Skocz do zawartości

Przedłużenie umowy (LG X Screen/Power albo P8 lite)


Recommended Posts

Witam wszystkich, prosiłbym o pomoc w doborze telefonu :)

 

  • mój budżet : Max 300 zł
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Ok 2 tygodnie, przedłużenie umowy w Play mix (30 zł) - okres 36 miesięcy (link do oferty)
  • nówka czy używka : Wolałbym nówkę
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5 - 5,5 cala (najlepiej 5')
  • preferowany system mobilny : android
  • do czego będę używać urządzenia : Głównie dzwonienie, dużo SMS, bardzo rzadko internet, gry i aplikacje prawie w ogóle
  • moje najważniejsze wymagania :

Telefon miałby służyć tak jak napisałem powyżej (Rozmowy i SMS to jakieś 80% używania). Chciałbym, żeby miał w miarę dobry aparat, oraz niezłą baterię. Jestem mało wymagającym użytkownikiem ( do teraz mam Alcatela Pop c7), dlatego nie chce brać niczego droższego, bo po prostu mi nie potrzebne. Telefon brałbym w przedłużeniu umowy w sieci Play mix na okres 36 miesięcy. Dlatego pod uwagę biorę te 3 telefony.

Huawei P8 Lite - jest ogólnie polecany, ma dobrą opinie, a do tego dobre aparaty, LG X Screen - 2 wyświetlacze oraz aparat 13 i 8 mpx, LG X Power - ma bardzo mocną baterię (4100mah), co byłoby mi na rękę :D

 

Byłbym wdzięczny, za każdą podpowiedź, tak jak pisze budżet to max 300 zł, ponieważ wiem jak u mnie jest z takim sprzętem i do czego go wykorzystuje. Nie ma sensu dopłacać jak telefon będzie do podstawowych zadań, a do tego boje się, że go zgubie/zniszczę/zamienię za flaszkę (taki styl życia :P)

 

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Nie analizując oferty bo za chwilę znajdzie się pewnie duż opini że można znaleźć lepszą

Z wymienionych wziąłbym ze względu na baterię LG X Power

Rozważyłbym jeszcze LG K10, za 1 zł też ma 2 GB ramu, proc standardowy w tej cenie. Dla niewymagających powinno być ok.

Edytowane przez maly_wrobelek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na tego LG K10 też patrzyłem ,ale na niektórych stronach piszą, że ma 1,5 GB ram a na innych, że 2. Biorąc pod uwagę, że 3 lata ma mi ten telefon wystarczyć, to wolałbym jednak coś bardziej "przyszłościowego". Właśnie z 2 GB ram :P. Do tego P8 Lite, ma na dodatek 8 rdzeniowy procesor. Pytanie, czy wszystkie jego rdzenie są wykorzystywane, czy nie będą miały większego wpływu na jego wydajność.

 

Po prostu nie chcę, żeby ten telefon się zestarzał, zanim wyjdzie mi umowa. Żeby dało się wykonywać podstawowe czynności. Swojego Alcatela już 4 rok będę miał i pomimo prób rootowania, i odinstalowywania wszelkich pierdół, potrafi mi się zaciąć tak, że np nie mogę się rozłączyć. Do tego nieraz nie wysyłają mi się SMS, czy wyskakuje informacja, że "aparat przestał działać" i nie mogę wykonać zdjęcia dopóki go nie zrestartuje ... Pełno takich drobnostek, które denerwują i suma sumarum sprawiają, że telefonu nie da się używać.

 

Nie mówię już o czymś takim jak internet czy GPS, praktycznie w ogóle nie działa ... Dlatego do tych 300 zł jestem gotów dopłacić, żeby mieć sprzęt który przetrwa ten okres :P

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego mam dylemat. W sumie ten K10 też niby mi odpowiada ale ma 1.5 GB ramu. P8 Lite jest wydajny i ma dobry aparat. Ale taki X Power ma znów bardzo pojemną baterię. Niby można kupić powerbank, ale to nie to samo :P

 

Myślę, że jakby miał te 2 GB ten K10 to bym go wziął, ale tak to nie jestem zbytnio przekonany.

EDIT: Ten K10 to widzę, że ma 2 wersje? Jedna ma 2GB i 8 rdzeni a druga 4 rdzenie i 1,5GB - tak jest czy się mylę?

Edytowane przez Mir00
Link to post
Share on other sites

myślę że osobiście gdybym miał wybierać to wybrałbym x power, ze względu na baterię, napewno dla niewymagającego użytkownika posłuży, ale czy 36 miesięcy? wątpię, by ostanie 10-15 miesięcy było przyjeme. P8 lite to słaba bateria, a x screen to parametrami podobny to powera, lecz zamiast mocnej bateri ma "bajer" w postaci dodatkowego ekranu, co osobiście uważam za mniej przydatne niż mocną baterię.

 

Popytaj jak dużo musiałbyś dopłacić do np: p9 lite, telefon z pewnością lepszy, i jeśli by miałby być droższy o 100 czy nawet 200 zł od tych co wymieniłeś to proponowałbym się nad nim zastanowić bo warto.

Edytowane przez balans
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiem, że zawsze jest warto dopłacić, ale tak jak piszę, ja wiem jak ja używam telefonu. Nie warto mi wydawać kasy na telefon, jak i tak w pełni nie wykorzystam jego możliwości. Aktualnego Alcatela posiadam już praktycznie 4 rok i gdyby się nie psuł i posiadał 1 GB ramu to bym pewnie nie myślał o zmianie. Myślę, że taki telefon posiadający 4 rdzenie i 2 GB ramu powinien mi wystarczyć na najbliższe 3 lata.

 

Ale masz rację, też jestem przekonany do tego X Power. Największy dylemat miałem właśnie pomiędzy nim a P8 Lite, ale skoro większość ludzi mi LG doradza.

 

Ew też ciągle się zastanawiam, czy nie wziąć umowy na 2 lata i wziąć K10 LTE. Jeszcze jest na niego promocja i wtedy kosztował by 100 zł, a myślę, że by przetrwał tą umowę ;)

Link to post
Share on other sites

Noo to już 3x jak będę brał tam telefon. Myślę, że warto wydać te 100 zł i mieć umowę na 24 miesiące, zamiast dawać 1zł i mieć na 36 miesięcy.

 

Chyba jednak wezmę tego K10 tylko w właśnie krótszej umowie, i powinien mi wystarczyć :)

Myślę, że to będzie dobry wybór jak na mnie.

 

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, i za pomoc którą mi zaoferowaliście. Myślę, że temat jest do zamknięcia. Do zobaczenia w tym dziale za jakieś 2 lata :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...