Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do gier/photoshopa za 4200zł


Recommended Posts

Witam. Składam zestaw do gier/renderingu/photoshopa w FHD za kwote ok 4200zł bez grafiki bo ją już mam: Radeon R9 390 nitro - jeszcze nie używana bo czeka na nowy komputer i nie zmieniam jej na inną :). Złożyłem taki zestaw: 

 
Proszę mi powiedzieć czy ten zasilacz będzie wystarczający do tego zestawu? Czy np. kupic tanszy SPC Vero M1 ale o mocy 600W? Może są rzeczy które byście zmienili w tym zestawie? Oczywiście do zestawu zakupie jeszcze SPC Fortis 3 , ale obecnie morele nie ma go w magazynie. Karta grafiki do tego zestawu jak jak już napisałem to Radeon R9 390 nitro. Zestaw pozwoli mi na gre na wysokich ustawieniach w nowe tytułu w FHD?
 
PS. Te pamieci Corsaira znalazłem za 339zł w innym sklepie, bo aktualnie cena tych pamięci na morele strasznie skacze.
 
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam. 
cleardot.gif
Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

 

 

bez grafiki bo ją już mam: Radeon R9 390 nitro - jeszcze nie używana bo czeka na nowy komputer i nie zmieniam jej na inną .

Za ile ją nabyłeś ?

Oczywiście będziesz podkręcał procesor ? do 6600K nie masz dołączonego chłodzenia boxowego, także musisz już coś na start zakupić.

Sam zestaw do poprawy.

Może coś więcej o tym renderingu i grach ? ile czego będzie, z jakich silników korzystasz ?

Link to post
Share on other sites

Za ile ją nabyłeś ?

Oczywiście będziesz podkręcał procesor ? do 6600K nie masz dołączonego chłodzenia boxowego, także musisz już coś na start zakupić.

Sam zestaw do poprawy.

Może coś więcej o tym renderingu i grach ? ile czego będzie, z jakich silników korzystasz ?

 

Napisałem również że chce nabyć również Fortisa 3, ale aktualnie nie ma go na morele. Coś musiało się zepsuć że nie widać połowy mojego postu. Napisałem: 

 

Proszę mi powiedzieć czy ten zasilacz będzie wystarczający do tego zestawu? Czy np. kupic tanszy SPC Vero M1 ale o mocy 600W? Może są rzeczy które byście zmienili w tym zestawie? Oczywiście do zestawu zakupie jeszcze SPC Fortis 3 , ale obecnie morele nie ma go w magazynie. Karta grafiki do tego zestawu jak jak już napisałem to Radeon R9 390 nitro. Zestaw pozwoli mi na gre na wysokich ustawieniach w nowe tytułu w FHD?
 
PS. Te pamieci Corsaira znalazłem za 339zł w innym sklepie, bo aktualnie cena tych pamięci na morele strasznie skacze.
 
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.  
 

 

 
R9 390 kupiłem w UK za 208 funtów ze sklepu. W zasadzie to zestaw będzie mi służył głównie do grania, lecz czasem używam programów typu Photoshop, Corel DRAW oraz Sony Vegas. Co do zmiany ?
Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

Naprawione.

 

 

Zasilacz na CX550M - lepsze kondensatory, DC-DC i 5 lat gwarancji.

Monitor  https://www.morele.net/monitor-lg-24mp48hq-p-857196/

panel IPS, przy grach i obróbce znacznie lepiej się spisze.

 

A jak z resztą podzespołów? Są ok ? Ramy brać od Corsaira czy od Kingstona ? 550W zasilacz starczy do tej konfiguracji ? 

 

Ten monitor który podałeś ma czas reakcji 5ms, a ten BenQ który wcześniej wybrałem ma 2ms. Będzie to jakaś róznica?

Edytowane przez Damian02625
Link to post
Share on other sites

 

 

Ramy brać od Corsaira czy od Kingstona ?

Bez różnicy, taktowanie/opóźnienia i jak najniższa przy tym cena.

 

 

550W zasilacz starczy do tej konfiguracji ? 

Tal jest, jeszcze będzie zapas http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-360-r7-370-r9-380-r9-390-i-r9-390x-test/strona/24280.html

 

 

Będzie to jakaś róznica?

Nie odczujesz nawet tego, TN ma koszmarne kolory.

Link to post
Share on other sites

Bez różnicy, taktowanie/opóźnienia i jak najniższa przy tym cena.

 

 

Tal jest, jeszcze będzie zapas http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-360-r7-370-r9-380-r9-390-i-r9-390x-test/strona/24280.html

 

 

Nie odczujesz nawet tego, TN ma koszmarne kolory.

 

Różnica między tym zasilaczem od Corsaira który podałeś będzie znacząca w porównaniu do tego SPC Supremo M2? Myślałem właśnie by brać coś ze złotem.

Link to post
Share on other sites

Nie liczy się sama sprawność, tylko regulacja,filtracja napięć i tłumienie tętnień. Zasilacze dla SilenitumPC produkuje chińska fabryka SAMA, SPC wprowadza w projektach tylko drobne zmiany.

CX550M jest tutaj lepszym wyborem. Jak chcesz jeszcze coś lepszego elektrycznie https://www.morele.net/zasilacz-xfx-ts-550w-80-gold-2xpeg-120mm-single-rail-p1-550g-ts3x-633321/

OEM Seasonisa S12G w środku.

Link to post
Share on other sites

Asrock z racji mocniejszej sekcji zasilania jak i lepszego wyposażenia, w tym zintegrowany układ dźwiękowy w postaci ALC 1150.

 

Tak myślałem że ten Asrock :) Dzięki. 

 

A ta płyta wyposażona jest podobnie jak ten Asrock, tyle że Mafie 3 dodaja tak ? ;) Myślisz że warte dopłaty?

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-gaming-m3-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-7978-001r-768604/

Link to post
Share on other sites

Za tyle jest lepszy Asrock Z170 Extreme 4, jak chcesz ją brać ze względu na grę to ok.

 

 

Właśnie ta gra mnie nie interesuje zbytnio :) Dzięki za pomoc.

Co sądzicie o tych pamięciach? : 

 

http://www.x-kom.pl/p/260174-pamiec-ram-ddr4-pdp-patriot-16gb-2400mhz-viper-4-cl15-2x8192.html 

 

Będzie jakaś różnica pomiędzy nimi a Kingston HyperX Fury ? ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź. Powiedzcie mi jeszcze czy korzystaliście może kiedyś z dostawy kurierem w dni robocze w godzinach 18-22 lub w soboty od 8-14 na morele.net ? Widzę że jest taka opcja, lecz widnieje tam napis, że ta opcja jest dostepna na terenie miasta. Jak można to rozumieć? Ktoś miał z tym styczność? Z góry dzięki za odpowiedź.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...