Skocz do zawartości

Gtx 1070 problemy na pamięciach firmy Micron


Recommended Posts

Ostatnio w necie huczy o problemach z szatkowaniem obrazu itp na Gtx 1070 w których użyto pamięci firmy Micron. Sprawdziłem dziś w GPU-Z i niestety też jestem posiadaczem wadliwej pamięci w moim GameRock. Podobno nowe biosy rozwiązują ten problemy? Sprawdzał już ktoś?

Często zdarza się mi szachownica na ekranie przy +500,+600 MHz w pamięci, teraz aktualnie stabilnie na +550 tylko nie wiem jak długo. Niestety przy testach w furmark rzadko test dojdzie do końca, wyskakuje szachownica komp gaśnie.

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie overclock-owałem pamięci w GameRocku, więc nie odpowiem Ci, czy problem zniknie, czy zwyczajnie dobiłeś do granicy możliwości układu, natomiast powiem Ci dwie inne rzeczy:
1) aktualizacja BIOSu jakby nie patrzeć jest opłacalna. Nie zaszkodzi, a może pomóc (np. zauważyłem zdecydowanie lepsze zarządzanie taktowaniami przy zmiennym obciążeniu rdzenia).
2) znajdź inne narzędzie do testowania GPU, aniżeli FurMark (np. użyj Wiedźmina 3, który często pokazuje defekty, których nawet FurMark nie wywoła).

Link to post
Share on other sites

Wgrałem bios od Gamerocka Premium, wgral się bez żadnych problemów. Na wcześniejszym biosie miałem +170/550 co było nie stabilne więc zrobiłem na +170/400, w Gamerock Premium mam ustawione +70/300 można powiedzieć że taktowania te same, przy +350 znów szachownica. Wydaje mi się ze ma tym biosie nieco lepiej Wiesiek chodzi, mimo identycznych fps, mogę się oczywiście mylić. Przetestuję ten bios kilka dni i będę pisał ;-)

@ po około pół h Wiedźmin się zawiesił, lecz pierwszy raz bez szachownicy, dzięki czemu obyło się bez ponownego uruchomienia komputera.

Edytowane przez DjTechnics
Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu bo też mam tego gamerocka (tylko ,że na samsungach). Robi 160 rdzeń i +695 pamięci. I tu mam pytanie w moim gamerocku mam bios "GP104" ściągnięty z GPU-Z a w aplikacji od Palita ThunderMaster po wybraniu zakładki bios pobiera mi się wersja "N11139" warto na niego zmieniać? 

Link to post
Share on other sites
Po drugie nowe biosy naprawiają problem z pamięcią i można normalnie korzystać z kart

 

Ja od początku mogę normalnie korzystać z karty, OC nie lubię robić ale jak zrobiłem tak lekko i na szybko + 500Mhz na pamięciach i 150 na rdzeniu i nic nie wykrzaczyło to tylko się ucieszyłem, że jest sobie zapas i wróciłem do stocka, nie lubię żyłować na maxa :D

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Roamir, również mam MSI z micronem. Dziś pobawiłem się w kręcenie pamięci i przy +150 mhz już szachownica w menu Wieśka 3. Niech to szybko naprawią, bo jest totalny niewypał. Ciekawe czy gdy nowy bios nie zadziała, to będzie można oddać kartę lub wymienić jako uszkodzoną?

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Jestem juz po testach biosu Gamerock Premium, niestety powrocilem do swojego starego biosu, ponieważ w Wieśku zaobserwowałem o wiele mniejsza płynność podczas ruchu kamery mimo że trzymało 60fps, przy tych samych taktach na OC. Na obu biosach był szach i mat.

Aktualne ustawienia mam +170/550 czasami wywali szachy po 15min, czasami można 2 godziny cieszyć się wydajnością.

+180 rdzeń - tu gra zawiesza się, od kilku minut do piętnastu po stracie bez szachów.

+600 pamięć co chwile szachy... W niedzielę przetestuję nowy bios do mojego Gamerocka ;-)

 

Edytowane przez DjTechnics
Link to post
Share on other sites

@DjTechnics ja podkręciłem swojego JS o jakieś 350mhz na pamięciach i 200mhz na rdzeniu i zero szachownicy a też mam kartę na Micronach... Jakaś lepsza sztuka mi się trafiła?

Zastanawiam się czy aktualizować bios...

Ps. Po podkręceniu wiatraki przyspieszył o około 110rpm (czyli teraz w granicy 1280 w stresie),a temperatury z 62-63 na 65-66.

Link to post
Share on other sites

Mam 170 rdzeń i 550mhz, cały czas działa stabilnie na nowym biosie, wcześniej co jakiś czas szachownica, a za każdym razem kiedy minimalizowalem grę to również była szachownica, o dziwo wszystko teraz dobrze dziala. Troszkę płynniej działa też Wiesiek z modem extreme graphic + sweetfx 1k better.

Klikaczu warto aktualizować bios, pamięć sobie bardziej podkrec, ponieważ jest dosyć niski takt jak na pamięć śmiało daj w msi afterburner 200 więcej, core Voltage oraz power, suwak przesuń na maksa w prawa stronę, może temp masz minimalnie większe, dzięki lepszej wydajności w grach. Ja na maksymalnym OC mam przeważnie 52c, przy mega obciążeniu najwyższą temp zanotowalem 65c, kartę graficzną w mojej obudowie na dole wspiera cooler 140mm. Więc temperatury masz niskie, ja w swoim Radeonie non stop miałem 92c przez dwa lata, z kartą nie było żadnych problemów.

 

Edytowane przez DjTechnics
Link to post
Share on other sites

Tak z oficjalnej strony Palita. Jest to malutka aplikacja, która najpierw pyta czy wykonać kopie starszego biosu, następnie podczas instalacji na kilka sekund mamy czarny ekran jak to bywa np. przy instalacji sterowników do grafiki, następnym krokiem jest reset komputera i możemy cieszyć się nowym biosem bez problemów z obrazem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...