTX1060 3gb, osobiście brałbym RX470 4GB zamiast 1060 3GB bądź szukał jakiejś taniej RX480 lub brał 1060 6gb, poziom wydajności podobny, ale na >=4GB nie będziesz zmuszony zniżać jakości tekstur w niedalekiej przyszłości.

Jak czytam takie genialne przemyślenia to mam ochotę sobie oczy wdrapać.

 

Nie bierz 4GB bo w niedalekiej przyszłości.... Co to oznacza niedalekiej? Miesiąc? Rok? Dekada?

Podam przykład na podstawie hd 7850. Karta z 1GB spokojnie wystarczała na 4lata.

Więc te jedyne 4gb pozwolą nam pograć bez jakiś drastycznych cięć.

Tak na marginesie to te 6gb w gtx 1060 także nie wystarcza w wszystkich tytułach.

Są już pojedyncze gry które skutecznie zapchaja cała jej pamięć.

 

Więc nie ma co się bać kart z 4.

Link to post
Share on other sites

ludzie nie mają pojęcia, że jak się wyłączy ficzery typu AA, zejdzie z cieniami, i jeszcze w kilku pogrzebie to z 3-4gb zżeranych przez pamięć raptem robi sie 1-1,5gb. A wystarczy sobie odpalić jakiś mały programik w tle, co to pokazuje zużycie gpu ram-u, poustawiać i go wyłaczyć później (ja używam Aida64) i każda najnowszą grę tak ustawiam, że mi 2gb w moim hd7850 nie przekracza

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

1050 ma wyższe bazowe taktowanie niż 1050Ti (1354 vs 1290 MHz).
Co do monitorowania aktualnego użycia VRamu - nie istnieje jeszcze na świecie żaden soft który potrafi to zmierzyć. To co widać w programach monitorujących, to tylko pamięć podręczna (cache) - nie pokazuje to w żaden sposób, ile aktualnie z tego cache jest aktualnie w czasie rzeczywistym wykorzystywane przez kartę do renderowania obrazu. Spokojnie można przekraczać możliwości karty, gdyż wtedy cache który nie zmieścił się w pamięci karty jest trzymany zwyczajnie w pamięci Ram (nic się nie marnuje), ale trudno jednoznacznie stwierdzić jak to wpływa na ilość FPS i ogólną wydajność, gdyż zależy to od gry i indywidualnych ustawień i testów.

Przeważnie jak zaczyna karcie brakować VRam w konkretnej grze, to objawy wyglądają tak:
https://www.youtube.com/watch?v=gV7QwN1DFu4

Potem wymieniłem HD 4850 512 MB na R7 260X 2GB i wszystko było dobrze.
Identyczne objawy miałem w Battlefield 4 - rwanie, szarpanie obrazu, zatrzymywanie animacji.
Czasami więcej systemowego Ramu moze pomóc, ale to już zależy od gry.

 

Dopóki się nie ma takich objawów, to spokojnie można nie patrzeć na użycie VRam.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

wymieniłes na 2-3 x wydajniejszą kartę, to i miałeś dobrze, 4850 to się nadaję.. do gier z 2006 roku - jakbyś podczas tego filmiku miał włączony jakiś licznik fps, to byś wiedział skąd te ściny, a nie , że ci ramu brakowało - obecnie gram w FarCry 4 wszystko ultra/very high, zużywa mi wiadomo cały ram (hd7850 2gb), ale fps mam stabilny, oczywiście dopóki nie znajdę sie w miejscu gdzie mój PII nie wyrabia i leci na 100%

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Czemu nie czytasz ze zrozumieniem... Ściny/zatrzymywanie nie powstają od wolnej karty (zwłaszcza w Low i 1280x1024) tylko od braku w pamięci, o którym juz napisałem, i który naprawde radze przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem.

Hah! jakby to było 4-5x to bym sie cieszyl. :D To było może gdzies z 2x szybsza. Chyba nie wiesz o czym mówisz - HD4850 to był po premierze high-end, w dodatku miał premierę w 2008 r., a ja ją wymieniłem na kartę ze średniego segmentu, ale nowszą i z większą ilością VRam.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

miałem i 4850 i 4870, fakt swojego czasu to były mocne karty , ale szybko ten padół opuściły - crysis-a z 2007 roku potrafiły w fhd ledwo co w 30 kl/s pociągnąć - nvidia wypuściła zaraz seirię gtx 2xx i się krótkie panowanie moment skończyło

Link to post
Share on other sites

Crysis 1 jest bardzo ograniczony wydajnością jednego rdzenia CPU i lepiej działał na Intelu. Nawet na i7-4790K podkręconym do 4.6 GHz miałem tam czasem spadki do poniżej 40 fps na GTX 1080.

HD4850 to nie były karty do FullHD niestety, stąd musiałem ją wymienić po zmianie monitora.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jak czytam takie genialne przemyślenia to mam ochotę sobie oczy wdrapać.

Nie bierz 4GB bo w niedalekiej przyszłości.... Co to oznacza niedalekiej? Miesiąc? Rok? Dekada?

 

Więc nie ma co się bać kart z 4.

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :] Podziękuj mi później.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...