Skocz do zawartości

Telefon biznesowy do 1500zł


Recommended Posts

Szukam grzecznościowo telefonu biznesowego do 1500zł.

Co rozumiem przez słowo biznesowego? Telefon głównie ma służyć do połączeń i ewentualnie do SMSów.

Wiadomo, wszelkie inne bajery typu dobry aparat, odtwarzacz muzyki(słuchawki) i internet są mile widziane na dobrym poziomie.

Nie mniej jednak ogromny nacisk jest na płynność, niezawodność, połączenia, smsy i organizer.

Nie interesują mnie żadne benchmarki, chińskie telefony itd. chodzi tutaj o sprawy biznesowe więc nie w tym kierunku szukam telefonu.

Mój faworyt to iPhone 5s, tylko na ile prawdziwe jest stwierdzenie, że po wyjęciu z pudełka będzie on działał niezawodnie przez 2 lata bez bawienia się w zmiany romów itd?

Link to post
Share on other sites

Do 1500 zl ciezko bedzie zakupic dobrego iphone. 5s moim zdaniem odpada, bo telefon powoli juz w tej chwili umiera i znalezienie czegos na internecie, odpalenie social mediow nie bedzie niczym przyjemnym juz dzis, ale nie ma co sie dziwic, jego konkurenci androidowi z tego okresu dawno juz leza w szufladach.

 

Postawiłbym w tej cenie na huawei p9/ honor 8 nienajgorsze baterie, podzespoły i aparaty w porządku. Napewno spiszą sie lepiej niz ip 5s, ale wiadomo to troche inny rozmiar.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie to telefon nie dla mnie- ja preferuję grubo ponad 5 cali, szukam tylko grzecznościowo.

Stąd właśnie wymóg(dla kobiety), żeby był dość mały.

Tak jak mówię telefon biznesowy do prowadzenia firmy, służbowy, więc nikt na nim nie będzie grał itd, bo na to nie ma najzwyczajniej w świecie ani chęci ani czasu. Obawiam się, że nawet internet sam w sobie będzie używany awaryjnie na jakimś wyjeździe czy już w jakiejś ostateczności, stąd potrzebny właśnie głównie NIEZAWODNY, dobrze wykonany telefon.

Nawet ta 16gb wystarcza, bo nic tam prawie nie będzie trzymane i nie zmieni się to na pewno z czasem(tak jak u mnie np. gdy żałowałem przeogromnie 16gb rom telefonu).

Stąd właśnie ciągle drążę temat 5S bo na SE niestety nie ma szans dołożenia pieniędzy, a wiem, że SE byłby idealny.

Duży jest przeskok z ciekawości między 5S a zwykłą 6?

I co sądzicie z tego postu odnośnie 5S, pomijam już nawet jakieś aktualizacje, po prostu podstawowy telefon?

Myślałem jeszcze nad huawei p8 lite, bo osoba miała z nim przejściowo kontakt, ale niestety nie jest on mega niezawodny czy dobrze wykonany(a przynajmniej nie tak jak iphone).

dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Chyba se żarty robisz @toddlockwood , korzystałem z 5s na iOS 9 i chodził bardzo dobrze jak na swoje lata wiadomo telefon ma już swoje lata ale jak na te 3 lata w technologii mobilnej to bardzo dużo a on radzi sobie żwawo , nie wiem jak sytuacja wygląda na iOS 10 gdyż pozbyłem się go. Jeśli dla kobieto faktycznie 4" będą idealne do w pełni komfortowego korzystania jedną ręką bez gimnastykowania z tym że jeśli weźmie 5s wsparcie skończy się za rok a ona chce 2 lata mieć zapewnionej płynności więc jedynie iPhone SE lub conajmniej iPhone 6 inaczej na pewno nie będzie w pełni uszczęśliwiona przez najbliższe 2 lata.

Edytowane przez Parker
Link to post
Share on other sites

No czesciowo potwierdzam teze toddlockwood'a. Znajomego ip5s odpalal aplikacje coraz gorzej, moze wina nowych systemow a moze po prostu rosnących potrzeb aplikacji, w koncu telefon ma 3 lata (o ile sie nie myle) wiec nie ma co liczyc na jego plynnosc a tym bardziej wydawac tyle pieniedzy.Polecam honor 8, huawei p9, s6 tez dobre ale mam takowego i bateria znacznie slabsza od p9 wiec podejzewam ze do opisanych czynnosci p9 i honor 8 z lepszymi bateriami spisza sie lepiej.

Ewentualnie uzywany ip6, ale tylko ze wzgledu na rozmiar go mozna brac pod uwage, bo jako caloksztalt przegrywa raczej z wymienionymi wczesniej telefonami.

Link to post
Share on other sites

Pewności nigdy nie ma. Zepsuć się może każdy niezależnie od firmy. Od wujka iphone 6 zdechł po tygodniu. Dostał nowy to po pół roku przestały działać dźwięki i to wszystkie. Muzyka, rozmów nie było słychać itd. Kolejny raz serwis.

No a co do G4 to prawda. Pada płyta choć może się trafić że nie ale to loteria.

Link to post
Share on other sites

Tak samo byłbym za a5 2016 :) Wsparcie na pewno dłuższe niż iPhone 5s, to że iPhony zwalniają jak już firma chce je dobić do wiadomo od dawna :D Z tego co pamiętam to bawiłem się trochę a5 w markecie i jest też świetnie wykonany, zrobiłem mały research to też nie słychać o jakichś większych problemach z tym modelem, a szczerze mówiąc masz nówkę sztukę, w cenie iPhone'a która najprawdopodobniej działa dużo lepiej. Nakładka samsunga też już nie jest tak załadowana syfem jak kiedyś, więc telefon już raczej nie powinien zwalniać aż tak jak kiedyś to miały samsungi w zwyczaju :D Chociaż ja siedzę na note 3, który o ile dobrze pamiętam miał premierę w 2013, obecnie wgrany cyanogen, ale przez praktycznie dwa lata siedzialem na standardowym romie i szczerze mówiąc nie miałem na co narzekać c: Obecnie z wgranym cyanogenem, znajomy który posiada iPhone'a 7, gdy wziął do ręki mój telefon, to był w szoku że ponad 3 letnie urządzenie może działać tak szybko :D

Edytowane przez patrykk1998305
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...