Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym przesiąść się na nową podstawkę i jednocześnie przygotować zestaw pod rozbudowę o kartę graficzną.

  • Zastosowanie komputera: codzienny użytek, gry(raczej starsze produkcje, ale jeżeli da radę z nowymi to nie będzie to problem)
  • Maksymalna kwota: ~800 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: już
  • Których części potrzebuję: procesor, płyta główna, pamięć RAM
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: w takim budżecie raczej ciężko ale czemu nie?
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LG L1919S, 1280x1024, chciałbym w najbliższym czasie także zmienić na FHD
  • Specjalne wymagania: cisza? ale to pewnie z czasem :)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Zalman Z3 Plus, ThermalTake SmartSE 530W, Asus HD 5770 1GB, dysk SATA2, SIlentiumPC Fera2 HE1224, Pentium G3258, AsRock H81 Pro BTC, 2 x 4GB DDR3
  • Własna propozycja zestawu: Intel Core i3-6100, płyta główna h110, 8GB RAM w jednej kości na początek 
  • Inne: chciałbym w przyszłości zmienić monitor(j.w.), dokupić ssd i kartę graficzną, fajnie byłoby mieć jakąś "lepszą" zintegrowaną kartę dźwiękową

Czy jest sens zostawiać 5770 w połączeniu z i3 czy lepiej korzystać z integry? Stare części chciałbym zostawić dla drugiego kompa(procek, ram, płyta). Czy Fera2 wejdzie na s 1151? Czy jest sens dopłacać do b150 czy wystarczy h110?

 

Będę wdzięczny za pomoc, z góry dzięki.

Edytowane przez ArteK86
Link to post
Share on other sites

Ważne pytanie - to 800 zł to budżet jaki masz na teraz czy doszłoby do tego jeszcze coś z odsprzedaży posiadanej obecnie platformy ?


Propozycja, którą podałem w pierwszym poście mieści się w budżecie. Jakieś poważne różnice między b150 a h110, które zauważę przy codziennym użytkowaniu?

To zależy jakie konkretnie MOBO B150 masz na myśli, ponieważ są takie, które posiadają 2 banki na RAM i są takie z czterema. Właśnie tu rozbija się najważniejsza różnica. Reszta to dodatkowe złącza SATA, USB etc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Intel Core i3-6100, płyta główna h110, 8GB RAM w jednej kości na początek 

 

Wszystko gra. Druga kość pamięci za jakiś czas do duala się przyda. Różnicy pomiędzy H110 / B150 raczej nie zauważysz

 

 

 

Czy jest sens zostawiać 5770 w połączeniu z i3 czy lepiej korzystać z integry?

 

Sam jestem ciekaw  ale raczej jeszcze będzie sens wrzucić ową kartę. 

 

 

 

Czy Fera2 wejdzie na s 1151?

 

Tak

 

 

 

Czy jest sens dopłacać do b150 czy wystarczy h110?

 

Dopłata do B150 wynosi prawie tyle co dopłata do 16 GB DDR4 na start.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

800zł to kwota jaką mam i w niej chciałbym się zmieścić z zakupem proca, płyty i RAMu(powiedzmy do 900 max). Potem stopniowo będę kupował ssd, kartę graficzną, drugą kość RAM, monitor(kolejność przypadkowa). Obecna platforma to będzie drugi pecet dla żony(niczego nie będę sprzedawał).

 

W takim budżecie w takim razie myślę, że nie ma sensu pakować się w b150 bo wymagałoby to znacznej dopłaty. Obecnie też mam 2 banki i jakoś 2 lata przetrzymałem więc na nowej platformie też dam radę ;).

 

Dzięki za rady chłopaki.

 

Pytanie jeszcze odnośnie płyty: wybrać taką, która mi się podoba czy jest coś konkretnego do polecenia?

Link to post
Share on other sites

 

 

W takim budżecie w takim razie myślę, że nie ma sensu pakować się w b150 bo wymagałoby to znacznej dopłaty. Obecnie też mam 2 banki i jakoś 2 lata przetrzymałem więc na nowej platformie też dam radę .
 

Chodzi o to, że w przypadku DDR4 różnica jednej kości, a dwóch w DC w niektórych grach jest duża.

 

 

 

Pytanie jeszcze odnośnie płyty: wybrać taką, która mi się podoba czy jest coś konkretnego do polecenia?

MSI H110 PRO-D jest jedną z tańszych płyt z podstawowym wyposażeniem i przyzwoitą sekcją zasilania. Wystarczy jeżeli nie potrzebujesz niczego specjalnego.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...