Skocz do zawartości

Laptop z hasłem na bios, sklep który sprzedawał nie zna hasła


Recommended Posts

Witam.

 

W lipcu kupiłem w sklepie używanego laptopa Lenovo T400 z roczną gwarancją. Po zakupie okazało się, że zacina się klawisz przecinka (raczej nie da się tego przeczyścić bez rozkręcania to nic nie ruszałem), a także na BIOS jest założone hasło (sam bios, hdd, startup i inne hasła nie są założone). W opisie aukcji nie było informacji o założonym haśle, a o tym fakcie dowiedziałem się dopiero później. Z tego co wiem, to hasło nie resetuje się po wyjęciu baterii, bo jest zapisane w EEPROM.

Sklep na zapytanie o hasło odpisał, że się zajmował tym pracownik, który im zaginął, a kilka tygodni później go zwolnili. Jak mogę to bezpłatnie rozwiązać by to hasło zostało zdjęte. Serwisy potrafią sobie wołać za zdjęcie hasła od 250zł do 350zł w zależności modelu. Nie można jakoś zdjąć tego hasła w ramach gwarancji? Nie bardzo chciałbym wymieniać ten laptop na inny model, iż na dysku były już moje pliki, hasła. Jeśli ma to jakiś wpływ: to preinstalowany system został skasowany z HDD z pierwszej kolejności. Nalepka legalności Windows Vista (z nieczytelnym kodem czyli w sumie i tak byłby nielegalny) jak i inne naklejki na laptopie pozostały.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko wyjęcie baterii wewnętrznej powinno pomóc ( poprawcie mnie jeśli się mylę). Kiedyś w starszych komputerach tak udawało mi się "zdjąć" hasło założone na bios. Moim zdaniem zaginięcie pracownika który się tym zajmował to, że tak powiem nie twój problem tylko sklepu w którym dokonałeś zakupu. 

Edytowane przez areklat
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj napiszę zapytanie by mi to zdjęli w ramach gwarancji (wolałbym nie wymieniać, bo na dysku były moje dane, musiałbym go zerować co trwa jednak).


Zaproponowali wymianę na podobny model lub wymianę na inny model z i5 lub i7 za dopłatą. Nie mogą serwisowo zdjąć tego hasła..tamte mają być bez hasła.

Link to post
Share on other sites

A kupowałeś to gdzieś na miejscu u siebie? Przy wymianie sprawdzić czy rzeczywiście wszystko jest ok. Jak ci zaproponowali to bym się nie zastanawiał. Chyba, że nie drażni cię fakt tego hasła.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kolega kupił HP Probook też z hasełkiem na bios ale można było normalnie wybrać bootowanie, a jak się dowiedziałem to laptopy pochodziły z Japońskiej ambasady. Hasło nie przeszkadzało w normalnym użytkowaniu, tak samo jak po zmianie dysku na ssd bez problemu można było z bootować system czy z dvd czy usb.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...