Skocz do zawartości

kupno 1070?


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam sprzęt:

  Procesor: i5-4670k 3.4; Cooler: Thermalright Macho 140 HR-02 BW;Karta: GigaByte GTX780GHz ed. 3GB DDR5 384bit; Płyta główna: Asrock Z87 Extreme4; Ram: Kingston Dual 8GB (2x4GB) 1600MHz HyperX DDR3; Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W; Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black;

 

W piątek wyszedł BF1 oczywiście chciałem w niego grać lecz mimo iż mam ustawienia średnia gra dziwnie chodzi a przez cały czas pojawia się w prawej części ekranu pomarańczowy wykrzyknik a czasami podczas większych walk czerwony i gra strasznie zaczyna lagować. Domyślam się, że jest to pewnie wina karty i teraz zastanawiam się czy może dokupić ramu czy też może inwestwać w karte 1070 tylko teraz moje pytanie czy przy obecnym sprzęcie będę ją wykorzystywał czy trzeba myśleć już o czymś nowym dodatkowo?

 

Dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Posiadam sprzęt:

  Procesor: i5-4670k 3.4; Cooler: Thermalright Macho 140 HR-02 BW;Karta: GigaByte GTX780GHz ed. 3GB DDR5 384bit; Płyta główna: Asrock Z87 Extreme4; Ram: Kingston Dual 8GB (2x4GB) 1600MHz HyperX DDR3; Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W; Obudowa: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black;

 

W piątek wyszedł BF1 oczywiście chciałem w niego grać lecz mimo iż mam ustawienia średnia gra dziwnie chodzi a przez cały czas pojawia się w prawej części ekranu pomarańczowy wykrzyknik a czasami podczas większych walk czerwony i gra strasznie zaczyna lagować. Domyślam się, że jest to pewnie wina karty i teraz zastanawiam się czy może dokupić ramu czy też może inwestwać w karte 1070 tylko teraz moje pytanie czy przy obecnym sprzęcie będę ją wykorzystywał czy trzeba myśleć już o czymś nowym dodatkowo?

 

Dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

BF 1 jest świetnie zoptymalizowany na tym sprzećie powinno wszystko pływać elegancko. Możezs proca podkręcić bo BF lubi ghz. 

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

gra strasznie zaczyna lagować.

To może świadczyć o doczytywaniu czegoś z dysku lub pamięci. Powyłączaj wszystkie programy działające w tle, obniż rozdzielczość tekstur do minimum, i sprawdz czy się poprawiło. Jak tak, to sukcesywnie podwyższaj jakość tekstur do ustawienia które nie laguje.

No i wyłącz DX12 - w tej grze jeszcze nie jest do końca zoptymalizowany, a samo używanie DX12 podwyższa użycie pamięci.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

 

 

W piątek wyszedł BF1 oczywiście chciałem w niego grać lecz mimo iż mam ustawienia średnia gra dziwnie chodzi a przez cały czas pojawia się w prawej części ekranu pomarańczowy wykrzyknik a czasami podczas większych walk czerwony i gra strasznie zaczyna lagować.

 

Single czy multi ?

 

 

 

Możezs proca podkręcić bo BF lubi ghz.

 

Nic nie trzeba podkręcać. CPU bez problemu daje radę na stockowych zegarach, a giguś i tak już jest sporo podkręcony w tej wersji.

 

 

 

Powyłączaj wszystkie programy działające w tle, obniż rozdzielczość tekstur do minimum, i sprawdz czy się poprawiło. Jak tak, to sukcesywnie podwyższaj jakość tekstur do ustawienia które nie laguje.

 

Ta gra alokuje na ultra poniżej 3 GB vram więc nie tekstury są problemem. Na 780 powinna chodzić w 60 fps na ultra. Stawiałbym na mało RAM-u systemowego którego gra wymaga minimum 8 GB, ale to dotyczy czystego systemu nie z działającymi programami w tle. Zalecane jest 16 GB RAM-u co nie dziwi bo już BF 4 u mnie zapełniał całe 8 GB RAM (oczywiście część zajmowały programy w tle). Po rozszerzeniu do 16 GB problem znikł. 

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Właśnie myślę czy po wypłacie nie kupić 8gb a powiedzcie mi czy warto przechodzić z win 7 64 bit na windows 10?? Bo wtedy dx12 itd Co o tym myślicie??

 

edit./

 

Single gra chodzi elegancko na multi tylko takie coś się dzieje.

Edytowane przez Bonesso
Link to post
Share on other sites

Wg. znaczników, które zamieścił ReznoR to LOW FPS, najgorzej jest z mapami gdzie sa miasta. Dzisiaj dałem wszystko na minimum tylko zostawiłem rozdzielczość 1920x1080 i dalej jest znaczek low fps pomaranczowy ale bardzo rzadko a użycie pamięci fizycznej to 85% caly czas.

No nic kupie po wypłacie ramy i przesiądę się na Win 10 a jak to nic nie da to nowa karta, i tyle. Planował bym 1070 lecz, która wersja będzie dobra? Czy różnice są znikome? A może Radeon co wybrać głównie będę grał w BF1 lecz czasami w nowe gry też zagram.

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem po pierwszych testach na gamersnexus, to DX12 oprócz tego że zwiększy użycie pamięci to nawet pogorszy wydajność jeszcze. Dziwią mnie te problemy, powinno wszystko być ok na takiej karcie. Nie używasz czasem jakichś aplikacji w tle, jak np. GeForce Experience albo jakiejkolwiek jeszcze która może obciążać niepotrzebnie kartę albo procesor? Sterowniki najnowsze są? Resolution scaling (skalowanie rozdzielczości) w opcjach masz nietknięte, tak jak było domyślnie?

Jak pojawia się ten pomarańczowy wykrzyknik to ile FPS masz?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

W pełnej już jest normalnie 100%, ale itak spytać warto...

Tutaj GTX 780 i 8 GB Ram:
https://www.youtube.com/watch?v=3S8sONT5IW4

Wprawdzie beta ale Ultra i bez zadnych powaznych problemów, jeszcze w czasie nagrywania Shadowplayem. Chyba że w pełnej coś się zmieniło, albo inne mapy się o wiele bardziej wymagające niż ta w becie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...