Skocz do zawartości

GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6G problem z taktowaniem ?


Recommended Posts

Witam

Szukałem na forach, w ustawieniach nawet w biedronce...

niestety problem istnieje nadal o ile to problem.

Szczęsliwa chwila przesiadka z r9 280 oc na gtx 1060 fajerwerki, szampan i palenie gumy golfem.

Po wyjeciu starej format od nowa win 7 64 profesional.

Instalujemy gry i z ciekawosci 3mark. 

Ujawnia sie zagadka a mianowicie producent obiecuje parametry jak ponizej :

https://zapodaj.net/b96bd52c9d55d.jpg.html

A programy pokazują zupełnie coś innego :

a) po odpaleniu kompa :https://zapodaj.net/ae9a7ff391ea1.jpg.html

b) drive clab z 10 minut na full : https://zapodaj.net/74e829978fc8f.jpg.html

I teraz pytanie podstawowe fakt HWM może kłamać bo MSI afterburner podaje taktowanie rdzenia w stresie 2050 mhz chociaż producent podaje co innego, ale do sedna jakim cudem karta na pamięci maksymalnie wyciąga 4156 MHz wdłg MSI a 4080 MHz HWM.

Gdzie szukać problemu ?

Producent deklaruje 8316 MHz w OC mode a tu lipa.

Gdzie szukać problemu ?

Jakieś pomysły ?

Będe wdzięczny za każda sugestię.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
gtx 1060

 

win 7 64 profesional.

nie jest to dobre połączenie  NIEKOMPETENCJA //gtr

a co do tematu, przecież karta dynamicznie zmienia taktowania, nie pracuje ciągle z max taktami bo to nie ekonomiczne

wrzuca takie takty jakie w danej chwili potrzeba

po prostu odpal jakiś konkretny tytuł, sprawdz czy fps sie zgadza i to wszystko

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

zależy od procka. Kręć swojego do oporu :)

 

BTW wyłączyłeś integrę w biosie i wyczyściłeś system ze starych sterów przed zainstalowaniem nowej karty i sterów do niej? Używałeś programu DDU?

Fakt będzie trzeba go troche przycisnąć.

Tu się muszę przyznać mam problem a nie chce resestować biosu ...

Ustawiłem hiper super szybkie włączanie PC i robi sie to tak szybko że nie wiem jak wejść do biosa (GA-Z97X-GAMING 5 GIGABYTA) czytałem że w win 8 da sie to obejść na 7 niestety nikt nie miał pomysłu.

Po zmianie karty wanda stawiano od nowa. Czysty system.

Programu DDU nie używałem.

Link to post
Share on other sites

Mam tą samą płytę główną i Windows 7 i nie mam żadnego problemu z wchodzeniem do BIOS.
Wciskasz DEL w czasie pojawiania się ekranu BIOSu, lub jak go nie widzisz, to niemal tuż po tym, jak zapali ci się klawiatura i mysz.

Co do taktowania i ich pokazywania przez aktualne programy monitorujące - GTX 1060 to wciąż nowa karta, a MSI Afterburner jest wciąż w stanie beta.

Edytowane przez ReznoR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

to sprawa losowa ale jest mase tematów że 1060 na win7 w grach rwie obraz i są też spadki wydajności, dlatego do takich kart jak 1060 czy rx 480 lepiej posiadać windows 10, wszystko przez sterowniki

Ogólnie nic mi nie rwie nie zauważam spadków wydajności karta ma podobne wyniki w fire strike jak robione na win 10.

Gdzieś ostatnio widziałem fajny test wydajności 7,8,8.1,10 i różnice raz były na korzyść 7 a raz 10 ale...

No właśnie te ale nie wiem czy można nazwać to różnicami bo były tak nie wielkie jak moje wypłaty co ms...

 Z drugiej strony nawet gdyby faktycznie miało to miejsce i tak nie zdecydował bym się na 10 z uwagi na problem z zainstalowaniem, odpaleniem gier i nie mam tu wcale na myśli wersji pirackich. Kontakt z ubisoftem przed uruchomieniem gier to słaba rozrywka wole zimne piwo. 

Link to post
Share on other sites

ja tylko mówię o czym czytałem na innych forach/tematach ale z góry nie zakładam że tutaj tak jest

Pascal to nowy chip, mniejszy proces i pojawiają się co chwile tematy że są jakieś problemy, pewnie w kolejnych sterownikach będzie coraz lepiej

 

sprawdz czy w wymagających grach FPS jest podobny jak w testach w internecie, a nie w benchmarkach

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony nawet gdyby faktycznie miało to miejsce i tak nie zdecydował bym się na 10 z uwagi na problem z zainstalowaniem, odpaleniem gier i nie mam tu wcale na myśli wersji pirackich. Kontakt z ubisoftem przed uruchomieniem gier to słaba rozrywka wole zimne piwo.

Mam 10 od 1,5 roku, gram w wiele nowych gier AAA jak i starszych tytułów i nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem czegoś więc nie wiem o czym mówisz?

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z97x-gaming_5rev_10/download/

Pobierz app center, a w nim fastboot i wybierz opcję przejścia do uefi lub wyłączenia fastboot.fast

 

Fast boot niestety nie dziala  nieznanych mi przyczyn ;/ niby jest zaznacznam disable ale nic to nie zmienia.

 

 

Mam tą samą płytę główną i Windows 7 i nie mam żadnego problemu z wchodzeniem do BIOS. Wciskasz DEL w czasie pojawiania się ekranu BIOSu, lub jak go nie widzisz, to niemal tuż po tym, jak zapali ci się klawiatura i mysz.

Robie tak za kazdym razem, myślalem ze problemem moze byc klawiatura USB bezprzewodowa ale zwykła klawa nic nie zmieniła.

Pomimo pieszczenia przycisku "Delete" juz od 0.00001 sek od wciśniecia power nic to nie daje.

Chyba będe musiał zrobić reset BIOSu wyjęcie baterii na 20 min dobrze kojarze ? Wtedy zresetują sie ustawienia m. in. Fast boot ? 

 

 

Mam 10 od 1,5 roku, gram w wiele nowych gier AAA jak i starszych tytułów i nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem czegoś więc nie wiem o czym mówisz?

 

Ja rowniez mam Win 10 od samej premiery. Czysta instalacja, zero problemow.

Bardzo mnie to cieszy i życze wam Panowie żeby nic w tej kwestii się nie zmieniło. Fakt że kolega ma lapka ale nie wiem czy coś to zmienia. Pobraliśmy oboje tą samą gre z tego samego źródła  on miał problem ja nie. Doświadczyłem tylko chwili zabawy z 8 i wiem że nigdy wiecej. Z 10 przyjemności nie miałem, nie orientowałem się ale może z czasem się do niej przekonam.

Już wiem czemu fast boot nie działa. Dostępny tylko dla 8 albo 8.1.

https://zapodaj.net/062eede6161aa.jpg.html u mnie nie było opcji save i exit dlatego nic to nie dawało.

Reset na płycie głowenej dotykajac 2 drucików śrubokrętem rozwiązał problem. Przy okazji pc wyczyszczone ze 100 letniego kurzu

I5 4690k podkręcone do 4,5 MHz i od razu morda się cieszy. Wszystko lata jak trzeba dzięki za pomoc.

Niech moc bedzie z wami !  :menda:

Fast boot niestety nie dziala  nieznanych mi przyczyn ;/ niby jest zaznacznam disable ale nic to nie zmienia.

 

 

Robie tak za kazdym razem, myślalem ze problemem moze byc klawiatura USB bezprzewodowa ale zwykła klawa nic nie zmieniła.

Pomimo pieszczenia przycisku "Delete" juz od 0.00001 sek od wciśniecia power nic to nie daje.

Chyba będe musiał zrobić reset BIOSu wyjęcie baterii na 20 min dobrze kojarze ? Wtedy zresetują sie ustawienia m. in. Fast boot ? 

 

 

 

Bardzo mnie to cieszy i życze wam Panowie żeby nic w tej kwestii się nie zmieniło. Fakt że kolega ma lapka ale nie wiem czy coś to zmienia. Pobraliśmy oboje tą samą gre z tego samego źródła  on miał problem ja nie. Doświadczyłem tylko chwili zabawy z 8 i wiem że nigdy wiecej. Z 10 przyjemności nie miałem, nie orientowałem się ale może z czasem się do niej przekonam.

Już wiem czemu fast boot nie działa. Dostępny tylko dla 8 albo 8.1.

https://zapodaj.net/062eede6161aa.jpg.html u mnie nie było opcji save i exit dlatego nic to nie dawało.

Reset na płycie głowenej dotykajac 2 drucików śrubokrętem rozwiązał problem. Przy okazji pc wyczyszczone ze 100 letniego kurzu

I5 4690k podkręcone do 4,5 MHz i od razu morda się cieszy. Wszystko lata jak trzeba dzięki za pomoc.

Niech moc bedzie z wami !  :menda:

 

 

Zwracam honor Panowie problem nadmieniony wyżej u kolegi występował w 8 lub 8.1. 

Sam od niedawna jestem użytkownikiem windy 10 i co mogę powiedzieć...

Jak grałem w GTA V ustałem w środku miasta i robiłem 360 stopni padem od xa i raz czy dwa na 2 obroty potrafił na sekunde się zwiesić.

Teraz robię to samo na Wandzie 10 i kręce się tak już od środy i ani razu się nie zlagował. 8-)

Nie wiem niektórzy na mnie zaraz nakrzyczą że farmazon że pomówienie ale opisuję tylko to co widzę.

Suma sumarum nie taki diabeł straszny...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...