Skocz do zawartości

Dell, Asus, Lenovo jaki laptop do 2000 zł bez systemu


Recommended Posts

Witam,

jestem na kupnie laptopa. Niestety ciężko jest mi się zorientować we wszystkich parametrach bez pomocy. Dlatego ten temat, do rzeczy. Planuję kupić  taniego laptopa do około 2000 zł. To co sam sobie potrafiłem znaleźć ma parametry:

  • Procesor Intel Pentium i5-5200U
  • Karta graficzna (model) NVIDIA GeForce 920M
  • Przekątna [cal] 15.6
  • Pamięć RAM 4 GB
  • Dysk HDD 1000 GB

Natomiast drugi takie:

 

15,6 cala, 1366 x 768 pikseli
ntel® Core™ i3 5gen 5005U 2,0 GHz
 brak
4 GB
1000 GB
Intel® HD Graphics 5500
 
Chciałem zapytać czy duże są różnice w ich wydajności? Ogółem w tym przedziale cenowym są laptopy z procesorami i3 i i5 oraz grafikami Geforce 920M lub intel HD graphics 5500. Potrzebuję wskazówki, czy zgodnie z moim tokiem rozumowania i5 jest zawsze lepsza niż i3? Oraz czy te grafiki zintegrowane są dużo gorsze od tej grafiki Geforce?
 
Oraz bardzo chętnie poznam wasze opinię na temat producentów. Mam trzy możliwości do wyboru Delle Insprion, Lenovo Ideapad, oraz Asus. Jak myślicie które z nich są warte kupna? W sensie awaryjności, wytrzymałości i podejścia do klienta.
 
Pozdrawiam i liczę na drobną pomoc.
Link to post
Share on other sites

  • Procesor Intel Pentium i5-5200U

Karta graficzna (model) NVIDIA GeForce 920M

Przekątna [cal] 15.6

Pamięć RAM 4 GB

Dysk HDD 1000 GB

ten laptop tez posiada karte graficzne(zintegrowaną z procesorem 5500 intel hd)

 

procesor i5 od i3 jest sporo wydajniejszy

 

porównując geforce 920m z intelem hd 5500 jest bardzo duża różnica

 

na 920m z tym procesorem pograsz w gra 5 w natywnej rozdzielczości monitora 1366x768 na detalach medium majac stałe 30 kl/s 

 

intel hd 5500 w gta pograsz w rozdzielczosci 800x600 detale na normal,off,low  25-30kl/s

 

zdecydowanie lepiej wybrać laptopa z i5 i grafika 920m jeżeli chcesz w jakieś tam gry zagrać

 

jeżeli potrzebujesz tylko do neta i filmów z youtuba w rozdzielczości 1080p max to wystarczy ten drugi co wymieniłeś 

 

Edytowane przez BULDOGGG
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za fajną odpowiedź. Pytanie dopełniające: Czy jeżeli laptop będzie używany w sposób rekreacyjny. Tj filmy, muzyka, zdjęcia, czasem jakieś bardzo mało wymagające gry to i3 wystarczy? Chodzi mi o jego wydajność, czy nie będzie irytujący w codzennej obsłudze bez jakichś dużych przeciążen.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...