Skocz do zawartości

Modernizacja komputera do BF1 [2500zl +]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Aplikacje biurowe (excel, word, etc.), CAD, Gry: Battlefield 1

Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2500 zl + 

Kiedy zamierzasz kupić komputer? W najblizszych dniach / tygodniach (chce uniknac "promocji" na swieta  :->

Których części potrzebujesz?: GPU, Chlodzenie wodne / obudowa (aby "wyciszyc" zestaw

Czy będziesz podkręcać sprzęt? juz podkrecony i5 2500k na stabilne 4,5 GHz

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FHD, 24 cale

Specjalne wymagania: Chcialbym, aby moj "zmodernizowany" zestaw byl cichszy

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? SSD: Samsung Evo 850 500gb (dopiero zamawiam), WD Caviar Black 2TB (wyjmuje i sprzedaje/oddam rodzinie - nie potrzebuje tyle pojemnosci), i5 2500k na 4,5Ghz, Chlodzenie Scythe Mugen 2 rev. B / Obudowa Fractal Design Arc Midi; 16Gb RAM A-data Gaming (4x4Gb) 1600Mhz, Zasilacz Corsair TX650 V2 80 PLUS Bronze, ATX 650W, , Plyta Asrock Z68 Extreme4, naped optyczny

Własna propozycja zestawu: Palit/MSI GTX 1060 lub MSI GTX 1070, zmiana coolera na Corsair H115i, lub zmiana wiatraka i pasty na Scythe na cos cichego i nowa obudowa (np. Fractal Design R5)

Inne: Chetnie chlodzenie wodne, rozwazam sprzedaz WD Caviar Black 2TB, SSD OCZ Vertex 3 60GB i 16GB RAMu A-Data Gaming (jezeli zdecyduje sie na modernizacje i bede mogl zrobic upgrade na 2 x 8Gb)

Posiadam paroletni sprzet, podkrecony na 4,5 Ghz z dobrymi temperaturami i Vcore na obecnym chlodzeniu Scythe Mugen 2. Chcialbym zmodernizowac zestaw pod uzytek biurowy, jak i na wieczorowe granie glownie w BF1 na FHD. Obecny zestaw jest glosny pod obciazeniem, Arc Midi jest bardzo przewiewna, a wentylatory, ktore mam to standardowe, nie kupowalem nic cichego.

 

GPU musze kupic nowe, to napewno. Nie wiem czy chce kupowac GTX1070, a to z tego wzgledu, ze fizycznie nie wykorzystam jego mocy przerobowej. Wydaje mi sie, ze Palit/MSI GTX1060 bedzie dla mnie idealny, szczegolnie z 6gb vramu.

 

Co do chlodzenia/obudowy: Widze dwie opcje:

1. Zmienic chlodzenie na np. Corsair H115i co powinno znacznie obnizyc halas

2. Zmienic bude na cos zamknietego, dokupic z 2-3 dobre wiatraki, typu Noctua, czy Be-Quiet i dac je na obecne chlodzenie (ze zmiana pasty) i do budy w zamian starych.

 

Moje pytanie:

Czy uwazacie ze taka sciezka wyboru karty przy tym procku jest w porzadku ? Nie wydaje mi sie, abym w tym momencie musial upgrade'owac CPU, plyte i RAM w wykorzystaniu tylko FHD.

 

Co do "cichego" zestawu. Czytam to forum i znam niektorych z waszych opini typu: chlodzenie wodne to zlo, lepsze wiatraki etc. Chetnie wyprobuje taka opcje, gdyz uzywam tez troche komputera w mniejszym obciazeniu, kiedy wiatraki beda chodzily bardzo wolno i podoba mi sie wizja niskich temperatur przy OC.

 

P.S. Czy przy wymianie coolera i pasty (jakby sie ten thread nie skonczyl i co nie wybiore) polecacie upgrade BIOS'u ? Czy jak zapisze obecne ustawienia i je poprostu przepisze, to mozliwe jest, ze bede musial od nowa sie bawic w zmienianie napiec i Vcore'u i testowanie, bo cos moze wywalic ;) ?

 

Chetnie przeczytam co macie do powiedzenia ;)

 

Dzieki!

 

Link to post
Share on other sites
SSD: Samsung Evo 850 500gb (dopiero zamawiam)

Nie, kości TLC. Jeśli już celujesz w 500GB to Crucial MX200 na MLC z bardzo dobrymi osiągami.

Zmienic chlodzenie na np. Corsair H115i co powinno znacznie obnizyc halas

Nie bardzo, tam są głośne wentyle, hałas pompki też swoje robi. 

zmiana wiatraka i pasty na Scythe na cos cichego

Dokładnie tak.

Czy uwazacie ze taka sciezka wyboru karty przy tym procku jest w porzadku ?

2500K po OC poradzi sobie z tymi kartami.

Wydaje mi sie, ze Palit/MSI GTX1060 bedzie dla mnie idealny, szczegolnie z 6gb vramu.

Model Jetstream za te 1300zł z cichym i wydajnym chłodzeniem. 

Link to post
Share on other sites

Jakie GPU miałeś do tej pory ? - pod FHD 60HZ 1060 spokojnie wystarczy.

 

Mialem Gainward GTX 570 GS - swietna karta, ale nie na dzisiejsze tytuly w ultra na FHD.

 

Zastanawiam sie nad 1070, gdyz jezeli nie zmienialbym obudowy i chlodzenia, a tylko wiatraki dla "uciszenia", to od razu moglbym mocniejsza karte wziac. 

 

Z jednej strony dobrze - na dluzej wystarczy i z wiekszym zapasem

 

Z drugiej strony zle, bo i5 2500k bedzie bottleneck'owalo to GPU, ktore nie wykorzysta swojego potencjalu na FHD i tak

Zależy jaki masz budżet na wentyle. bequiet! Pure Wings 2 przy mniejszym budżecie lub Silent Wings jeżeli masz więcej pieniędzy na zbyciu ;)

 

nos_tro, rozumiem ze mowisz o tych: https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/wentylatory-komputerowe-60/0,0,,,,,,,,1,/1/?q=bequaiet#product_list

 

Chyba wolalbym wziac ze 2 pure wings do obudowy i 1 silent wings na chlodzenie.

 

Polecacie jakies kolki mocujace z gumy, czy klasyczne srubki?

Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony zle, bo i5 2500k bedzie bottleneck'owalo to GPU, ktore nie wykorzysta swojego potencjalu na FHD i tak

Nie ma czegoś takiego jak ograniczanie karty przez procesor. To, że taki 6600K da z tym GPU nieco wyższy fps sprowadza się tylko do wyższej wydajności tegoż CPU.

Przesiadka z 570 będzie tutaj i tak ogromna, decyduj

Link to post
Share on other sites

Zdecydowalem sie jednak na zakup GTX1070 i zmiany pasty i wiatrakow na scythe, przy zostawieniu OC. Doloze jeszcze nowy dysk SSD i bedzie ok.

 

Czytajac tematy, widze ze w tym roku pozamiatal Palit. Mam sklonnosc do Evga'i, ale widze ze jest w tym roku droga, MSI tez raczej nie chce, bo wole dobry sprzet z dobrym chlodzeniem, niz marke na "odsprzedaz" bo ja tak rzeczy nie kupuje.

 

Ktory model byscie polecili ?

 

U mnie stanelo (po przeczytaniu x thread'ow na benchmarku) pomiedzy Gamerock'iem a SuperJetStream (obydwa kosztuja po 2079,- na Morele, czyli tam 35+ zl drozej od jetstream, a nie chce mi sie bawic w podmienianie biosu w karcie dla lepszych clock'ow, skoro moge to miec "fabrycznie").

 

Co mnie ciekawi, sam Palit na stronie mowi, ze Gamerock ma mniejsze zegary od SuperJetStream?

 

http://www.palit.com/palit/vgapc.php?mid=2&subid=282&lang=en

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...