Skocz do zawartości

Zmiana karty na 980 ti


Recommended Posts

Ja bym raczej zapytał, dlaczego chce mieć akurat ten turboodrzutowiec w obudowie ;) Przecież to jest głośniejsze niż referent: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_gtx_980_ti_g1_gaming_zegnaj_geforce_gtx_titan_x?page=0,19

Jest głośniejszy nawet od Strixa... http://pclab.pl/art64026-40.html

Już nie wspominając o sensie zakupu poprzedniej generacji.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

1. Jeszcze nie wiem kiedy chce kupic karte, szukam czegos najlepszego dla mojej specyfikacji komputera 

2. Zastosowanie: Wiedźmin 3, Cs go, czasami ogladam filmy, photoshop nigdy

3. Zasilacz Zalman Zm600-LX ( komputer kupilem na poczatku stycznie 2016 roku)

4. Procesor Intel Core i5 4460 3.2ghz 1150, płyta główna msi h81m-e34 1150 sata3 usb3.0 mATX, pamiec ram(1 kość) ddr3 8gb 1600 Adata, Obudowa Zalman Z1(Midi Tower)

5. Rozdzielczosc monitora: 2560x1440 144 hz (Asus pg278q)

6.Dodatkowe wymogi: bylo by fajnie jakby byla cicha, nigdy nie podkrecalem karty dobrze jakby juz byla podkrecona, 

Link to post
Share on other sites

Przy tym procesorze brałbym GTXa 1070 (MSI Gaming X, albo Palit GameRock). Możesz też pomyśleć nad GTXem 1080 (przy tej rozdzielczości), jednak z tym procesorem będzie to przerost formy nad treścią. Na dobrą sprawę, musiałbyś wyposażyć się w mocną i7, a i OC byłoby zalecane (jednak, nie na tej płycie głównej). Będziesz aktualizował platformę pod tym kątem (MOBO, CPU i opcjonalnie RAM)?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na dobrą sprawę, musiałbyś wyposażyć się w mocną i7

 

Po diabła? Przyrost wydajności w grach, w stosunku do i5, jest mizerny i z całą pewnością nie jest wart dopłaty. Poza tym im wyższa rozdzielczość tym mniejsza rola CPU, a większa GPU.

 

Większa ilość RAM'u to w kontekście gier raczej sztuka dla sztuki.

 

Trafią się oczywiście gry, gdzie Twój procek okaże się wąskim gardłem dla 1080-tki, ale nie będzie ich wiele.

 

Do tej rozdzielczości i tak wysokiego odświeżania, jeśli budżet na to pozwala, nie ma najmniejszego sensu pakować czegokolwiek słabszego.

 

Wymaksowany Wiedźmin 3 potrafi u mnie zachrupać przy FHD...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość monitora duża - albo GTX 1070 albo 1080, w zależności ile jesteś skłonny przeznaczyć.
Do tego dokup drugą kość takiego samego Ram, żebyś miał pamięci w Dual Channel.
I to w sumie tyle.
Z cichych i podkręconych kart - Palit Super JetStream lub GameRock. Ewentualnie MSI Gaming X.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...