Skocz do zawartości

3930K i RAM po OC problem z zasilaniem


Recommended Posts

Witajcie

Z góry przepraszam, jeśli źle zatytuowałem temat, ale postaram się w miarę jasno go objaśnić.

 

Od dwoch lat mam podkreconego procka 3930K na stale na 4,6 (wszystko jest chlodzne ciecza z potezna chlodnica takze kilka godz w stresie nie przekracza 60stopni). Procek osadzony jest na plycie RAMPAGE IV EXTREME do tego 8x4GB ram corsair dominator gt 2133mhz.

 

Na pamieciach nie moge wyciagnac 2133 ani wyzej  przy tym taktowaniu, jedyne co udalo mi sie ustabilizowac to 1866 i poki co na tym jade. Do sedna!

 

W komputerze mam 2xSSD i 4xHDD +2napedyBD (opcjonalnie grafike podaje GTX980Ti)

Wszystko fajnie ale mam czasami problem z uruchomieniem komputera,wlacza sie i ciemno. Po kilku próbach i ponowieniu OC nastepuje start. Zauwazylem ze duza niestabilnosc powoduje ram, ale po dłuższym czasie znalazlem przyczynę, którą okazał się prąd. Otóż jeżeli odepnęwszystkie HDD to komputer zawsze startuje. Dodam że WC ma całkowicie osobne zasilanie. Mój zasilacz to APS-1000C.

Mieszkam w bloku a tu wiadomo jak prądy świrują. Teraz poważne pytanie zastanawiam się co byłoby lepsze dokupienie dobrego ups-a, który będzie te napięcia stabilizował i podawał prąd taki jaki ma być czy kupić nowy zasilacz z lepszą wydajnością energetyczną.

Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Wg producenta powinno to wypluć 900W na linii +12. Zważywszy, że teoretyczny max dla 980 to 250W (realnie ok. 230W), to choćby i liczyć 500W, to zostaje 400W zapasu, żeby zasilić procesor (~200W przy takim OC), pamięci i napędy wszelakie. To jest więcej niż potrzeba. Wahnięcia napięć nie powinny mieć tu żadnego znaczenia (musiałbyś mieć spadki do 180V, żeby zasilacz głupiał). Weź markową jednostkę, typu Super Flower, Corsair albo Seasonic o podobnym ratingu (~1000-1200W) i zobaczysz, że ruszy to bez kręcenia nosem.

Link to post
Share on other sites

Chyba czegoś nie kumam.

 

Zauwazylem ze duza niestabilnosc powoduje ram, ale po dłuższym czasie znalazlem przyczynę, którą okazał się prąd. Otóż jeżeli odepnęwszystkie HDD to komputer zawsze startuje. Dodam że WC ma całkowicie osobne zasilanie.

I chcesz w ciemno wymieniać zasilacz, który daje radę, albo dokupować ups? jeśli masz nadmiar zbędnej kasy to ok, kupuj sprawdzaj. Ja bym się przyjrzał tym dyskom, napędom, kablom, pamięciom i samej płycie głównej. Zasilacz pracuje w zakresie 100-240V i tu nie ma bata, musi chodzić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...