Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy, 6000-6500


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Cześć!


 


  • Zastosowanie komputera : profesjonalna obsługa pakietu adobe - ps,ilu,ind (głównie projektowanie stron internetowych), najnowsze gry 
  • Kwota : 6000zł - gdyby jednak było warto do czegoś dołożyć, możemy powiększyć budżet o 500zł :)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : końcówka października/początek listopada
  • Których części potrzebuję : cała buda bez monitora + system operacyjny win10
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Eizo sx2262w 1920x1200px + jako drugi podłączony tv sharp 55'fullhd
  • Specjalne wymagania : 32gb RAM, lubię też obudowy z sillentium pc
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.x-kom.pl/p/317109-desktop-x-kom-tesla-gp-500-i7-6700k-1070-16gb-1tb240gb-win10x.html#specification Myślałem o tym zestawie, tylko ze zmienionym RAM na jakieś kości sumujące się w 32GB. 
  • Inne Ogólnie jeśli wyjdzie taniej/lepiej jakościowo chętnie wymieniłbym tego gotowca z x-komu na jakiś zestaw złożony w sklepie z wybranych przez Was części - ostatnim razem skorzystałem z usług ESC.pl i byłem bardzo zadowolony. Niestety nie śledzę tematów hardware'owych, dlatego proszę Was o pomoc w skomponowaniu odpowiedniego zestawu.

Z góry dziękuję za pomoc!


Edytowane przez kotu123
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Przemyśl opcje podkręcania procesora bo tutaj warto to zrobić.

 

Tego gotowca nawet nie bierz pod uwagę.

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B1 x AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Crucial 32GB (2x16GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT1 x Plextor M6 Pro 256GB SATA3 (545/490MB/s)1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Microsoft Windows 10 Home OEM 64Bit PL

6548zł
 
Wydajne i ciche chłodzenie na procesor, GPU z cichszym układem chłodzenia, 32GB RAM na start, MOBO z mocniejszą sekcją zasilania i lepszym wyposażeniem, SSD 256GB z szybkim zapisem w postaci Plextora M6Pro pod os i soft, wszystko w wyciszonej obudowie z piwnicą na PSU, do tego lepszy elektrycznie zasilacz na przetwornicy DC-DC z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancja.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@3ndurek,

 

Dziękuję za pomoc!

Zdecyduję się na skomponowany przez Ciebie zestaw :) Co do overclockingu - jest mi to temat kompletnie nieznany i nasuwa mi się wiele pytan: jaki jest przyrost mocy, czy warto robić to od razu po zakupie, lub moze lepiej jak sprzęt się trochę zestarzeje, czy wiąże się to z utratą gwarancji? Jeśli już zdecydowałbym się na podkręcanie to pewnie w jakimś niewielkim stopniu. 

 

Czy Ty lub ktoś inny mógłbyś przybliżyć mi nieco ten temat/odpowiedzieć na wyżej zadane pytania lub wskazać artykuły traktujące o metodach, plusach i minusach podkręcania procesorów z tejże serii?

 

Dzięki!

 
Link to post
Share on other sites
Czy Ty lub ktoś inny mógłbyś przybliżyć mi nieco ten temat/odpowiedzieć na wyżej zadane pytania lub wskazać artykuły traktujące o metodach, plusach i minusach podkręcania procesorów z tejże serii?

 

Prosta sprawa.

 

Minusy - dopłacasz za odblokowany mnożnik oraz do chłodzenia CPU bo nie masz boxa w zestawie.  Kosmetycznie dla zasady można dodać o wyższych temperaturach, wyższym napięciu  ale to nas nie interesuje. 

 

Plusy - przyrost wydajności 

 

Seria raczej nie ma tutaj tak wiele do gadania. Oczywiście minusem jest glut względem lutów z pierwszych generacji. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...