Skocz do zawartości

Wymienić czy zostać przy obecnej drukarce?


Recommended Posts

Oryginalny kosztuje prawie 80zł więc trochę drogie masz te tusze do tego hp, ale są refabrykowane zamienniki za niecałe 40zł, więc połowa taniej. Zobacz na dobretonery.pl, pewnie mają jetworldy refabrykowane w tej cenie. Ja całe życie na zamiennikach jadę i nigdy nie było problemów, kupowanie oryginalnych to strata pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Zasada w tego typu urządzeniach jest jedna: im tańszy sprzęt tym droższe tusze. Odłóż nieco grosza (500-600z) i kup jakiegoś Brothera z zamiennikami za grosze (4-15zł) i tanimi oryginałami (20-40zł) lub Canona ze stałym źródłem zasilania tuszem. Raz wydasz więcej, ale potem spokój na lata.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak to Kato jest. Jeden jedzie na zamiennikach i jest ok. a drugi wywala trzy drukarki po zamiennikach. Tak jest ze wszystkim. Jedni narzekają na morele net a ja od lat u nich kupuję i zero problemów ,czy ze zwrotem ,czy reklamacją itp. Przy takiej ilości drukowania,chyba nie zbankrutuje a oszczędzi sobie nerwów. No chyba,że ktoś posiada dokładnie taki model drukarki i informuje na jakich zamiennikach jedzie bez problemu...

Link to post
Share on other sites

Też jestem zdania, że jeśli nie masz dużo kasy na kupno nowej (tzn, jakiegoś sensownego brothera to przynajmniej 400 zł albo i trochę więcej) to już zostań przy tej chyba, że bierzesz pod uwagę zakup używanej też. Możesz spróbować kupić zamiennik, u mnie nigdy nie było problemu z active jetami i z actisami, na pewno wyjdzie taniej niż oryginał (który przy rzadkim użytkowaniu też może zaschnąć)

Link to post
Share on other sites

Zasada w tego typu urządzeniach jest jedna: im tańszy sprzęt tym droższe tusze. Odłóż nieco grosza (500-600z) i kup jakiegoś Brothera z zamiennikami za grosze (4-15zł) i tanimi oryginałami (20-40zł) lub Canona ze stałym źródłem zasilania tuszem. Raz wydasz więcej, ale potem spokój na lata.

Nic dodać nic ując. Polecam od siebie Brothera DCPJ 105 :)

Link to post
Share on other sites

Przy takiej małej ilości wydruków to jest sens kupować droższą drukarkę? Tusze startowe zawsze są mniejsze, wymień na pełniejszy (np. dobrej klasy zamiennik który najczęściej zawiera więcej atramentu niż oryginał) i ekonomicznie wyjdzie to dużo taniej niż zakup nowej drukarki. Uwaga: dobrej klasy nigdy nie jest najtańszy. Trzeba liczyć całkowite koszty użytkowania a nie tylko eksploatację - to tak jak ludzie zakładają gaz do auta a jeżdżą 8tys km rocznie. Opowiadają jak tanio za km im wychodzi, ale już nie liczą po jakim czasie instalacja się zwróci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu wymieniłbym drukarkę na  hp 2135 koszt drukarki ok 200 zł czyli tyle ile oryginały do Twojej obecnej a tusze oryginalne do tej 2135 kosztuja ok 40 zł a są w niej dwa więc, spokojnie w stówie będziesz się mieścił nawet jeśli miałbyś kupować oryginale tusze

Jesli chodzi o współpracę tej drukarki z zamiennikami to raczej nie powinno być problemu jeśli zainstalujesz sterowniki z płyty i w żadnym wypadku nie aktualizuj ich ale to też nie na 100%

Tu proszę link do drukarki o której pisałem http://www.sferis.pl/p/382588-urzadzenie-wielofunkcyjne-hp-deskjet-ink-advantage-2135-f5s29c.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...