Skocz do zawartości

Reinstalacja iOS 10 na iPhone 5


Recommended Posts

Witam!

 

Z przykrością stwierdzam, że mój iPhone 5 nie radzi sobie z iOS 10. Zawsze aktualizowałem do najnowszego systemu zaraz po premierze i zawsze było dobrze ale przy tym już nie wyrabia. Jest lepszy i sprawniejszy od poprzednika ale "szybkość" działania to tragedia. Messenger włącza się jakieś 12 sekund. Jak kliknę podwójnie home button, przy samym messengerze włączonym to animacja - przejście do włączonych aplikacji wygląda jakby miała 10 FPS max. Da się go jakoś przyśpieszyć czy muszę robić downgrade?

 

Najlepsze jest to, że widzę na YouTube, że iPhone 5 normalnie działa na iOS 10. Czemu u mnie jest inaczej? Jeżeli powinienem zrobić reinstalację to proszę o rady jak to zrobić bez użycia iCloud i bez utraty danych z telefonu: książki telefonicznej oraz SMS'ów.

 

P.S.

Nie mam jailbreak'a.

 

Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji na powolniejsze dzialanie telefonu powinien pomoc zwykly reset. To wiąże się z utratą danych oczywiscie ale na iphone z tego co wiem mozesz utwozyc kopie zapasowa na komputerze i na pewno ta kopia zapisuje sms i kontakty.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji na powolniejsze dzialanie telefonu powinien pomoc zwykly reset. To wiąże się z utratą danych oczywiscie ale na iphone z tego co wiem mozesz utwozyc kopie zapasowa na komputerze i na pewno ta kopia zapisuje sms i kontakty. Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Zrobiłem backup przez iTunes i wyczyściłem telefon do zera. Przywróciłem backup i dalej to samo z Messengerem. Widać zrobili już za bardzo wymagającą apkę jak na mój telefon. Reszta działa dobrze jak na telefon o takich specyfikacjach. Trzeba się przyzwyczaić albo zmienić telefon. Dzięki.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Jak widać nie tylko ;) no nie do końca było to usiąście, ale efekt niestety ten sam. Myślę, że gdybym to ja zrobił to jeszcze byłoby inaczej ale w sumie dobrze wyszło bo kumpel znalazł dobry serwis, już się ze mną skontaktowano ws. naprawy i co do szybkości działania - to w tej kwestii akurat  już wszystko gra. Mogę dać namiary.

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że mając jakiś czas temu I5 po przejściu z ios8 nad ios9 już była lekka zmiana, a teraz mam I5S i z ios9 na ios10 nawet na 5S czuje dużą różnice w wolniejszym działaniu także jak ty masz zwykłą 5 to nawet sobie nie wyobrażam jaki mulić musi.

Polecałbym cofnięcie się do co najmniej 9 albo zakup I SE. ;)

Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam że mając jakiś czas temu I5 po przejściu z ios8 nad ios9 już była lekka zmiana, a teraz mam I5S i z ios9 na ios10 nawet na 5S czuje dużą różnice w wolniejszym działaniu także jak ty masz zwykłą 5 to nawet sobie nie wyobrażam jaki mulić musi.

Polecałbym cofnięcie się do co najmniej 9 albo zakup I SE. ;)

 

Wszystko wydaje się logiczne tylko jak wytłumaczyć to, że widziałem na YouTube jak kolesiowi 'piątka' chodzi na iOS 10 płynnie. Teraz zrobiłem aktualizację do 10.1, która właśnie wyszła. O dziwo trochę przyśpieszył.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...