Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam nowy komputer- sam składałem. Problem polega na tym, że podczas uruchamiania w momencie wyświetlania się loga biosu przez ułamek sekundy pojawia się poziomy artefakt. Natomiast w trakcie normalnego użytkowania niezależnie czy podzespoły są obciążone czy komp jest w stanie spoczynku, co jakiś czas ekran monitora robi się czarny (tak na sekundę do trzech sekund). Nie mam karty graficznej -jadę na zintegrowanej w procesorze. Na wstępie obstawiałem procesor, więc dzięki uprzejmości sklepu wymieniłem na całkiem nową sztukę. Niestety jest dokładnie tak samo jak było. Bios oczywiście jak i inne sterowniki s najnowsze. Moje podzespoły to:

 

asus Z170 pro gaming

i7 6700K

Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425v2

G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3000MHz CL15

Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W

 

Poradźcie cos bo już jestem bezsilny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ustawienia w biosie masz na domyślne ?

 

Miałem pewnie na samym początku, teraz w ramach prób rozwiązania problemu co nieco pozmieniałem -chyba xpm dałem na profil1 i zmieniłem mnożnik ramu z 133 na 100 żeby był taki jak mnożnik procesora (za czyjąś radą).


Dodam jeszcze, że pamięci przetestowałem memtest86 i programem z win10 i zero błędów.

Link to post
Share on other sites

Moja rada to spr najpierw z jedną kością ram włożoną jak nie to wyjmij i włóż drugą tak spr czy to wina ramu.

Jak nie CPU ani ram wtedy pożycz od kolegi Zasilacz i spr jeśli nadal nie pomoże to możliwe że wina płyty i wtedy to nie nic wymagikujesz.
 

Może też być że płyta na danym biosie ma błędy z danym prockiem wtedy update jeśli nic nie pomoże wtedy stawiał bym na płytę.
 

Może być też dysk a dysk to możesz spr stawiając system na penie lub wgraj system od nowa.

Edytowane przez CzarnyKOT
Link to post
Share on other sites

Przez weekend potestowałem jeszcze i chyba doszedłem do sedna problemu. Monitor mam podpięty kablem displayport bo obsługuje rozdzielczość monitora 2560 x 1440. Po podpięciu kablem DVI problem nie występuje. Nic mi to niestety nie daje bo DVI w tej karcie nie obsługuje tej rozdzielczości. Płyta jest nowa więc pojadę ją wymienić na nową.


Niestety serwis się na mnie wypiął i zamiast rozwiązać problem doszukał się uszkodzenia gniazda procesora i nie ma zamiaru podchodzić do tematu. No cóż... klient po raz kolejny zostaje sam z problemem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...