Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

Pierwszy raz w życiu kupuję smartfona. Przez ostatnie 5 lat używałem Samsunga Solid B2710; byłem z niego zadowolony (z wytrzymałości i żywotności baterii, bo z oprogramowania już nie tak bardzo), ale postanowiłem w końcu po wielu latach oporu spróbować użytkowania jakiegoś smartfona. Przez zerowe doświadczenie z telefonami tego typu nie wiem zbyt dobrze, co smartfony potrafią, czym się charakteryzują i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Wydaje mi się, że nie potrzebuję wielkich wodotrysków jeśli chodzi o moc. Telefonu będę używał głównie do:

  • często: rozmowy telefoniczne, pisanie SMS-ów
  • czasami: obsługa skrzynki mailowej, korzystanie z kilku aplikacji (Google Maps, jakdojade, zomato), robienie zdjęć

Czyli zero oglądania filmów, grania w gry czy przeglądania portali społecznościowych. Chciałbym jednak, żeby użytkowanie było płynne - bez zawieszeń i długiego oczekiwania na załadowanie/akcje aplikacji.

Zależy mi przede wszystkim na:

  • wysokiej jakości wykonania,
  • trwałości,
  • bezawaryjności
  • długiej pracy baterii.

Solidne wykonanie jest o tyle ważne, że telefony regularnie wypadają mi z ręki; nie chciałbym, żeby za 5 razem ekran lub obudowa pękła na pół. Telefonu chciałbym używać przez następne 2-4 lata, dlatego jakość i cena serwisu (a przede wszystkim wysoka bezawaryjność) też ma znaczenie.

Bardzo cenię sobie też wysoką konfigurowalność systemu operacyjnego i ogólną użyteczność (np. co z tego, że miałbym telefon z super parametrami i wysokiej jakości ekranem o średnicy 6 cali, jeśli miałby mi się nie zmieścić do kieszeni?). Chciałbym na przykład móc ustawić dokładnie (co do sekundy) czas wygaszania wyświetlacza i blokady klawiatury przy braku aktywności na telefonie, dodać i usuwać skróty do aplikacji/elementów menu na głównym ekranie, móc usunąć/wyłączyć domyślnie zainstalowane aplikacje, których nie używam. Dobrze by też było, gdyby system nie narzucał żadnego sztucznego limitu na ilość wiadomości SMS przechowywanych w pamięci (np. 2000 wiadomości). Piszę ich bardzo dużo i zdecydowanie wolę przeznaczyć wolne miejsce na dysku na archiwizację wiadomości SMS niż na zdjęcia czy wideo.

Wygląd także ma znaczenie choć nie priorytetowe. Cenię sobie minimalistyczny szczery design, w którym forma wynika z treści. Telefonu nie mam po to, żeby nim szpanować, ale chcę, żeby mi samemu podobało się to, jak wygląda.

Mój budżet to 1400zł. Nie widzę sensu wydawania wszystkiego, jeśli okaże się to zbędne. Wolę jednak zainwestować więcej teraz i mieć urządzenie z którego będę zadowolony przez kilka lat, niż zaoszczędzić kilka stów, ale musieć kupować nowy telefon za rok czy półtorej.

Jakie modele/producentów mi polecicie? Jestem otwarty na wszystkie, nawet bardziej egzotyczne, sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jesli chodzi o upadki to niestety nic co oferowało by stabilne działanie na dłuzej niz 2 lata nie jest pancerne, wszystko jest delikatne. Ale moze kupno dobrego pancernego etui + szkło hartowane pomoze.

 

Ja bym zaproponował xiaomi mi5, telefon ma sporą wydajnoac i mysle ze w tej cenie jako jeden z nielicznych smartfonów bedzie w stanie zapewnic dobre dzialanie na 2-4 lata.

 

Jesli chcesz propozycje znanych marek w polsce i miec pewna gwarancje to nexus 5x, huawei p9 lite, lub okazyjnie honor 8/ huawei p9. Ale zaznaczyc trzeba ze pierwsze dwa choc tansze to mniej wydajne od pozostalych, a p9 i honor 8 nadal nie tak mocne jak mi5 ktore kupione w chinach bedzie tansze.(w polsce z polska gwarancja tez jest dostepne ale nie wiem czy cena nie przekracza 1400)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym zaproponował xiaomi mi5

Czy od Xiaomi Mi5 nie bardziej opłaca się kupić Xiaomi Redmi Pro? Redmi Pro ma lepszy wyświetlacz (OLED vs IPS), większą baterię (4050mAh vs 3000mAh), nowszy system operacyjny (MIUI v8 vs MIUI v7), więcej czujników (sensor światła, czytnik linii papilarnych i elektroniczny kompas), chyba lepszy przedni aparat (13Mpx + 5Mpx vs 16Mpx) i wspiera karty SD. Ku mojemu zdziwieniu Redmi Pro jest jednak 300-400zł tańszy. Dlaczego? Czy oznacza to, że czegoś nie zauważyłem i Mi5 jest jednak pod jakimś ważnym aspektem lepszy?

 

Czy na telefonach Xiaomi będę mógł zainstalować czystego Androida, czy będę zmuszony używać oryginalnego oprogramowania (MIUI)?

Link to post
Share on other sites

Nie orientuję się w systemach, ale jesli sprowadzasz telefon z chin to i tak jakby na gwarancje nie masz zbytnio co liczyc (ale oszczedzasz okolo 600 zl wzgledem x kom) wiec mozesz przy systemie telefonu grzebac ile bedziesz chcial, a napewno jest dostepna na niego jakas wersja cyanogenmoda:)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Po obejrzeniu testu wytrzymałościowego Xiaomi Mi5 (

) zdecydowałem, że jednak kupię telefon Samsunga, bo wydają się być bardzo solidnie zbudowane.

 

Z początku przymierzałem się do kupna A5 (2016), ale potem dostrzegłem, że poza granicami naszego kraju jest jeszcze wersja Active modelu S6. Cena przekracza mój budżet, ale na allegro znalazłem aukcję, gdzie sprzedają ją bezpośrednio z Chin za 1290zł: http://allegro.pl/wytrzymaly-samsung-galxy-s6-active-sm-g890a-i6543109571.html . Czy wg was kupowanie z tej aukcji jest bezpieczne? Na wszystkich innych kosztuje 1900zł, więc jestem trochę podejrzliwy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...