Skocz do zawartości

Która karta sprosta moim wymaganiom?


Recommended Posts

Witam Was serdecznie, niedawno poruszyłem ten sam temat:

 

Witajcie, mam problem - niedługo dostanę zwrot pieniędzy za swoja gtx 970-tke od Asusa (1600zł), i nie wiem co powinienem zrobić:
- dołożyć 600zł do msi gtx 1070
- kupić nową gtx 970 i zostawić sobie 800zł
- kupić coś innego? - tylko co?

Na roku szkolnym praktycznie nie gram w gry, czekam na ogarniętą Mafię 3, ostatnio miesiąc przechodziłem Sherlocka Holmesa Zbrodnia i Kara, więc nie wiem czy warto inwestować taką kasę w coś, co będzie się marnowało przeglądając internet.

I skończyło się na wyborze MSI GTX 1060 Gaming X, ale zakup karty jest przeze mnie traktowany bardzo poważnie i staram się podejść do tego od każdej strony, rozważając każdą możliwość. Przez ostatnie dni myślałem również nad GTX-em 980TI (niestety jego dostępność jest praktycznie zerowa, tym bardziej w rozsądnym pułapie cenowym, za 1500zł rozważyłbym jego zakup). Oczywiście karty używane w granicach rozsądku wchodzą w grę. Dzisiaj wpadłem na promocję, na którą kwalifikuje się GTX 1070 - bezpłatny kod na Gears of War 4, co po sprzedaży obniżyłoby cenę karty o około 180zł. Dodatkowo (i tu jest pytanie do Was) karty Asusa dostają kod na Mafię 3 (to już bym zostawił), oraz World of Warships? Bo jeśli tak to cena zostałaby pomniejszona o ~350zł, jest to już na prawdę znaczna różnica i dzięki temu karta zaczyna być w moich rozważaniach. Nie znalazłem żadnej opłacalnej 1060tki poniżej ceny sklepowej, czyli 1450zł. Czy ewentualny wybór Asusa byłby nietrafiony? Jak z jego podkręcaniem i kulturą pracy ? (oglądałem film MoreleTV, ale słyszałem że da się to zniwelować krzywą wentylatorów).

Podsumowanie - na moim celowniku są karty:
- MSI GTX 1060 Gaming X (wybór w ostateczności, przy cenie 1450zł nie wydaje mi się bardzo opłacalną decyzją)
- Asus GTX 1070 Strix (po odjęciu zysku ze sprzedaży dołączonych gier, a tym bardziej "upolowany" w cenie 1900zł jest b. dobrą propozycją wg. mnie)
- MSI GTX 980 TI (gdybym znalazł używkę w cenie ~1500zł)

Z góry Wam dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.
Link to post
Share on other sites
@up Chyba nie za bardzo się zrozumieliśmy, staram się jak najbardziej obniżyć koszt tej karty, dlatego pytam o wersję od Asusa, w innym przypadku zastanowiłbym się nad czymś tańszym i lepszym (wszystkie 1070tki łapią się na Gears Of War 4).

Mogę się mylić lecz według mnie jest mało prawdopodobne że ktoś kupi mafie 3. Jest słabo zoptymalizowana no i można ja spiracic. Gears of war 4 jest ok i nie spiracisz jej. Ja bym brał gtx 1070 palit z gears of war.

Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem klucz do Gears of War 4 za 180 zł, ale to było w dzień premiery. Normalnie sam klucz w Windows Store kosztuje 239 zł, więc sprzedaż za 180 zł za pełnoprawny klucz raczej nie będzie problemem (przypominam że to wersja nie tylko na PC, ale też na XBox One jednocześnie), przynajmniej do czasu aż pojawią się jakieś oficjalne alternatywy - zauważcie że w PL mniej osób kupuje GTX 1070 i 1080 niż tańsze karty, więc i mniej ofert z kluczami

GTX 980Ti sobie odpuść na dzisiaj.

Moim zdaniem jeśli masz środki na dołożenie i nie będzie ci żal, to GTX 1070 od Palita (wersja GameRock narazie najbardziej opłacalna, JetStream jakiś drogi się wydaje w porównaniu) spokojnie możesz kupić. GTXy 1070 Palita mają to samo chłodzenie co GTXy 1080, a one należą aktualnie do najcichszych na rynku. Przy GTXach 1060 Palit już dał inne, nieco gorsze (ale itak niezłe) chłodzenie.

Asusy sobie podaruj :) Na serio... są droższe niż konkurencja a ogółem gorszej jakości chłodzenia mają, tak więc co z tego że dostaniesz Mafię III i GoW 4 jednocześnie, jeśli odbije się to na długoterminowym użytkowaniu. Pality też mają 3 lata gwarancji, a ogółem będziesz z nich bardziej zadowolony.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

@up Bardzo Ci dziękuję za rzeczową odpowiedź, do takich samych wniosków doszedłem, więc upewnienie mnie w nich jest czymś na wagę złota. Jeśli od Palita to brałbym JetStreama ze względu na wygląd, jest duża różnica w OC ich? Z tego co słyszałem bardziej znaczące jest podkręcanie pamięci, w czym Asus bez radiatora na pamięciach powinien (przynajmniej wg. mojego myślenia) kuleć. JetStream chodzi po 2035zł nowy, ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

Patrz na wydajność po oc a nie na zegary kart w jednej grze dostaniesz kilka fps a w innej nic 

 

Rozumiem że NV ładnie się krencią ale nie tak jak wygląda to po wyciągniętych zegarach 5-15 fps

 

Ważne by mieć te 60 FPS w grach na ultra lub 300 fps na low

Link to post
Share on other sites

Te same zegary te same wyniki w testach i grach 

 

OC zależne od sztuki i jakości komponentów 

 

Oraz triki producentów sample testowe na portalach są często wykręcane (bios mod producenta)

 

Same karty są na tyle wydajne że szkoda na ten temat gadać a ja nie jestem fanem spuszczania się bo mam najbardziej podkręcona grafikę 

 

Popatrz na co możesz liczyć 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co kojarzę, to GTX 1070 JetStream (bez Super w nazwie) ma niższe limity w BIOSie niż GameRock, więc możesz nie uzyskać tak wysokich zegarów jak z wersją GameRock, która jest tylko troszeczkę droższa, i chyba warto do niej dopłacić te parę zł. (niewiem jak z wersją Super JetStream, ale chyba jest podobnie).

PS. Obejrzyj sobie porównanie niereferentów GTX 1070 (chyba że już widziałeś): 


O Power Limicie jest mowa w 29:00.

Można oczywiście wgrać BIOS od GameRocka lub Super JetStream (Pality mają Dual BIOS, wiec jest to bezpieczne) ale robisz to na własną odpowiedzialność - nikt nie gwarantuje że będą dobrze działały z nieprzeznaczonym do nich BIOSem, bo mimo wszystko przynajmniej w przypadku GTX 1080 wersje GameRock i JetStream różnią się między sobą chociażby sekcją zasilania, więc być może w przypadku GTX 1070 jest podobnie.
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wgrywanie biosu z innej karty to odpada, wolałbym mieć najwyżej gorsze osiągi niż w razie czego obawiać się utraty gwarancji.

Aktualnie cennik wychodzi tak (karty nowe z zagranicy):

Palit Jetstream 1720zł, SuperJetstream 1820zł

Asus GTX 1070 Strix  1770zł

Msi Gaming X 2125zł (różnica między Polską, a zagranicą to 30-50zł więc w razie czego wziąłbym ją z lokalnego sklepu)

 

Wszystkie ceny są podane już po odjęciu wszystkich gratisów, czy opłaca się dokładać do SuperJetstreama? Te kilkanaście-kilkaset mhz da realny przyrost w grach większy niż 1 fps?

Link to post
Share on other sites

Na filmie miałeś podany fps po oc i przed. Wszystko zależy od gry 

 

Średnio wychodzi 5 fps

 

Przy 250 fps to nie robi różnicy to samo jak masz 30 fps ale jak braknie tylko kilku do 60 fps to w sam raz

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Albo zwyczajnie zrobisz samo OC (prościej) przesuwając 3 suwaczki w prawo i już powinno wystarczyć. Te 25-50 MHz różnicy między GameRock a JetStream po OC to nie jest jakaś wielka różnica. Zresztą itak każda sztuka kręci się inaczej. Wątpię, abyś zauważył jakąś różnicę...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...