Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napiszcie może coś więcej. Ja też mogę napisać ,że wiele rzeczy już w życiu piłem...:) Pijecie to ze względu na za******y dla was smak,nie wiem co tam jeszcze może mieć rewelacyjnego...Jeśli dla zdrowia to czy są jakieś pozytywne efekty itp. Wiem,że są na ten temat strony internetowe ale akurat piszecie to tutaj ...

Link to post
Share on other sites

Jako że piłem dużo mocnej kawy i momentami źle się już po niej czułem, spróbowałem yerby. Parę dni czytałem w necie co z czym się je, tzn co kupić na start, jak parzyć i ogólnie dużo info, że jest zdrowsza niż kawa i trochę inaczej niż kawa pobudza. To czy dobrze wpływa na zdrowie jest chyba potwierdzone. A jeśli chodzi o moje odczucia po 2 miesiącach picia, jestem zachwycony. Uwielbiam smak yerby, lepiej mi się myśli i uspokaja mnie. Zamówiłem 4kg i powoli próbuje różnych odmian. 

 

To tyle jarrino na wstępie. Ogólnie polecam pooglądać czajnikowego.pl na yt. Ma dużo wiedzy na temat yerby. Są też fora poświęcone tylko yerbie i jest wiele stron opisujących temat.

Edytowane przez mrcndu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mrcndu - i chociaż o to mi chodziło. Wiem,że są strony na ten temat. Ale to tak,jakby tu na forum,ktoś pytający o sprawy komputerowe,otrzymywał tylko odpowiedzi,że to wszystko jest w internecie...:) Sam zresztą często daję takie odpowiedzi,bo niby każdy może poszukać ale nie każdy potrafi. Ma to jakiś smak,do czegoś porównywalny ?Słodzi się ?

Link to post
Share on other sites

Niektórzy mówią że smakuje jak wywar z Petów  :D Chociaż ja tak nie uważam :P Co jakiś czas też popijam, na wakacjach natknąłem się na stoisko pana w Jastarnii który miał kilka rodzajów i postanowiłem sobie kupić pierwszą większą paczkę (500g amanda despalada), wcześniej było jakieś 10 paczek po 50g zamówionych z allegro do próbowania, każda inna :) Można słodzić, ale na ogół rzadko kto to robi :P Ja piję na czysto, ale raczej rzadko, bo tylko nieraz mnie najdzie ochota ;) Ostatnio lepiej pobudza mnie sproszkowana guarana w porannym koktajlu  :menda:

Link to post
Share on other sites

A ja od 3 nawet 4 lat ostro pije yerbe, zaczynałem od Amandy Lemon, aktualnie siorbie Cruz De Malta. Teraz do yerby dodaje guarany świeżo mielonej, i uwierzcie na słowo jak spada człowiekowi energia, napije się takiego naparu to jakby jakiś bokser w mordę dał, tak pobudza. A petarda to yerba CBSe, która zawiera guarane i parzenie z dodatkiem guarany

 

PS jakby ktoś miał ochotę na coś takiego to niech uważa z dawkowaniem guarany, delirki można dostać.

Link to post
Share on other sites

Smakowałem na razie pajarito, rosamonte i cbs(jabłko i gruszka). Wszystkie 3 mocno mnie budzą. Przed yerbą piłem 2-3 mocne kawy dziennie. Miałem momenty, że po wypiciu takiej mocnej kawy, mijało 30 min i chciało mi się spać. Teraz jest zupełnie odwrotnie. Kawa też przestała mi smakować, a yerb jest tyle różnych gatunków i smaków, jest w czym wybierać. 

Link to post
Share on other sites

Ja jestem wrażliwy na wszelkiego rodzaju pobudzacze. Kawę piję tylko baaardzo słabą. Yerbę też robię słabą więc nie jest ona taka dobra jak prawdziwa skoncentrowana yerba z tym fajnym posmakiem dymu. Kiedyś sobie taką zrobiłem i owszem była pyszna ale całą noc nie spałem i serducho się tłukło. Teraz zaparzam w szczypcowym zaparzaczu LINK i starcza mi na 1-2 dolewki. 

 

Ja pijam te stokrotkowe - Amanda i El Gaucho (bo tanie :D )

Link to post
Share on other sites
trochę inaczej niż kawa pobudza

inaczej kopie od kawy, bo się znacznie dłużej w czasie rozkłada kofeina.Nie obciąża tak żołądka , zawiera ważne minerały i lepiej oddziałuje na neurotransmitery w mózgu. Dlatego zjazdu jak po kawie nie ma,dodając sporą dawkę energii. Jednak to zioło ,nie ma co za dużo pić i nie mieszać z co niektórymi lekami, zwłaszcza tych działających na OUN.

Niektórzy mówią że smakuje jak wywar z Petów

dla mnie jak słoma. :D

pol_pl_Yerba-Mate-CBSe-Energia-Guarana-0

Link to post
Share on other sites

Ja popijam yerbe jakiś czas. Dla mnie bajka. Kawa mnie w ogóle nie pobudzała, za to po yerbie czasem mnie tak nosi że masakra. Co do smaku jak pety, zależy co się pije xD Kupiłem kiedyś 200g yerby w Auchanie, nazywała się chyba el gaucho, coś takiego i faktycznie miała taki zapach i posmak petów. Teraz piję CBSe Pomelo. Polecam dla początkujących. Lekka goryczka a po drugim zalaniu cudny smak, zdecydowanie jedna z moich lepszych yerb jakie piłem do tej pory. No i u mnie też yerba bardzo pobudza moje jelita  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś się zastanawia czy zacząć przygodę z yerba mate polecam wstępnie artykuł  https://wzgodzie.wordpress.com/2016/03/08/kofeina-yerba-mate-dlaczego-pijemy-kawe/


Może autor tematu się wypowie jak tam wrażenie po yerbie :D ?


Podzielę się z wami moim dzisiejszym odkryciem. Yerbe piję już ponad 2 miesiące i cały czas czytałem to tu, to tam o naczynku z palo santo i bombili z alpaki. Czekałem z zakupem bo odstraszały mnie ceny. Najtaniej naczynko o pojemności 200ml znalazłem za 110zł i bombila kolejna stówa. I tutaj sedno sprawy czyli sklep Wojciecha Cejrowskiego http://www.sklepkolonialny.com/ . Komplet można kupić za 75 zł, a z mniejszym naczynkiem(co mi akurat nie odpowiada) nawet za 20zł. Szukałem długo i w Polsce nie ma lepszych cen za ten sprzęt. We wtorek oczekuję na paczkę i podzielę się wrażeniami :). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To jak przyjdzie paczka to podziel się wrażeniami bo też zamierzam zacząć przygodę z Yerbą tyle, że jestem w temacie kompletnie zielony. :P Nie znam jakiegoś sprawdzonego sklepu, nie wiem jakie naczynko kupić oraz po jaką Yerbe warto sięgnąć  :co: Dlatego wszelkie opinie, porady byłyby mile widziane ;)

Link to post
Share on other sites

Ja dużo się dowiedziałem z tego forum http://www.yerbamateforum.pl/ . Wszystko na nim znajdziesz. Przeglądnij dobrze dział dla początkujących. Nie kupuj na pewno na start jakichś smakowych yerba mate. Ja startowałem z rosamonte i pajarito, i obie mi bardzo smakują. Pisałem już wcześniej w jakim sklepie się zaopatruję i chyba tam jest najtaniej. Co do naczynka palo santo i bombili, jutro na pewno przesyłka będzie u mnie i napisze jakie wrażenia.


Dotarło do mnie naczynko palo santo i bombilla od WC. Pierwsze wrażenia, czyli cudny zapach naczynka i solidnie wykonana bombilla. Naczynko jest dużej pojemności, będzie około 230ml. W tej cenie chyba lepiej nie da się kupić. Szczerze polecam.

Edytowane przez mrcndu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...