Skocz do zawartości

PROBLEM Xperia Z1 bateria vs oprogramowanie vs "X" ?


Recommended Posts

Xperia ma to do siebie, że bateria ładuje się długo, ale również długo trzyma. Latem miałam sytuację (nawet kilka), że telefon przegrzał mi się na tyle potężnie, że z samego strachu włączałam tryb samolotowy, do tego studzenie apkami a nawet rękami byleby go schłodzić (nie przesadzam). Po niedługim czasie gdy bateria spadała np do 30% pojawiało się 0 i się wyłączał. Po podłączeniu do ładowarki nagle jednak było 30 i ładował się grzecznie dalej. To było około miesiąc temu... Od tamtego czasu jest tylko gorzej, wyłącza mi się szybciej ale już bez przegrzewania. Aktualnie potrafi się wyłączyć przy 80%, po podłączeniu jest 60/70 pare, ale po włączeniu wyświetla się "android się uruchamia" i aktualizuje mi (niby) średnio 150-170 aplikacji, co zajmuje mu 5-10minut. Kolejną rzeczą było krztuszenie, włączam, wyświetla się bały napis SONY i gaśnie, tak kilka razy po czym przestaje jakby się znowu rozładował. Wczoraj wyczyściłam go do spodu, zaktualizowałam co tylko mogłam i o dziwo trzymał 8h jednak znowu miałam powtórkę z rozrywki przy 50%. Dziś wgrałam mu nowe oprogramowanie wraz z jego naprawianiem, więc praktycznie duszę ma jak "nowy", po zakończeniu go włączyłam i znowu się troche krztusił, umarł. Włączyłam -1%, zresetowałam -70%, na ten moment sobie leży, działa i ładuje... Wątpię, żeby to była wina baterii (chociaż biorę to pod uwagę) ponieważ jest spuchnięta ale tylko minimalnie, zauważyłam po oględzinach z linijką, serio. Nie używam go jakoś mocno, do muzyki nawet wyjęłam już mp3 z szafy... Co to może być? :/

Link to post
Share on other sites

Bateria wieczna nie jest :) zużywa się, a jak twój telefon spuchł to na bank bateria nadaje sie do wymiany. Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

ja wiem, nie raz wymieniałam sobie baterie w którymś z telefonów ale wtedy było widać jak byk, a tutaj musiałam użyć linijki :| dlatego co do baterii myśle 50%/50%, a zanim ją wymienię wolę spróbować wszystkiego innego :)

Link to post
Share on other sites

A ile ma twój telefon? Jak jest po okresie gwarancji to jednak bym postawił na tą baterię:)

 

A co do spróbowania czegosc innego to oprocz resetu no nie wiele mozna nakąbinować, jesli to nie bateria to musiałaby to byc jakas wada płyty głównej ale to raczej by sie objawiało szybszym zużyciem a nie takim szaleństwem jak opisujesz :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A ile ma twój telefon? Jak jest po okresie gwarancji to jednak bym postawił na tą baterię :) A co do spróbowania czegosc innego to oprocz resetu no nie wiele mozna nakąbinować, jesli to nie bateria to musiałaby to byc jakas wada płyty głównej ale to raczej by sie objawiało szybszym zużyciem a nie takim szaleństwem jak opisujesz :) Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

myślę że 2,5 roku jakoś

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...