Skocz do zawartości

Komputer + Monitor do gier - budżet 3800zł


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do kupna wymarzonego desktopa, do tej pory grałem na laptopie lenovo y510p, aczkolwiek zaczyna mi brakować moc i fpsów.
 

  • Zastosowanie komputera : GTA V, WoW: LEGION - głównie, Cities Skylines, Wiedźmin 3 + najnowsze tytuły
  • Maksymalna kwota : max 4000zł, ale najlepiej by było się zmieścić w 3800zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : max przyszły tydzień
  • Których części potrzebuję : buda + monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej nie, ale jeśli w tym budżecie da się zmieścić coś do kręcenia, to jak najbardziej
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : -
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -
  • Własna propozycja zestawu : -
  • Inne : -

    Na początek może być sam dysk SSD, z czasem kupie HDD na dane.
    Zależy mi na maksymalnej wydajności i jakości podzespołów, tak zeby za dwa lata komputer dalej ciągnął najnowsze tytuły na ultra w ładnych fpsach.
    Co do monitora nie mam jakiś specjalnych wymagań. 
    Jeśli chodzi o sklep to raczej morele.net, komputer sam będę montował.

    Pozdrawiam i czekam na propozycje :)
Link to post
Share on other sites

 

 

zeby za dwa lata komputer dalej ciągnął najnowsze tytuły na ultra w ładnych fpsach.

 

O Panie ...

 

1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play 1 x  Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny 1 x  AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP) 1 x  MSI GeForce GTX1060 OC 6GB DDR5 192bit (1759/8008) http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png

 

4039 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Dociągnięcie budżetu pod górną granicę pozwala zachować możliwość OC CPU poprzez BCLK na płycie od ASrocka z serii Hyper z osobnym kontrolerem BCLK. Mimo tego, że procesor nie posiada odblokowanego mnożnika, można go tutaj śmiało podkręcać. Oczywiście przed tym zakup coolera. Póki co jazda na boxie. Dodatkowo wystarcza na GPU z 6 GB DDR5 mając na uwadze "te 2 lata na ultra"

 

Dobre PSU z dobrą gwarą, SSD na MLC również z dobrą gwarą. Szkiełko 23 cale na IPS w FullHD.

 

Jak coś taniej, to rezygnacja albo z możliwości OC CPU i zejście z płytą główną, albo przesiadka na GPU 3 GB. 

 

Przerzuć sobie całość do morele i sprawdź sam. 

Link to post
Share on other sites

Różnica będzie widoczna w zależności też od tego na ile ten 6400 poleci poprzez BCLK. Tutaj z tego co idzie wyczytać na tomshardware, cepki te latają pod 4.0 GHz na wszystkich czterech rdzeniach. Szału też nie ma bo to przecież nie 4.3 - 4.4 GHz. Tutaj kłania się i5 6500 na którym takie wyniki są osiągane ale to kolejna dopłata 150 zł a budżet napięty. Mimo wszystko, i5 6500 oferuje 3300 MHz podczas obciążenia czterech rdzeni. Zyskujesz około 700 MHz więcej na podkręconym i5 6400. 

 

Trzymając się budżetu, możesz jednak brać 6500 na tańszym B150. I tak będzie dobrze w tym budżecie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...