Skocz do zawartości

Problem z XMP


Recommended Posts

Cześć, wystąpił u mnie problem w postaci migania ekranu i poszczególnych pikseli spowodowanych przez włączenie XMP w BIOS-ie oraz ustawienie częstotliwości pamięci na 3000MHz. Moja pamięć RAM Corsair Vengeance LPX 3000MHz 16GB (2x8GB) była domyślnie ustawiona na 2133MHz, a XMP wyłączone. Z napięciami nic nie kombinowałem. W czym tkwi problem?

 

CPU: Intel Core i5-6600K

Mobo: MSI Z170A-G43 PLUS

Edytowane przez Raphinios
Link to post
Share on other sites

a karta graficzna i przewód w porządku ? 

Koledze chodzi o to, abyś ręcznie ustawił DRAM voltage(V), opóźnienia (cl) i częstotliwość (MHz), zgodnie z profilem pamięci ( zamiast po prostu ustawiać XMP ) 

napięci to pewnie 1.35V, częstotliwość to 3000MHz, tylko główne opóźnienia musisz sprawdzić ( albo w profilu XMP, czyli np CPU-z zakładka SPD ), albo naklejka na RAM-ie, albo w specyfikacji modelu na stronie producenta  

Link to post
Share on other sites

a karta graficzna i przewód w porządku ? 

 

Koledze chodzi o to, abyś ręcznie ustawił DRAM voltage(V), opóźnienia (cl) i częstotliwość (MHz), zgodnie z profilem pamięci ( zamiast po prostu ustawiać XMP ) 

 

napięci to pewnie 1.35V, częstotliwość to 3000MHz, tylko główne opóźnienia musisz sprawdzić ( albo w profilu XMP, czyli np CPU-z zakładka SPD ), albo naklejka na RAM-ie, albo w specyfikacji modelu na stronie producenta  

Pierwsze zdanie rozwiało wszelkie domysły, co mogło się spowodować problem :P Przyznam uczciwie, że nie wiedziałem, że karta graficzna do tego jest potrzebna. To jest nowy komputer i nie miał karty graficznej. Dzisiaj zamontowałem nową i problem już nie występuję. Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...