Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do poskładania zestawu komputerowego w cenie do 2600 zł

Po dłuższych poszukiwaniach odpowiednich komponentów na aukcjach oraz ich testów wyszły mi 2 takie oto zestawy:

 

Wariant 1 Oparty na Intelu

 

Mobo:

MSI Z77A-GD55 1155

Procek:

Intel i5 3570K + chłodzenie  Scythe Shuriken Rev. B

RAM:

Kingston HyperX 2x4GB DDR3 1600MHz

Grafika:

Gainward Nvidia GeForce GTX960 Phantom 4 GB GDDR5

 

Wariant 2 Oparty na AMD:

 

Mobo:

MSI 990FXA-GD80 USB3.0 SATA 6GB AM3+ FX

Procek:

AMD FX-8350 X8 4.0 GHz

RAM:

RAM Kingston HyperX DDR3 2x4GB 1866MHz CL10

Grafika:

Gainward Nvidia GeForce GTX960 Phantom 4 GB GDDR5

 

Oba zestawy zamknięte w obudowie:

OBUDOWA SILENTIUM PC GLADIUS M20 PURE BLACK

I zasilane przez:

OCZ ZT 650W 80 (choć tutaj mogłoby się obyć w wypadku 1 wariantu bez kupna nowego zasilacza ponieważ posiadam z ob.zestawu zasilacz Enermaxa 550 - trochę już mi służy ale jak na razie z zestawem ob który jest dość prądożerny sobie radzi)

 

 

I teraz pytanie do was forumowicze:

 

1.Który zestaw wybrać z perspektywy gracza

2.Jakie zmiany wprowadzić do konfiguracji (nie przekraczając dramatycznie budżetu 2600)

3.Co bardziej przyszłościowo wygląda z perspektywy późniejszego OC/rozbudowy

 

Proszę o konstruktywne opinie, co dlaczego itd tak aby ten temat być może jeszcze kiedyś komuś ułatwił podjecie decyzji.

 

P.S.

1.Zdaję sobie sprawę, że na dzień dzisiejszy ten zestaw nie będzie w żaden sposób high endem ale na droższy w obecnej chwili mnie po prostu nie stać.

2.Byłbym wdzięczny gdyby forumowicz o nicku: 3ndurek się wypowiedział w tym temacie bo jak po przeczytaniu wielu wątków na forum widzę bardzo ogarnięty w temacie człowiek

Edytowane przez hoogosheriff
Link to post
Share on other sites

Masz 2600, do tego zasilacz, także nie jest źle. Podaj mimo wszystko jego model.

 

Jakim monitorem dysponujesz, jakie gry Cię interesują ?

Zamierzasz podkręcać procesor, także wstępnie taka propozycja

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-procesor-i5-3570k-3-4gh-z-sprawny-w-100-CID99-IDhUDvH.html#47405c81a9

http://allegro.pl/msi-z77a-g45-1155-ddr3-usb3-sata3-fv-sklep-i6356032028.html

1 x SilentiumPC Fortis 3 HE14251 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z)1 x Palit GeForce GTX1060 DualFan 3GB DDR5 192bit (1708/8000)1 x Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

1721zł z esc.pl
 
Oprócz CPU i płyty wszystko nowe.
Wydajny cooler z cichym 140mm wentylatorem, 8GB wysoko taktowanej pamięci, GPU o wyższej wydajności w postaci GTX 1060 z półpasywnynym układem chłodzenia, 1TB HDD na dane, wszystko w obudowie z piwnicą na zasilacz i dwoma 120mm wentylatorami w standardzie.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.Z tego zestawienia dysk twardy odpada ponieważ mam 2 x750 GB z WD.Ewentualnie w grę jakiś nieduży SSD ok.120 GB by wchodził.Co do zasilacza no tu problem mam bo nie pamiętam modelu a żeby zobaczyć muszę go wymontować...widnieje logo enermaxa na nim. Wiem że 550W mocy tyle że już mi trochę służy i nie wiem jaką ma sprawność.Co do monitora..hmm..no jak na razie przejściowo jakiś "Krzak Company" full hd.Co do gier byłoby miodnie w miarę uczciwie obsługiwać gry wagi Wiedźmina 3 (niekoniecznie z full wodotryskami pokroju gzów na zadzie Płotki) i może w przyszłości jakieś nowości.Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

No i widze że jednak i5 wygrało z 8 rdzeniami ze stajni AMD pytanie tylko czy w przyszłości te 8 wątków na 4 rdzeniach nie będzie lepiej sobie radziło z grami. W cenie i5 3570K znalazłem FX.Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Poszperałem poszukałem i wyszło cenowo tak:

 

Procek

i5 3750K - 605 zł (używany)

Mobo

MSI Z77A-G45 - 373 zł

Grafika

ASUS 1060 6 GB vs MSI 1060 6GB - 1205 zł

RAM

Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage - 199 zł

Obudowa

SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black - 132,5 zł

Chłodzenie

SIlentium PC Fortis - 168 zł

SSD
SSD GOODRAM CX200 120GB 2,5'' SATA III - 175 zł

 

SUMA

 

2875,50 zł (razem z kosztami wysyłki itp)

 

no i do tego zasilacz..swojemu już nie wiem czy zaufać ze względu na wiek ponieważ czytałem, że to dość istotnie wpływa na jego sprawność a niestety już kilka lat ma.

No i to też z racji wieku nie wiem czy nowocześniejsze płyty mi obsłuży (tu przyznaje się do skrajnej niewiedzy w temacie zasilaczy i prądów hulających w nich).

 

Zasilacz

Corsair VS650 650W 80PLUS PFC - 239 zł (nowy)

lub

OCZ ZT 650W 80 - 278,60 zł (nowy)

 

RAZEM

3154,10 zł

 

Tak więc budżet 2600 pękł niczym obrona Francji w 1940.

 

Ew oszczędność mogę znaleźć na grafice tu pozostając w temacie 1060

 

GIGABYTE GTX 1060 WINDFORCE 3GB GDDR5 -949 zł

 

Co dało by cenę:

2610 za zestaw bez nowego zasilacza

lub

2889 za zestaw z zasilaczem

 

 

Co do kosztów mogę je jeszcze zredukować poprzez sprzedaż starych części ale niestety z całego zestawu to chyba tylko grafika jest cokolwiek warta (PowerColor SCS3 HD7850 1GB GDDR5) i procesor (AMD Athlon 64 X2 6000+ windsor) reszta to już niestety muzeum stara mobo od Abita KN9 Ultra z 6 GB RAM DDR2

 
Link to post
Share on other sites

Oferta tamtego procesora już nieaktualna ?

 

 

ASUS 1060 6 GB vs MSI 1060 6GB - 1205 zł

Asus Dual to suszarka, także MSI OCV1 lub Armor OCV1 - ta druga ma tryb półpasywny.

 

 

SSD GOODRAM CX200 120GB 2,5'' SATA III - 175 zł

Wolny, problematycnzy modle na kościach TLC< który pada z dnia na dzień, minimum ADATA SP920 128GB. Najlepiej poczekać na więcej gotówki zakupić SSD 240GB Iridium Pro 240GB na MLC z 5 letnia gwarancją, dużo bardziej opłacalny zakup względem pojemności 120/128GB.

 

 

no i do tego zasilacz..swojemu już nie wiem czy zaufać ze względu na wiek ponieważ czytałem, że to dość istotnie wpływa na jego sprawność a niestety już kilka lat ma.

Nadal nie podałeś modelu oraz jak długo go masz ;).

Za swoją HD 7850 wyrwiesz w granicach 200zł.

Link to post
Share on other sites
Nadal nie podałeś modelu oraz jak długo go masz ;).

 

Model podam jak wrócę z pracy bo niestety ale muszę go wyjąć.

A zasilacz ponad 4 lata ma już na 100%.

 

Co do SSD to i faktycznie racja żeby nie pchać się w ten model...poczytałem i nie zbiera dobrych opinii

różnica w cenie miedzy CX200 a ADATA jest przy cenie zestawu pomijalna..ciekawie za to wygląda Iridium. Dużo lepsze parametry za ok 100 zł więcej niż ADATA

 

 

 

Asus Dual to suszarka, także MSI OCV1 lub Armor OCV1

faktycznie bardziej polecana no i ten pasyw...czego jak czego ale decybeli zawsze za wiele zwłaszcza, że obecnie posiadany Thermaltake V1 pracuje jak mały odkurzacz.

Edytowane przez hoogosheriff
Link to post
Share on other sites

I oto mamy zaskakujący twist fabularny.

Po wymontowanie PSU okazuje się że mojego PC nie zasila Enermax 550W a takie cudohttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161014/e5ef85fa8bf582cdae613a9e2eba27a7.jpg

 

Jest to o tyle ciekawe ze od spodu posiada wiatraczek z logo Enermaxa (dla zmyły?).

I tu zaskoczony tym odkryciem po krótkiej analizie doszedłem do wniosku iż w jednym z nieistniejących Rzeszowskich serwisów komputerowych ktoś postanowił na mnie zarobić kiedy dawno temu komputer do nich trafił.

Co za kraj..co za ludzie..

 

Odkryciem tym jestem tak samo zszokowany co zawiedziony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...