Skocz do zawartości

Skarga. Dostałem ostrzeżenie za bycie jamnikiem.


Gość Jacojj

Recommended Posts

 

 

Chodzi o zasadność ostrzeżenia.

 

Polecasz nieopłacalne części, które są gorsze od tego, co można dostać w zbliżonej cenie. Tu nie ma miejsca na żadną dyskusję. Gdybym to ja rozpatrywał takie zgłoszenie dostałbyś długi urlop. 

 

W kwestiach, gdzie w grę wchodzą wrażenia subiektywne, jak chociażby w audio, dwie osoby mogą mieć odmienną opinię na temat tego samego sprzętu. Wydajność i opłacalność GPU czy SSD to po prostu liczby.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Więc już tylko czekam na odpowiedź administratora forum ;)

Proszę Cię bardzo. Jestem administratorem forum, który przygodę z bęczmarkiem zaczął właśnie od działu ZK. Jestem osobą, która walczyła o porządek, jakość porad i kompetencje doradzających w tym dziale już wiele lat temu (o czym pewnie nasz forumowy matuzalem pamięta, bo jakże by inaczej skoro jest tu od tak dawna...), napisałem tam metryczny pierdyliard postów i zebrałem tyle podziękowań za porady że nawet nie umiem do tylu liczyć. Jestem osobą która wprowadziła na forum ideę rangi Eksperta a potem wywalczyła jej powstanie.* Poczuwam się więc, do bycia osobą adekwatną do wydania opinii na ten temat.

 

Oto opinia. Jeśli ktoś przychodzi do ZK, to lepiej aby się znał. Kwestia wydajności czy opłacalności danego sprzętu nie jest sprawą do dyskusji - to są pewne fakty. Oczywistym jest, że albo ktoś te fakty głosi, albo głosi sprzeczności - w tym przypadku, wygłasza opinie nieoptymalne, niewłaściwe. Jeśli wygłasza niewłaściwe opinie dotyczące opłacalności sprzętu, wprowadza on kogoś w błąd. A tu z kolei, błąd przybiera formę bezpośredniej szkody autora tematu, bo wyda on własne pieniądze w sposób nieopłacalny. Dlatego też, wszelakie przejawy niekompetencji, niewiedzy, złego doradzania są kategorycznie i z miejsca punktowane. Chcesz doradzać, rób to mając jakieś podstawy teoretyczne (chociażby). Warna dostałeś więc słusznie, a Twoje szczęście polega na tym, że nie trafiłeś na mnie, bo ja w porównaniu z chłopakami wymienionymi wcześniej jestem jeszcze bardziej restrykcyjny w kwestii reg. wew. działu zk.

 

I taka polityka "radzenia" sobie z osobami vel "ja tylko przyszedłem podyskutować" sprawiła, że grupa opiekująca się działem przy opisanym początku mojej aktywności, aż przez wszystkie jednostki i grupy ludzi nas zastępujące, doprowadziła do sytuacji, że mamy najprężniej, najsprawniej i najbardziej rzetelnie doradzający forumowy dział dot. ZK w tym kraju (a jak mamy chętnych do podważenia tych kwestii to śmiało, czekamy :D)

 

 

 

*oczywiście nie ja jeden pracowałem na rzecz tego działu, wiele osób ma tu swe ogromne zasługi! 

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

To weź mnie oświeć gdzie ta straszna przewaga gtx 1050 ti i czemu gtx 960 4gb to zbrodnia. Bo wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi to są tak samo wydaje układy graficzne.

I dla czego jak inni polecają w dziale karty graficzne układy grx 960 czy 950 w jakiejś cenie(używane) to nie są karani a ja tak? Czyżby to koledzy i im wolno?Też na to masz sensowne wytłumaczenie , czemu działa to wybiórczo??

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli autor akceptuje fakt kupna karty używanej, siłą rzeczy karta używana będzie z poprzedniej generacji (bo nie sądzę aby ktoś znalazł używanego 1050Ti już w trakcie jego premiery). Nowa generacja niesie ze sobą mniejszy pobór energii, niższą temperaturę (zależne od modelu; choć można interpolować niższy pobór energii na niższe wydzielanie ciepła związane z niższym poborem ów energii), nową architekturę która będzie dłużej wspierana przez sterowniki (tak, łatki wychodzą ze szczególnym uwzględnieniem najświeższej generacji), do tego dochodzą oczywiste drobiazgi w stylu dłuższej gwarancji.

 

Jak widać, optymalnym wyborem jest karta nowa, bo ma więcej zalet, nawet jeśli wydajność jest zbliżona. I tym się różni osoba która doradza kompetentnie od amatora w stylu "bo słupki wydajności są takie same".

 

Od sprzedawania swoich grajdołów i wciskania ich innym masz dział Giełda. Howgh.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

"PS. I znów cały post zacytowany, kolejne ostrzeżenie? Dobra kasuje te trzy kropki z końca cytatu, wtedy będzie zgodnie z regulaminem."

"Ale byłbyś bardziej wiarygodny, gdybyś sprawdził posty swoich kolegów, a zaczął od postów adivxv'a."

 

Panowie moderatorzy, czy was takie zachowanie nie denerwuje? Można powiedzieć , że nasz bohater powoli zaczyna krytykować waszą działalność na forum, i prowokuje do dalszej dyskusji, która nic nie wnosi. Naprawdę chcecie dalej to ciągnąć? Jacojj otrzymał odpowiedź za co dostał warna (oczywiście zasłużonego), i wystarczy. Co do Adivxv'a, to każdy ma prawo się pomylić, każdy z nas popełnił wiele razy błędy ortograficzne, i wiele razy popełni.

 

Autor tematu pewnie chciał być na topce najbardziej popularnych tematów, i udało mu się...

Edytowane przez kladiator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Autor tematu pewnie chciał być na topce najbardziej popularnych tematów, i udało mu się...

Yep.

 

Ten temat nie został z miejsca wykopany tylko dlatego, że postanowiliśmy dać szansę do przedstawienia problemu. Problem szybko okazał się bańką mydlaną, więc zrobiło się małe show na poprawę humoru przed weekendem, ale nie sądzę aby ktokolwiek traktował poważnie i tego z L4 co mu się nudzi w domu i tego tu, od równych i równiejszych co płacze bo słusznie dostał punkty ostrzeżeń.

 

Krzykacze nr x+1, byli są i będą. Kto się pośmiał, ten pożyje dłużej, kto się zażenował pewnie już dawno tematu nie czyta, a jutro świat o tym zapomni. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tutaj masz regulamin wewnętrzny działu ZK.

 

Tutaj, są Twoje wypowiedzi które dostały punkty.

 

http://image.prntscr.com/image/6c61f5cdf4fc4c73a9db9a6c918373c2.png

http://image.prntscr.com/image/8fc99522db9344e5a38393fd80c1a04e.png

 

Jedna i druga, łamie wszystkie trzy punkty tego regulaminu. Dalej uważasz, że jest tu jakieś kolesiostwo? Jak masz pretensje to śmiało, możesz spróbować się odwołać od decyzji poprzednich moderatorów, ale zaznaczam że jeśli się to nie uda, to dostaniesz drugi raz tyle punktów. Więc jak, jesteś pokrzywdzony, czy jednak dostałeś słusznie?

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jacojj otrzymał odpowiedź za co dostał warna (oczywiście zasłużonego), i wystarczy.

To proszę o wskazanie, o który post chodzi. Czy o ten skasowany przez moderatora? Cytuję całość cytatu:

"Widzieli?

http://forum.pclab.p...S760D-problem/"

 

BTW, straszna zbrodnia, tyle cytatu...

 

Co do Adivxv'a, to każdy ma prawo się pomylić, każdy z nas popełnił wiele razy błędy ortograficzne, i wiele razy popełni.

Ależ oczywiście, jego i jego kolesi(*) regulamin nie obowiązuje i mogą sobie ludzi porównywać, do: psów esesmanów, jamników, przedszkolaków, insynuować mentalne problemy, itd. Takie tam forumowe wypowiedzi z klasą... Oraz, mogą walić orty jak chcą i kiedy chcą.

 

Autor tematu pewnie chciał być na topce najbardziej popularnych tematów, i udało mu się...

 

Nie, nie chciałem. Za to, trochę z nudów chciałem sprawdzić klasę moderacji, no i sprawdziłem... no i wyszła im słoma z walonek (**)

 

* - Przepraszam, chyba jakoś przesiąkłem słownictwem administratorów i moderatorów z tego wątku.

** - Oj, znów mi się wypsnęło, dobra, na dziś kończę, dobranoc!

Link to post
Share on other sites

Pociesze Cię, reakcje obronne w celu zachowania dobrostanu psychicznego są normalne wśród naszego gatunku. Wyjaśniając nieco, ale niezbyt głęboko, Twoja samoocena i poczucie wartości zostały zachwiane w momencie otrzymania warna przez młodszą osobę i starasz się to zrekompensować. Wszystko jak najbardziej poprawne. Sęk w tym, że Twój styl obrony własnego "ja" jest... śmieszny. Aby tylko zredukować stres psychiczny, postanowiłeś porzucić umiejętność czytania ze zrozumieniem, racjonalnego myślenia, logicznego rozumowania, a ponad wszystko postanowiłeś się ośmieszyć. I przeczuwam, że cały ten proceder na nic.

 

Innymi słowy, dobrowolnie się zidiociłeś poddając się jakże sztampowym mechanizmom psychologicznym. Dostałeś jasną i merytoryczną odpowiedź, a mimo to brnąłeś - brnąłeś, aby ratować wartość "ja" (tj. własnej wartości). Aby Twoje poczucie "ja" zostało wzmocnione, przez obniżenie wartości tych, którzy byli tego przyczyną - stąd ciągłe bredzenie o ortografii Adiego w którymś tam poście, czy połowę młodszym wieku Skippera, albo dyskredytując sens regulaminu (vel "wielka zbrodnia, o co kaman"). Sorry chłopie, ale nadal jesteś jamnik. Uwypukliłeś swoje kompleksy w publicznym temacie zamiast zwyczajnie przełknąć pigułę jak facet, albo zrobić to jak na matuzalema obeznanego w forumowe zasady przyznało - wiadomością do administracji.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

A Ty uważasz, że można porównać czyjś dorobek na podstawie postów z jednego forum? Wiesz, poza forum, na które czasami wpadam, jest jeszcze rodzina, przyjaciele, praca, ba! są nawet inne fora, grupy dyskusyjne, itd.

Nie interesuje mnie Twój życiowy dorobek. Forumowy jest bardzo mizerny a o ten się rozchodzi bo porównujesz się z osobami , które wniosły dużo w to forum. Sytuacja taka jak z tą ilością lat. Sposób myślenia i wnioski na poziomie przedszkolaka. 

 

e/Sid ładnie to opisał.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Nie, nie chciałem. Za to, trochę z nudów chciałem sprawdzić klasę moderacji, no i sprawdziłem... no i wyszła im słoma z walonek (**)

 129 postów i sprawdzić klasę moderacji, bez komentarza. Życzę udanego weekendu, uciekając z tego tematu .Szkoda czasu ,a na koniec dodam jak czasami wygląda praca tych złych moderatorów , zanim władujemy punkty.Pierwszy z rzędu przykład ,dziś wieczorem za nieautoryzowaną reklamę sprzedawcy w dziale i usunięciu całego posta. Da się ? da się bez jęczenia.

http://images.tinypic.pl/i/00834/jcj7ifkslzi7.gif

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja chciałbym zauważyć że nasz bohater stał się bardzo aktywny przez ostatnie godziny, jak nigdy przez te swoje wszystkie lata na tym forum, widzicie jakiś to sposób na pojawienie się w cybernetycznej społeczności, wywołać jakąś prowokację. Swoją drogą autorze tematu idz kup flachę, idz na miasto, coś wyrwij i wyluzuj jak na faceta przystało a nie siejesz ferment.

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że autor i współklaskacz zostali za mocno zaorani do tej pory i już pouciekali :( A sam też liczyłem na nieco więcej lolcontentu. Jak nic się nie pojawi, to pójdę odkopać "Relacje w klasie" i dopytać jak nasz młodociany radzi sobie na polu zjednywania sobie koleżanek :D

nie chce mi się zaniżać do poziomu dna i mułu . bo za teksty jakimi operujecie  w kierunku założyciela tematu to dostał bym pewnie permanentnego bana. Za stary jestem i nie mam czasu na pierd....e bez sensu idę ululać dzieciaka i puknąć żonę , polecam ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...