Skocz do zawartości

Czy GTX 1070 jest optymalnym wyborem do grania w 2560 x 1080, 2500K@4,6?


Recommended Posts

Witajcie, jak w temacie szukam optymalnego rozwiązania.

Czy w tej rozdzielczości w połączeniu z wiekowym już cepem jest szansa na zachowanie stałych 60? :D

Aktualnie siedzi jeszcze 680 amp.

Powiem tak, szukam ostatecznego rozwiązania co do grafiki w połączeniu z tym procesorem. Więc na pewno będzie to zakup na dłużej, potem zapewne wymiana całego zestawu na nową gen intela.

 

Pakować się 1070 czy szukać 980 Ti? Może jakieś propozycje, sugestie.

 

Monitor to LG 34UM68P.

 

 

Link to post
Share on other sites

Napisz jakie masz podzespoły w pececie, samo gpu to za mało, i do czego go używasz.

 

CPU: Intel Core i5-2500K

MOBO: AsRock Z68 Extreme3 Gen3

CPU COOLING: Zalman CNPS10X Extreme + ZM-STG2

RAM: A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming v2.0 XPG

HDD: Western Digital Caviar Blue 500GB 7200rpm

HDD 2: Western Digital Caviar Blue 1TB 7200rpm

GPU: Zotac GTX 680 AMP! Edition V2

OPTICAL DRIVE: Plextor PX-L890SA

CASE: Fractal Design Define R3 Black Pearl + 120mm 3x + 140mm 3x

FAN CONTROLLER: NZXT Sentry Mix

PSU: XFX XXX 650W Modular 80+ Bronze SLI

SOUND CARD: Creative Sound Blaster Z

 

Proste, że do okazjonalnego gierczenia :D

Link to post
Share on other sites

Jasne że GTX 1070, ta karta potrafi na maksymalnych detalach zadławić się 1080P a co dopiero 1440P.

 

Wszystko zależy na jakich detalach chcesz pograć. 

 

Mam trochę pozycji do nadrobienia, m.in. Crysis 2, TR 2013, AC3, Black Flag itd, COD Ghost AW BO3, BF 3,4 Hard, The New Order, DOOM i kilka innych też by się znalazło. Przespałem ostatnie lata, praca i rodzina :D 

Postanowiłem odkurzyć sprzęt, a widzę zmieniło się przez te ostatnie lata trochę. Szczerze to nawet nie wykorzystałem tej 680 ani trochę :/ nawet się nie rozgrzała 8-)

Chciałbym żeby to były ustawienia wysokie, nie robią na mnie wrażenia maksymalne możliwe ustawienia, które i tak zapewne w większości przypadków są trudne do dostrzeżenia, a znacząco katują sprzęt. Może się mylę

Link to post
Share on other sites

Od nvidii zawsze lepiej brać najnowsze karty, także 1070 jest lepszym wyborem niż 980ti, choćby tylko patrzeć na wsparcie producenta. Poza tym, obecnie przynajmniej w polsce, nie wiem czy wychaczysz 980ti w jakiejś rozsądnej cenie.

Edytowane przez sebos80
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak, aby maksymalnie uprościć:
- CPU po OC raczej nie będzie cię ograniczał poniżej 60 FPS w grach
- do 1080p - GTX 1060, do 1440p - GTX 1080 do Ultra lub 1070 jeśli będziesz rozsądnie operował detalami (w najnowszych grach).
- GTX 980Ti na dzisiaj sobie podaruj.
- do tych gier co wymieniłeś to GTX 1070 starczy nawet z zapasem (w niektórych nawet sporym).
- TR 2013 świetna gierka. :) Przy włączonym TressFX mocno spadają GPU-FPS, jak ogrywałem ten tytuł na GTX 970, to w przerywnikach filmowych FPSy potrafiły spaść do nawet czasem poniżej 40 FPS przy 1080p, także 1070 przy 1440p powinien sobie spokojnie poradzić. No i przyda ci się ta karta jak już zapragniesz Rise of the Tomb Raider (a nie wątpię, że po przejściu TR tak będzie) a ta gra zżera masę VRamu i mocy obliczeniowej GPU.

Ops - nie doczytałem że to 2560x1080 a nie 1440p. Czyli taki GTX 1070 będzie idealny. (0,75x wydajność FullHD)

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
GTX 980Ti na dzisiaj sobie podaruj.

Czemu to jest zły pomysł Rezno? Jakby nie patrzeć z tego co zaobserwowałem-wyczytałem, 1070 to zawsze będzie ogolona karta, a 980Ti ma więcej wszystkiego w procku  :) Można powiedzieć po prostu brutalna moc, a nie kosmiczny zegar 8-)

 

Obawiam się, że różnica może być zauważalna jak zacznę używać AA :D

 

- do tych gier co wymieniłeś to GTX 1070 starczy nawet z zapasem (w niektórych nawet sporym).

Nie jestem zwolennikiem płacenia powyżej 100ziko za gry, stąd też uzbierało mi się do ogrania wiele pozycji. Jest pełno innych fajnych rzeczy na które lepiej wydać hajs. TR 2013 chyba za paczkę fajek kupiłem. Rise będzie musiał poczekać ;)

 

Ops - nie doczytałem że to 2560x1080 a nie 1440p. Czyli taki GTX 1070 będzie idealny. (0,75x wydajność FullHD)

UltraWide jest świetny! Na obecną chwilę nie wyobrażam sobie innego monitora.

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

Czemu to jest zły pomysł?

Bo optymalizacje dla serii 9XX już się skończyły (seria jest od paru miechów oficjalnie w statusie "legacy"). No i +2 GB VRam. Nowsza generacja, nowe technologie, wsparcie na czasie itd. Sporo osób spodziewa się podobnej sytuacji jak między 780Ti a 970. Znają NVidię, wiedzą, że tak już ma. A 980Ti to dzisiaj już taki mocno prądożerny, ciepłolubny potworek... ewentualne różnice na niekorzyść GTX 1070 będą trudne do zauważenia przy takiej szybkości. To nie jest jakaś 128-bitowa popierdółka.

 

Sam kupiłem TR2013 za grosze w wersji GOTYE ;) zresztą jakis czas temu mozna było zdobyć klucz za symbolicznego 1$ na instytucje charytatywne.

Też odłożyłem go na jakis czas, najpierw na HD4850, potem na R7 260X, dopiero na GTX 970 zacząłem ją traktować poważnie, i wyrzucałem sobie, że nie zrobiłem tego wcześniej. No a zaraz po przejściu kupiłem RotTR, co też dla mnie było nie lada wyczynem, gdyż rzadko przeznaczam tyle kasy na gry. Mimo to nie żałuję ;)

Mój najnowszy zakup to pudełkowy Shadow Warrior 2 - bo przy takiej cenie i zawartości premium, a także jakości produkcji nie sposób było przejść obojętnie. Długo nie pamiętam już takiej pudełkowej edycji i to w takiej cenie...

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

980Ti w ogóle nawet jak dasz 4.7 ghz to tak 2500k będzie lekko hamował
jeszcze zależy od gry
ale na tych które potrafią używać procesora to poczujesz
te nowe karty nie są w niczym lepsze od starych
tylko dlatego ze są w 14nm dało się je podkręcić po 500mhz i stąd skok wydajności
ale to nadal te same konstrukcje
ta sama architektura
dlatego nawet 1080 jak zacznie throtlować to dostaje od 980Ti która ma po prostu więcej shaderów i cuda

Link to post
Share on other sites

 

 

nowe karty nie są w niczym lepsze od starych

Ależ wręcz przeciwnie. To, że architektura powierzchownie jest podobna nie oznacza, że różnic brak.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,7
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,8

Co ciekawego widzisz w przypadku GTXa 980 Ti, oraz GTXa 1070? Fakt, obie karty tracą po przejściu na DX12 (co pokazuje, że jeszcze sporo wody upłynie, nim deweloperzy będą w stanie wykonać równie dobrą robotę, co programiści nVidii/AMD, gdyż to na nich spoczywa teraz ten obowiązek) jednak sęk jest w tym ile tracą. Gdyby architektura była identyczna, to i różnica byłaby nikła. Co więcej, ewentualne różnice powinny faworyzować GTXa 980 Ti (więcej jednostek).
Ja natomiast widzę ~7% spadek na GTXie 980 Ti, oraz ~2,8% spadek na GTXie 1070. Teoretycznie różnica niewielka, ale pokazuje, że 1070 potrafi coś, czego nie potrafi 980.
Z tego co mi wiadomo Pascale lepiej radzą sobie z przerwaniami i zmianą zadań w trakcie wykonywania innych (async), ponadto ktoś na forum wspominał o zmianach w podsystemie pamięci (między innymi Cache rozbity na drobniejsze bloki (64 rdzenie zamiast 128)).
Jak na mnie rdzenie nie są identyczne i z czasem różnica będzie się uwypuklać (oczywiście, wtedy pojawią się głosy, że 1070 był na poziomie 980 Ti, a teraz go wyprzedza co znaczy, że nVidia osłabia GTXa 980 Ti).
Link to post
Share on other sites

Ależ wręcz przeciwnie. To, że architektura powierzchownie jest podobna nie oznacza, że różnic brak.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,7

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,8

 

Co ciekawego widzisz w przypadku GTXa 980 Ti, oraz GTXa 1070? Fakt, obie karty tracą po przejściu na DX12 (co pokazuje, że jeszcze sporo wody upłynie, nim deweloperzy będą w stanie wykonać równie dobrą robotę, co programiści nVidii/AMD, gdyż to na nich spoczywa teraz ten obowiązek) jednak sęk jest w tym ile tracą. Gdyby architektura była identyczna, to i różnica byłaby nikła. Co więcej, ewentualne różnice powinny faworyzować GTXa 980 Ti (więcej jednostek).

Ja natomiast widzę ~7% spadek na GTXie 980 Ti, oraz ~2,8% spadek na GTXie 1070. Teoretycznie różnica niewielka, ale pokazuje, że 1070 potrafi coś, czego nie potrafi 980.

Z tego co mi wiadomo Pascale lepiej radzą sobie z przerwaniami i zmianą zadań w trakcie wykonywania innych (async), ponadto ktoś na forum wspominał o zmianach w podsystemie pamięci (między innymi Cache rozbity na drobniejsze bloki (64 rdzenie zamiast 128)).

Jak na mnie rdzenie nie są identyczne i z czasem różnica będzie się uwypuklać (oczywiście, wtedy pojawią się głosy, że 1070 był na poziomie 980 Ti, a teraz go wyprzedza co znaczy, że nVidia osłabia GTXa 980 Ti).

 

1070 troche lepiej wypada, ale na samym starcie 980Ti zarzynała nawet 1080. Po prostu do nowych kart bardziej sterowniki optymalizują, tak co edycje było.

 

Niekompetencja i rażący błąd ortograficzny.

//Crout

Link to post
Share on other sites

na samym starcie 980Ti zarzynała nawet 1080.

W żadnej grze 980Ti nawet po mocnym oc do 1500Mhz nie zbliża się do referencyjnego GTX1080!

Te karty dzieli ~35%.

obie karty tracą po przejściu na DX12 (co pokazuje, że jeszcze sporo wody upłynie, nim deweloperzy będą w stanie wykonać równie dobrą robotę, co

programiści nVidii/AMD, gdyż to na nich spoczywa teraz ten obowiązek) jednak sęk jest w tym ile tracą.

W przypadku NV problemem jest znacznie większy narzut sterownika pod Win10 czy to na DX11 czy na Dx12.

Wystarczy porównać sobie gry działające na DX11 na win10/win8.1 i widać, że na Win10 w miejscach typowo procesorowych jest gorsza wydajność.

To samo tyczy się DX12 gdzie NV ma jeszcze większy narzut sterownika niż na DX11 pod Win10.

Jak ktoś ma nowego BF1 to może sobie w łatwy sposób sprawdzić, że pod Dx12 jest znacznie większy narzut niż pod Dx11.

Ja ustawiłem procesor na 3.0Ghz bez HT i w rozgrywce SP wydajność uzależniona była tylko od procesora. Na Dx12 strata ~18% względem DX11.

NV musi dopracować stery pod tym kątem ale może to troche potrwać tak jak początkowo z Dx11.  

Link to post
Share on other sites
1070 troche lepiej wypada, ale na samym starcie 980Ti zarzynała nawet 1080. Poprostu do nowych kart bardziej sterowniki optymalizują, tak co edycje było.

Kamar jak mi to udowodnisz to jeszcze dziś zamykam temat i kupuje 980Ti :D

 

Bo optymalizacje dla serii 9XX już się skończyły (seria jest od paru miechów oficjalnie w statusie "legacy"). No i +2 GB VRam. Nowsza generacja, nowe technologie, wsparcie na czasie itd. Sporo osób spodziewa się podobnej sytuacji jak między 780Ti a 970. Znają NVidię, wiedzą, że tak już ma.

Teraz mnie zaskoczyłeś z tą optymalizacją. Przecież seria 9** jest w miarę świeżą konstrukcją, nadal wychodzą sterowniki które z pewnością poprawiają wydajność w niektórych grach, no chyba że się mylę :) Chyba zawsze tak było?

 

Którą z 1070 warto zakupić? Zotac? Byłaby to 3 karta od tego producenta. Kusi mnie jednak trochę EVGA FTW.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-amp-edition-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700c-10p-936089/

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-amp-extreme-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1070-ftw-gaming-acx-3-0-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-08g-p4-6276-kr-955367/

 

DSC_0345.jpg

 

Aktualnie to wygląda jeszcze tak:

 

DSC_0350.jpg

 

Edit: 680 jest na sprzedaż, jakby ktoś chciał, ile jest warta plus/minus?

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

image.png
Oto dowód. Sam zrobiłem! Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości?

Natomiast, gdyby ktoś zadał sobie pytanie "czemu więc nie kupić Voodoo 1, skoro jest najszybsze?", to już śpieszę z wyjaśnieniami, otóż Voodoo nie obsługuje DirectX 12, ani 11, ani 10, ani 9, ani 8, ani nawet 7. Banan dla skali.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

Teraz mnie zaskoczyłeś z tą optymalizacją. Przecież seria 9** jest w miarę świeżą konstrukcją, nadal wychodzą sterowniki które z pewnością poprawiają wydajność w niektórych grach, no chyba że się mylę :) Chyba zawsze tak było?

https://techlipton.pl/geforce-z-serii-maxwell-zostalo-przeniesione-przez-nvidie-do-produktow-przestarzalych-legacy/

Być może czasem optymalizacje będą (zwłaszcza jak użytkownicy zaczną się skarżyć NVidii, tak jak było w przypadku 780Ti i Wiedźmina 3) ale przeniesienie oficjalnie do legacy, zwłaszcza tak szybko po premierze nowych układów, wiadomo co oznacza.

 

Którą z 1070 warto zakupić?

Standardowe juz porownanie wrzucę: https://www.youtube.com/watch?v=6_s9LP4iIYE

1. Palit JetStream/Super JetStream/GameRock (najlepsze chłodzenia)

2. MSI Gaming X (drugie z najlepszych chłodzeń)

3. Zotac AMP (jesli nie zalezy ci specjalnie na ciszy)

4. EVGA jeśli lubisz dobry support i długą gwarancję.

Wszystkie podane mają conajmniej 3 lata gwarancji.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1. Palit JetStream/Super JetStream/GameRock (najlepsze chłodzenia) 2. MSI Gaming X (drugie z najlepszych chłodzeń) 3. Zotac AMP (jesli nie zalezy ci specjalnie na ciszy) 4. EVGA jeśli lubisz dobry support i długą gwarancję.

Zotac całkowicie jednak odpada, sprawdziłem jej rozmiary i wielkość chłodziwa - niepokoi mnie efekt "opadania" karty, już w 480 AMP miałem ten problem. Do tej pory pamiętam jak trzeba było ją podwieszać, nigdy więcej :D

DSC_0069.jpg

 

Palit nigdy mi nie podchodził, zawsze kojarzył mi się z marką drugiej kat. Widzę, jednak że zbiera pozytywne recenzje, ale chyba tylko przez cenę wyjściową 8-)

Design MSI za bardzo odpustowy, jeszcze ten smok na rewersie :/ mother of god! Wydajność i kultura pracy całe szczęście jest obiecująca. 

Powiem tak, przymierzam się jednak do zakupu Evga FTW. Czy jest coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przed jej zakupem? Jakieś spostrzeżenia, uwagi? Mało osób chyba stawia na Evga, wybierając przeważnie MSI/Palit.

Edytowane przez ChiCkenQ
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jest coś istotnego o czym powinienem wiedzieć przed jej zakupem?

 

Yup. Ostatnio pojawiły się informacje o problemach z przegrzewaniem. Szarik wklejał link w temacie zbiorczym o Pascalach.

 

 

 

Mało osób chyba stawia na Evga, wybierając przeważnie MSI/Palit.

 

Bo te dwie firmy wypuściły chyba najbardziej udane karty, jeśli chodzi o topowe układy serii 10xx.

 

 

 

chyba tylko przez cenę wyjściową

 

Nie. Zbiera pozytywne recenzje, bo Palit pozamiatał w tym roku konkurencję, wypuszczając świetnie wykonane i chłodzone karty, których kultura pracy może być stawiana za wzór. Jako bonus - są jednymi z tańszych. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie miałem okazji korzystać, więc ciężko mi się wypowiedzieć. Z drugiej strony - nie zetknąłem się ze skrajnie negatywnymi opiniami, jak miało to miejsce w przypadku Asusa, z którym to sam również miałem kiedyś cyrki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...