Skocz do zawartości

Recommended Posts

W poniedziałek otrzymam nowego kompa wraz z dyskiem ssd ocz vertex 2 60gb. W związku z tym mam pytanie co do tych dysków i sposobu instalacji.

Proszę napiszcie mi mi co tak naprawdę trzeba zrobić by zainstalować na nim system. Ja zamierzam instalować win7 ale jeszcze nie wiem czy 32 czy 64bit.

Chodzi mi głównie o: ustawienia w biosie,inicjowanie i formatowanie dysku, czy w czasie instalacji inne dyski miałeś odłączone, czy są może jakieś specjalne ustawienia by instalować na tym dyku system.

Następnie co tak naprawdę mam zrobić po zainstalowaniu już systemu - co ustawić, co włączyć a co wyłączyć.

Jeśli poza tym jeśli macie jeszcze jakieś uwagi nt tego dysku, np na co trzeba uważać, czego nie robić w porównaniu do magnetycznych HDD to chętnie wysłucham.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

to jeszcze raz ja

chciałem przekazać, że jestem arcy zadowolony z dysku ssd 60gb vertex 2 i polecam go każdemu.. do porównania złożyłem dla brata identyczny komputer jak mój, tyle że z dyskiem samsung f3 1TB i powiem szczerze, że róźnica jest kolosalna. Sam start systemu to dla win7 64bit 24sek a dla samsunga 65sek, przy takim samym obciążeniu systemu sterownikami i programami, poza tym błyskawiczne ładowanie programów typu Photoshop oraz gier.

 

tak więc... POLECAM!

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie: mam SSD i na nim zainstalowaną przeglądarkę Google Chrome. Tak się zastanawiam czy trzymanie tymczasowych danych (cache) z przeglądarki na tym dysku bardzo skraca jego żywotność (dodam, że dziennie przynajmniej 500MB zostanie na nim zapisane) Warto ten cache przenieść na HDD, czy raczej się tym nie przejmować?

Link to post
Share on other sites

kleszczu100mzk... o co Ci chodzi?

jak już masz coś do powiedzenia to trochę pomyśl zanim to napiszesz ;)

link którym się chwalisz został napisany 2 lutego 2011 a nie 23 stycznia 2011, tak więc komu nie chce się szukać?

 

bioly1987... ja bym przerzucił tak wielką ilość cachu na hdd, bo niepotrzebnie zapisuje się na ssd

Link to post
Share on other sites

A ja bym nic nie robił. To po co kupuje się ten dysk SSD? Żeby się z nim obchodzić jak z jajkiem i go nie używać? Ma po to być, żeby cache przeglądarki zasuwało ;) Jeśli masz TRIM, to nic mu nie będzie.

Link to post
Share on other sites

@torture: chodzi mi głównie o filmy z megavideo (dziennie nieraz po dwa), one po zbuforowaniu zapisują się na ssd, a po zamknięciu przeglądarki automatycznie wraca miejsce na dysku. W praktyce żadnej prędkości na tym nie ma, a rośnie ilość cykli zapisu co dla ssd jest "niezdrowe" TRIM mam włączone

Link to post
Share on other sites

Oddychanie powietrzem, picie wody czy alkoholu też jest niezdrowe, a mimo to jakoś to robimy. :menda: Ile takich cykli wytrzyma vertex? 10 000? 100 000? to daje Ci i tak spokojne dwa lata użytkowania. ;) A na złe to i kura piardnie jak to moja babcia mówi, więc jeżeli dysk ma się popsuć wcześniej to i tak to się stanie. Kupiłeś SSD, więc teraz z niego korzystaj i nie dbaj o niego jak o jajko. :)

Link to post
Share on other sites

"Kupiłem RR ale nim jeżdżę tylko do kościoła raz w tygodniu bo się może lakier zmatowić..."

Masz SSD więc korzystaj z niego. Folder docelowy przy pobieraniu sam określasz. Nie musisz pośredniczyć przez SSD.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ale głupoty piszecie "masz SSD więc korzystaj z niego" przecież korzystam i używam normalnie, ale akurat w tym przypadku jest to marnowanie, bo żadnej korzyści z tego nie mam, że na chwile zapiszą się na nim te dane po czym są usuwane, a za rok czy dwa będzie po dysku. Więc prosze bez taki tekstów, bo chyba w tym przypadku mam racje?

 

@voxcordi: Mi wcale nie chodzi o pobieranie, bo to akurat chyba każdy wie, że można zapisać pobrany plik gdzie się chce

Link to post
Share on other sites

Kupiłem OCZ Vertex 2 60GB

Zainstalowałem na nim na 2 partycacj XP i 7 ultimate 64bit

Chciałem zrobić update biosu z 1.27 na 1.28 i soft OCZ w ogóle nie widzi dysku SSD OCZ.

W XP jest jako dysk IDE, a nie SATA II

Czy ktoś mi może napisać jak zrobić żeby było wszystko jak należy?

 

Moja płyta to Gigabyte GA-M57SLI-S4 rev 2.0

Przeglądałęm linki które podawaliście ale nie widzę tam rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...