Skocz do zawartości

Jaki mam zasilacz? Pomocy


Recommended Posts

Witam, mam taki problem otóż rozkręca obudowę zaglądam w każdą stronę zasilacza i nie mogę nic znaleźć tylko to co na zdjęciach. Czy to coś mówi? Komputer zamawiałem kilka lat temu i zmieniałem podzespoły dlatego nie pamiętam jaki miałem zasilacz, a potrzebuję tej informacji w celu informacji zakupu lepszego przy wymianie podzespolow

DSC_0194.jpg

 

DSC_0193.jpg

 

DSC_0192.jpg

 

 

screen capture

Link to post
Share on other sites

Kiepska, budżetowa obudowa dlatego zasilacz jest zamontowany z przodu. Jak będziesz modernizował komputer pomyśl też nad obudowa, bo ta jest do niczego. Zasilacz da się wykręcić to raptem 4 śrubki ale wcześniej musisz zdjąć panel przedni obudowy. Wykręć napęd CD-DVD i wysuń go z obudowy. Potem sprawdź w jaki sposób panel przedni jest przytwierdzony do metalowej obudowy. Zazwyczaj są to małe wkręty plus plastikowe zaczepy. Wykręcasz wkręty a zaczepy powinny puści gdy będziesz odciągał panel. Zaczepy można też ścisnąć przy odciąganiu panelu np. płaskoszczypami wtedy łatwiej jest odłączyć panel od obudowy.   

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Próbowałem kod kreskowy, i nic

Porozkrecalem z przodu i znalazłem wpis 200-240 vac, czy to zamiennik VAT? Czy szukać dalej. W sumie zająłem tylko przednia obudowę i doczytałem się

Jeżeli tak to przy i7 2600 i gtx 660 to tragedia

ah, to jego pobór mocy, także musiałbym grzebać głębiej, póki działa nic nie wymieniam chyba, poczekam do wymiany obudowy może jeszcze w tym miesiącu się zmieszcze z tym :)

Takie pytanko jeszczę, czy podzespoły na pewno wpasują się do nowej obudowy? nie ma to różnicy? Pewnie bardzo proste pytanie, aczkolwiek nie lubię pieprzyć się później z montażem, który nie wpasuje i bawić się w odsyłanie. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Zupełnie przypadkowo znalazłem obudowę 15 km ode mnie w dodatku dwupasem, co myślicie? Wywalił bym zasilacz i było by git.

https://www.olx.pl/oferta/obudowa-tracer-joker-z-zasilaczem-CID99-IDhtfKZ.html#e77f2161f4

 

A tu z innej bajki coś znalazłem:

 

http://allegro.pl/obudowa-gamer-akyga-aky003bl-usb3-0-big-fan-120mm-i5243834790.html

Dodam, że mam 130 zł na obudowę wraz z przesyłką, trochę wydałem już. Może dla ułatwienia sprawy i wyprzedzenia kolejnego pytania moje podzespoły, może coś mówią ^_^ :  Płyta: asrock b75 pro3-m, i7-2600, gtx 660, 

Link to post
Share on other sites

Obydwie obudowy to po prostu chłam (cienkie blachy, słaba cyrkulacja itp.). Np. ta jest dużo lepsza : http://allegro.pl/outlet-obudowa-zalman-z1-usb3-0-atx-2x120mm-czarna-i6542141689.html solidna i z dobrej firmy. Możesz jeszcze poszukać Silentiumpc M20 lub RG1.

Edytowane przez michalwi
Link to post
Share on other sites

Czyli zasilacz nie jest dobry? Jak myślicie za ile bym go opchnął i w jakiejś normalnej cenie co polecacie? Muszę wybrać w takim razie między zasilaczem, a obudową, bo nie mam tylu funduszy na dzień dzisiejszy. Tak a propo działam na nim z i5 3470 koło 8 miesięcy i nie było problemów. 


Z tego co widzialem zasilacz nie jest najtanszy
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to Twój zasilacz nie jest aż taki najgorszy. Zależy co miałby pociągną jaką konfigurację. Druga sprawa to dobrze byłoby przedmuchać wnętrze zasilacza z kurzu i oczyścić wentylator(bez rozbierania) jeśli masz gwarancję. Możesz zablokować wentylator i przedmuchać wnętrze sprężonym powietrzem lub kompresorem ale zanim zamontujesz zasilacz w obudowie zostaw go na godzinę w ciepłym miejscu, żeby wilgoć ze sprężonego powierza wyschła. Nowe karty pobierają znacznie mniej mocy niż starsze modele taki GTX 1070 tylko 250W a GTX 580 nawet 450W. Twój zasilacz pociągnie nowe karty bez problemu. Jeśli do tej pory nie sprawiał problemów to możesz go zostawić.    

Link to post
Share on other sites

Stare tacens są okey akurat twój model to OEM (andyson) w rewizji V   nie jest zle wręcz odwrotnie dobry zasilacz. Nie widzę sensu zmiany jeśli zasilacz jest dobry. Miernik w rękę zmierz napięcia pod obciążeniem jak i w iddlu. Jeśli będą dobre nie ma po co zmienić.

Edytowane przez owoce morza
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...