Skocz do zawartości

Asus Z170 PRO GAMING + Corsair Vengeance LPX DDR4


Recommended Posts

Witam,

 

 

posiadam płytę Asus Z170 PRO GAMING z najnowszym biosem v2003 razem z procesorem i7-6700k oraz Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x4GB) 3000MH CL15 (CMK8GX4M2B3000C15) już od ponad roku czasu. Od samego początku miałem problemy z płytą główną i z ramami, aby działały na profilu XMP 3000MHz. Po wielogodzinnych próbach nie dało rady i ciągle jestem na 2133MHz, czekając na poprawiony bios.. Jest to problem powtarzający się dosyć często:

 

 

http://forum.corsair.com/forums/showthread.php?t=149795&page=27

 

 

Ogólnie płyta odwala, że raz bootuje raz nie bootuje itp. – po ponownym uruchomieniu komputera nie zawsze monitor wykrywa sygnał; tak samo niekiedy przy pierwszym włączeniu komputera. Niekiedy podwójnie bootuje i zaskakuje po drugim razie.

 

 

Ostatnio dokupiłem kości RAM 2x Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB) 3000MHz CL15 (CMK16GX4M2B3000C15R). Również nie mogę ich dać na 3000MHz. Próbowałem na pojedynczych kościach itd., ale nic nie wstawało.

 

 

1. Wrzuciłem 4 te kości, identyczne, do slotów i puściłem najnowszego MemTest86. Praktycznie od razu zaczęło wywalać errorami.

 

2. Wyciągnąłem dwie kości, zostawiłem w slotach 1 i 3 a później w 2 i 4 - MemTest86 bez żadnych errorów.

 

3. Wrzuciłem kolejne dwie kości w identycznych sposób - MemTest86 bez żadnych errorów.

 

4. Zmieszałem kości 2x4 i 2x8 - znów od razu errory.

 

Przy 2x4 i 2x8 / 4x8 dosyć często wywala system bluescreenami.

 

Myślałem, na początku, że któreś z nowych RAMów (4x8) są wadliwe. No ale po testach jednostkowych wychodzi na to, że wszystkie są sprawne. Zaczyna mi brakować pomysłów co tu może być nie tak. Może ta płyta główna jest jakaś wadliwa, że wariuje przy 4 slotach i z tymi bootowaniami. Nie chciałbym odsyłać jeszcze płyty, bo nie jestem do końca pewien czy to tego wina.

 

Link to post
Share on other sites

Na liście z tym taktowaniem polecanych przez Asus te pierwsze nie widnieją. Spróbuj na pamięciach innego producenta np. G Skill. miałem podobny problem na płycie Gigabyte z kingstonami, XMP wywalało, co jakiś czas. Po zmianie, właśnie na G Skill problem ustąpił. Po zmianie platformy na  Z170 w ciemno kupiłem G Skill https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-8gb-2x4gb-3600mhz-cl17-f4-3600c17d-8gvk-771212/ i teraz po rozbudowaniu RAM mam je 4 szt. bez problemowo. Tu do twojej płyty http://www.gskill.com/en/product/f4-3000c15d-8gvr

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

 

 

dokupiłem kości RAM 2x Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB) 3000MHz CL15 (CMK16GX4M2B3000C15R).
Te ramy są na wykazie Asusa więc zamontuj tylko te. Przed montażem pamięci, ja stosuję to przy każdej zmianie sprzętowej,przełącz bios na ustawienia optymalne (Default). Zatwierdź i po ponownym uruchomieniu jeszcze raz wejdź do biosu potem wyłącz PC przyciskiem Power na obudowie. Teraz wymień RAM.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...