Skocz do zawartości

Ryski na laminacie - Palit GTX 970


Recommended Posts

Dobry wieczór,

niestety mam problem z uznaniem gwarancji w Esc.pl i ogólnie traktowaniem klienta przez ten sklep. W skrócie, wysłałem do nich kartę graficzną, ponieważ pewnego dnia po prostu przestała działać. Brak sygnału z jakiegokolwiek złącza. Po miesiącu oczekiwania i po telefonach do nich dowiedziałem się tylko, że "Przyjęcie warunkowe - ryski na laminacie przy PCIE". Po kolejnych 2 tygodniach, kilku mailach i telefonach dostałem zdjęcia owych rys.
Otrzymałem 2 zdjęcia:
http://i64.tinypic.com/2ilocus.jpg
http://i64.tinypic.com/24c9y0h.jpg

Dodatkowo zrobiłem małą wizualizację owych rys na laminacie karty:
http://i67.tinypic.com/8z39k2.jpg

I tu moja konsternacja. Po sprawdzeniu wnętrza obudowy, kompletnie nie widzę elementów o  które takie rysy, w tych miejscach mogły powstać.
Rysy są równoległe do siebie, nachylone pod kątem ok 10° w odległości ok. 5,5 cm. Takie ich ułożenie sugeruje powstanie ich w tym samym czasie. Dodatkowo poprzez chipsety na karcie graficznej wyklucza, że to był płaski obiekt. Może jakieś 2 elementy? Proszę o opinie, sugestię w jakich okolicznościach mogły one powstać.
Dodatkowo raczej wykluczam możliwość zarysowania karty podczas pakowania, jak mi sugeruje Pan z serwisu.

Sprawdzałem jeszcze na starej karcie i laminat jest dość trudno zarysować, wymaga to siły i ostrego przedmiotu.

Konfiguracja sprzętu: AsRock Z97 Extreme6, Thermalright HR-02 Macho, Palit GTX 970 JeatStream, karta sieciowa TL-WDN4800 wszystko w obudowie Fractal Design R5.

 

Pozdrawiam,

Piotrek


Przepraszam jeżeli niewłaściwy dział, może bardziej pasuje do OffTopic?

Edytowane przez piotrek.13
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinieneś zrobić przed wysyłką zdjęcia karty obok aktualnej gazety lub czegoś. 

Dwa te rysy są pod radiatorem więc o ile nie zdejmowałeś radiatora a pewnie nie to nie wiem widelcem nie żgałeś. 

 

Zawsze możesz skontaktować się z uokik jeżeli jesteś pewien swego. 

 

Swoją drogą kiedyś miąłem zażalenie do sklepu że mi czegoś nie zapakowali, otrzymałem od nich film jak paczka jest pakowana ;). Więc może też nagrywają czynności?

Link to post
Share on other sites

Raczej wątpię, żeby chcieli się dzielić nagraniem w jakich warunkach jest testowany sprzęt i przechowywany :D

 

@KotWButach2 Teraz to już trochę za późno, na robienie zdjęć przed wysyłką na przyszłość, ale na przyszłość już będę wiedział. Tak samo, że w większości przypadków lepiej reklamować produkty na zasadach rękojmi, niż gwarancja producenta. I kilka innych rzeczy.

 

Chłodzenia nie wymieniałem, nawet nie próbowałem zdejmować ;) Ogólnie jak włożyłem kartę w czerwcu tamtego roku to nawet jej nie wyjmowałem do września tego roku, czyli momentu w którym przestała działać. Później tylko wyjąłem, przetarłem styki i spróbowałem raz jeszcze włożyć, ale nic to nie pomogło. To zapakowałem w oryginalne pudełko i odesłałem.

 

Sprawę oczywiście zgłoszę do uokiku, tylko chciałem poznać najpierw opinie innych :)

Link to post
Share on other sites

Rok działała, a nie masz może jakiś screenów że karta działała? 

 

Co do samych paczek, jak zamawiam coś o znacznej wartości zawsze nagrywam jak ją odpakowuje :D. By potem nie mogli mi wmówić ale do paczki pakowali my słonia :D

 

Swoją drogą daj koneicznie znać co wyszło z UOKIK <-- oni nawet logo nie potrzebują sam ten skrót fajnie wygląda :D

 

A i jeszcze jedno pokaż może te zdjęcia elektrykowi, bo to nie wygląda jak by naruszone były ścieżki. ALE W TYM TEMACIE ZIELONY jestem :)

Edytowane przez KotWButach2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...