Skocz do zawartości

Opinia Karta Graficzna GeForce GTX 650 Ti 1GB.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez patwoj96,

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Składam komputer i już właśnie brakuje mi tylko karty graficznej. Więc chciałbym zapytać jaka jest wasza opinia czyli osób obeznanych w temacie co do tej karty.

 

Warto ją kupować nową czy jednak lepiej używaną i nie przepłacać? (Cena nowej: waha się od 450 do 500, a używanej od 200 do 300 oferty allegro i olx )

 

Jeśli chodzi o markę to lepiej wybrać Gigabyte, Asus czy może jednak MSI?

Umieszczam przykładowe produkty marek:

Asus GeForce GTX 650 TI, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI, BOX (GTX650TI-DC2T-1GD5)

Gigabyte GeForce GTX 650 Ti, 1GB DDR5 (128 Bit), HDMI, DVI, BOX GV-N65TOC-1GI

MSI GTX650Ti BOOST, 1GB GDDR5 N650Ti-1GD5/OC BEN650Ti-1GD5/OC

 

Jeśli chodzi o zasilacz o mocy 350[W] jest w stanie pociągnąć o tuż tą kartę? (widziałem na internecie, że potrzebuje 450[W])

Zasilacz który został przeze mnie zakupiony: Elementum E1 SI 85+ ATX 350W (SPC124)

 

O to części jakie do kompa zakupiłem:

Procesor: Intel Core i3-6100 3.7GHz, 3MB, BOX (BX80662I36100)

Płyta główna: MSI H110M PRO-VD

Karta graficzna: Geforce GTX 650Ti 1GB (tu znak ??????)

Ram: Crucial 4GB 2133MHz DDR4 CL15 (CT4G4DFS8213) x2

Zasilacz: Elementum E1 SI 85+ ATX 350W (SPC124)

Dysk SSD: ADATA Premier Pro SP550 120GB SATA3 (ASP550SS3-120GM-C)

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB3.0 (micro ATX) midi tower

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowane przez patwoj96
Link to post
Share on other sites

650Ti jest opłacalny do 250zł i tylko używany

450+ zł to cena nieaktualna, bo sprzed kilku lat

teraz za 450-500zł kupuje się 750Ti 2GB

 

markowe 350W starczy do zasilania tych kart, no ale.. właśnie.. markowe..

SilentiumPC to znana marka, ale nie wiem jakiej jakości robią zasilacze, tutaj musi podpowiedzieć Ci coś inny

 

co do karty, to widać że komputer na świeżych częściach, ja na Twoim miejscu pokusiłbym się o wstawienie nowego RX460 za 550zł albo możesz czekać na testy GTX'a 1050 lub zaoszczędzić i kupić jakąś używkę za mniej niż 300zł,

opcji masz dużo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wersja BOOST jest o wiele wydajniejsza od zwyklego Gtx 650 TI ale raczej ciezko bedzie ja dostac.

Nie lepiej kupic gtx 750 Ti albo poczekac na nadchodzaca premiere 1050 i 1050 ti (chociaz ceny na poczatku pewnie beda wysokie).

Zasilacz tez do solidnych konstrukcji nie nalezy.

Link to post
Share on other sites

1. GTX 650 TI 1GB jest tak jak wyżej opłacalny jako używany za 250zł.

2. Karty z 1GB generalnie są już na wymarciu więc kupując 650 Ti 1GB zaraz znowu kupisz następną bo ta szybko przestanie wystarczać.

3. Uważam jak wyżej że 750 Ti 2GB lub czekanie na 1050 będzie lepszą opcją.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz tez do solidnych konstrukcji nie nalezy.

Jeśli chodzi o zasilacz to czytałem opinie ludzi które właśnie jego zakupili. Żadna z tych osób nie skarżyła się lecz chwaliła. Nie jest to znana marka co się wiąże z ceną, a dorównuje tym droższym markom jakością.

Jeśli chodzi o tą gtx 750Ti to jaką polecacie markę Asusa, Gigabyte czy jednak MSI?

Jak sprawdzam na testach to jednak ma to dość znaczący wpływ na wydajność kart inna marka to inne osiągi.

Edytowane przez patwoj96
Link to post
Share on other sites

Kiedys na forum sporo bylo problemow z zasilaczami marki Silentium - nie wiem jak jest teraz.

Jest to typowo budzetowy tani zasilacz do slabszych komputerow - powinien dac rade z gtx 750 ti, ktora nie potrzebuje dodatkowego zasilania :)

Dzięki wielkie za odpowiedź i mam nadzieję, że teraz porządne robią zasilacze. :)

Jeśli chodzi o kartę GTX 750Ti 2GB to za pewne będę kupował marki MSI lub Gigabyte używaną. Przekonaliście mnie do niej więc wydam ze 100 zł więcej, ale jednak będzie na dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites

Jesli nie spieszy Ci sie az tak bardzo z zakupem to mozesz poczekac do konca miesiaca na premiere Gtx 1050 i Gtx 1050 ti  

( bezposrednich nastepcow GTx 750 i 750 ti ).

Cena nowych kart jak i uzywek na pewno spadnie.

Zobaczę jak na razie będę polował na dobrą okazje za używaną Gtx 750Ti jeśli nie znajdę to za pewne poczekam do końca miesiąca.

Jeśli chodzi o kartę to właśnie zakupiłem Gtx 750Ti 2gb używaną za 374 złote.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...