Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Czy GTX 1070 jest optymalnym wyborem do grania w 2560 x 1080, 2500K@4,6?

1070 i5 2500k 2560x1080 ultrawide

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 ReznoR

ReznoR
  • Your humble servant

• 1859 postów
  • Miejscowość:reznor.tech
  • 3DMark 06:41632 / FireStrike: 18807

Napisano 23 październik 2016 - 14:18

Teraz mnie zaskoczyłeś z tą optymalizacją. Przecież seria 9** jest w miarę świeżą konstrukcją, nadal wychodzą sterowniki które z pewnością poprawiają wydajność w niektórych grach, no chyba że się mylę :) Chyba zawsze tak było?

https://techlipton.p...rzalych-legacy/
Być może czasem optymalizacje będą (zwłaszcza jak użytkownicy zaczną się skarżyć NVidii, tak jak było w przypadku 780Ti i Wiedźmina 3) ale przeniesienie oficjalnie do legacy, zwłaszcza tak szybko po premierze nowych układów, wiadomo co oznacza.

Którą z 1070 warto zakupić?

Standardowe juz porownanie wrzucę: https://www.youtube....h?v=6_s9LP4iIYE

1. Palit JetStream/Super JetStream/GameRock (najlepsze chłodzenia)
2. MSI Gaming X (drugie z najlepszych chłodzeń)
3. Zotac AMP (jesli nie zalezy ci specjalnie na ciszy)
4. EVGA jeśli lubisz dobry support i długą gwarancję.
Wszystkie podane mają conajmniej 3 lata gwarancji.

Użytkownik ReznoR edytował ten post 23 październik 2016 - 14:27

• 1

■ i7-4790K ■ Z97X ■ DDR3-2400MHz ■ GTX 1080
■ Beyerdynamic DT150 ■ Aune X1S ■ AIMP4
■ Inne spojrzenie na licznik FPS w grach (poradnik z wykresami)

■ Blog - reznor.tech (poradniki i info o PC, Audio, Hardware, Software, Grach)

#22 ChiCkenQ

ChiCkenQ
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 358 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 25 październik 2016 - 12:43

1. Palit JetStream/Super JetStream/GameRock (najlepsze chłodzenia) 2. MSI Gaming X (drugie z najlepszych chłodzeń) 3. Zotac AMP (jesli nie zalezy ci specjalnie na ciszy) 4. EVGA jeśli lubisz dobry support i długą gwarancję.

Zotac całkowicie jednak odpada, sprawdziłem jej rozmiary i wielkość chłodziwa - niepokoi mnie efekt "opadania" karty, już w 480 AMP miałem ten problem. Do tej pory pamiętam jak trzeba było ją podwieszać, nigdy więcej :D

DSC_0069.jpg

Palit nigdy mi nie podchodził, zawsze kojarzył mi się z marką drugiej kat. Widzę, jednak że zbiera pozytywne recenzje, ale chyba tylko przez cenę wyjściową 8-)

Design MSI za bardzo odpustowy, jeszcze ten smok na rewersie :/ mother of god! Wydajność i kultura pracy całe szczęście jest obiecująca. 

Powiem tak, przymierzam się jednak do zakupu Evga FTW. Czy jest coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przed jej zakupem? Jakieś spostrzeżenia, uwagi? Mało osób chyba stawia na Evga, wybierając przeważnie MSI/Palit.

Użytkownik ChiCkenQ edytował ten post 25 październik 2016 - 12:44

• 0

#23 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17852 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 25 październik 2016 - 13:15

Czy jest coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przed jej zakupem?

Yup. Ostatnio pojawiły się informacje o problemach z przegrzewaniem. Szarik wklejał link w temacie zbiorczym o Pascalach.

Mało osób chyba stawia na Evga, wybierając przeważnie MSI/Palit.

Bo te dwie firmy wypuściły chyba najbardziej udane karty, jeśli chodzi o topowe układy serii 10xx.

chyba tylko przez cenę wyjściową

Nie. Zbiera pozytywne recenzje, bo Palit pozamiatał w tym roku konkurencję, wypuszczając świetnie wykonane i chłodzone karty, których kultura pracy może być stawiana za wzór. Jako bonus - są jednymi z tańszych. 

• 2

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#24 ChiCkenQ

ChiCkenQ
  • Autor tematu
  • Gaduła

• 358 postów
  • Miejscowość:Kraków

Napisano 25 październik 2016 - 17:41

Ok. A jesteś w stanie mi powiedzieć, w razie reklamacji gdyby coś z kartą się działo serwis msi działa bardzo sprawnie czy tylko na papierze? Evga ma z tego co wyczytałem świetne podejście do tematu, dlatego też mnie ciągnie do zakupu produktu tej firmy.
  • 0

#25 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17852 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 16k

Napisano 25 październik 2016 - 17:44

Nie miałem okazji korzystać, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Z drugiej strony - nie zetknąłem się ze skrajnie negatywnymi opiniami, jak miało to miejsce w przypadku Asusa, z którym to sam również miałem kiedyś cyrki.

• 0

i7 6900K / RTX 2060 / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 1070, i5 2500k, 2560x1080, ultrawide

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych