Skocz do zawartości

Dokup ramu do p8p67 rev3.1 8gb


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam serdecznie, przejdę od razu do rzeczy. Posiadam takiego o to kompa:
p8p67 rev3.1
i5 2500k OC 4,56/59 ghz + chłodzenie MUGEN 2 (tu będzie problem)
8GB ram ddr3 kingoston hyperX niebieskie (reszta w zdjęciach http://imgur.com/a/W8MFP)

gtx970 gigabyte g1 gaming 
SilentiumPC deus g1 600w
1 SDD 256gb crucial mx 200 (z tego co pamiętam) i jakieś 3 hdd

Przyszły czasy, że niestety, ale potrzebuje więcej ramu. Główną przyczyną jest Forza Horizon 3 - aktualnie bierze mi 5gb ram i ponad 12GB wirtualnej (ssd). Po analizach jestem pewny. że to właśnie to jako jedyne zmula mi najbardziej gierke. (Jestem w temacie FH3 i jej problemów od początku early access) Drugą sprawą jest blender i grafika 3d, która wiadomo, potrzebuje ramu jak człowiek powietrza. Żeby renderować sceny z np. gęstą trawą, potrzebuje dużo więcej ramu.
 

Z racji, że mam trochę hajsu (250zł) to myśle, że uda mi się wyciągnąć przynajmniej 16gb ram.
Jednak jest problem, cholerne chłodzenie praktycznie blokuje mi dostęp do ramu, a nawet jak go włożę, to pasuje tam NA STYK z wentylatorem, więc wszelkie radiatory na ramach odpadają.
Jeśli dacie mi powody, żeby zamienić moje ramy na inne, i da mi to odczuwalny skok (bez cudów ofc) wydajności, jestem skłonny dać do ~400zł. Jeśli nie, to trzymajmy się opcji dokupu ramu do ok. 250zł.
Chciałbym to zrobić jak najszybciej, ale zawsze wole dokładnie przemyśleć zakup, więc proszę was o pomoc. Z góry dzięki :)
 

Edytowane przez Rapanui128pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...