Skocz do zawartości

Zestaw pod i3-6100 z H170, ok. 2,5k


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : GRY (GTA V, itp)

  • Maksymalna kwota : Celuję w 2500 PLN, 3000 PLN też wchodzi w grę

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej

Których części potrzebuję : BUDA

Czy będę podkręcać sprzęt? : Podkręcanie odpada (nie ten typ człowieka :P )

Specjalne wymagania : Procesor i3-6100! Mobo w dalekiej przyszłości ma dostać i5-6400/6500

Własna propozycja zestawu : ASRock H170M PRO4 lub PRO4S, DDR4 2x4GB 2133MHz, AMD Radeon RX 480 8GB, zasilacz 600W(?) GOLD, SSD 64/128GB + HDD 1TB

Inne :

Posegreguje swoje myśli co do poszczególnych podzespołów, liczę na pomoc w szukaniu lepszych odpowiedników, a nie komentarze typu: 'kup se i5-4460 składaj do tego i kręć go, a jak jeszcze na alledrogo znajdziesz coś używanego to se zaoszczędzisz'

 

Procesor:

  Tak jak wyżej - i3-6100 - w zupełności mi wystarczy i cena jest bardzo atrakcyjna, w przyszłości gdy będę potrzebował więcej klatek planuje zamienić go na i5-6500 ale z tego co wiem i3 daje rade w większości nowych gier wiec wole zaoszczędzić te ~400 zł i doinwestować grafike/mobo.

Płyta główna:

  Tu potrzebuje najwięcej waszej pomocy, moja uwagę przykuły w/w modele. Z tego co wyczytałem to celuje w H170 (B150 też wchodzi w grę) Nie planuję robić Crossfire ale parę dodatkowych slotów na przyszłość nie zaszkodzi zwłaszcza dla WiFi czy M.2, USB 3.0 itd. Wbudowana karta dźwiękowa mile widziana i odpowiedniki 'MSI Killer Lan'. Seria Z odpada bo i tak nie wykorzystam jej możliwości chyba, że znacie coś konkurencyjnego w cenie do 400 zł. Standard najlepiej Micro-ATX, nie zależy mi na wyglądzie płyty bo jak zamknę budę to o niej zapomnę :> Aha i 4 sloty DDR4 ale o tym niżej.

Pamięć RAM:

  Tutaj celuje w DDR4 DC 2x 4GB i jedyne co mi do głowy przychodzi to niezawodne HyperX Fury 2133MHz CL14. Nie wiem czy dobrze myślę ale kości DC działają sprawniej niż pojedyncza kość o takiej samej pojemności. 8GB mi w zupełności wystarczy, a kiedyś może dorzucę jeszcze 2x4GB.

Karta graficzna:

  AMD Radeon RX 480. Nie będę udawał, że długo się nad tym zastanawiałem dlatego podam link skąd taki pomysł: http://www.pcgamer.com/pc-build-guide-budget-gaming-pc/ (dla ciekawskich kompa będę składał w Anglii) Jestem zadowolony z moich dwóch poprzednich Radeon'ów wiec nie zamierzam dopłacać do GeForce. Jeżeli znacie coś ciekawego w podobnej cenie to śmiało piszcie, sugeruje się też rankingiem kart z benchmark.

Zasilacz:

  Co do tego to mam małą wiedzę ale myślę, że 600W wystarczy w zupełności nawet jak zamienię i3 na i5 i dodam 8GB RAM. Polećcie mi proszę coś do tego zestawu najlepiej 80+ GOLD, SILVER też OK byle by cena się zgadzała.

Dyski:

  HDD Seagate 1TB - jest jakaś lepsza opcja? (no bez WD Green, a co do Blue to nie wiem) 

  SSD pewnie Samsung/Intel o pojemności 64/128GB ~500/500 MB/s, macie jakieś swoje typy?

 

No i to by było na tyle mojego wywodu. Wiem, że jak to podliczyć to przekracza 3K PLN ale na amazon'ie są ciekawe oferty, a poza tym dysk SSD mogę sobie odpuścić póki co i później pomyśleć o jakimś na M.2. Co do obudowy to nie zamierzam przepłacać, jak będę wiedział jaka płyta to wtedy będę się zastanawiał. Chyba wszystko jest zrozumiałe. Piszcie mi swoje uwagi i propozycje. Liczę na pomoc zwłaszcza w doborze płyty główniej, zasilacza oraz pamieć RAM. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

 

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x Crucial 8GB 2133MHz CL151 x MSI GeForce GTX1060 Armor OC 6GB DDR5 192bit (1759/8000)http://www.esc.pl/images/icons/stock_icon2.png1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black)1 x Antec VP-PC 500W 120mm

3035zł
 
Nie musisz nic modernizować, i5 na start, do tego wydajniejsze GPU względem RX 480, do tego SSD 240GB na start, HDD na dane dokupisz sobie później,.obudowa z piwnicą na PSU oraz wentylatorem 120mm na tyle, do tego zasilacz z dużym zapasem mocy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O i5-6402P nawet nie myślałem (rzeczywiście, poczytałem i lepsza opcja od i5-6400 ale cenowo to chyba lepiej dopłacić do 6500) RAM taki goły (bez radiatora) będzie OK? Nie lepiej DC na H170/B150? Crucial to jedna z lepszych możliwych firm czy złe słyszałem? GeForce do przemyślenia ale jakoś zniechęca mnie szyna 192bit. Co do mobo coraz mocniej rozważam Mini-ITX. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego większość ludzi poleca chipset H110 ew. Z170 dla zaawansowanych, pomijając B150 i H170?
Dzięki za pomoc.

Edytowane przez WhiteShadow2293
Link to post
Share on other sites
(rzeczywiście, poczytałem i lepsza opcja od i5-6400 ale cenowo to chyba lepiej dopłacić do 6500

 

100 zł za 100 MHz więcej na obciążony 4 rdzeniach ?

 

RAM taki goły (bez radiatora) będzie OK

 

Tak

 

Nie lepiej DC na H170/B150?

 

Z dopłatą tak. Z drugiej strony sprawdź czy nie lepiej na start dać 2 x 8 GB pod H110 i mieć spokój

 

GeForce do przemyślenia ale jakoś zniechęca mnie szyna 192bit.

 

No cóż. Skoro bardziej bierzesz do siebie puste cyferki a nie topową wydajność w niskiej cenie, to ok ...

Może weź sobie coś z AMD z szerszą szyną ale z mniejszą wydajnością ?

 

Co do mobo coraz mocniej rozważam Mini-ITX. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego większość ludzi poleca chipset H110 ew. Z170 dla zaawansowanych, pomijając B150 i H170?

 

ITX co byś nie brał, to będą dwa sloty na pamięć. H110 do procesorów non-k jest po prostu opłacalne. Z170 pod OC CPU / odblokowane mnożniki.  B150 to zazwyczaj dopłata do 4 slotów na pamięć pod Dual Channel, H170 - RAID. Oczywiście dochodzi do tego masa pierdołek w postaci slotów, portów, złącz wewnętrznych itp. Na koniec nieoficjalne możliwości OC CPU / ram. 

Link to post
Share on other sites

Miałem na myśli dopłacić i kupić i5-6500, zamiast kupować 6402P.

i5-6400 2.7/3.3GHz  + 40 zł  =  i5-6402P 2.8/3.4GHz  + 70 zł  =  i5-6500 3.2/3.6GHz

Dopłacać 40 zł i kupić 6402P żeby mieć te 100 MHz - lepszym pomysłem zdaje się być zakup 6500 kosztem płyty głównej.

 

Napiszcie mi proszę czy nie poczuje dużej różnicy miedzy H110 a H170/B150 w grach, tzn. kości DC vs pojedyncza kość. Jestem bardzo wrażliwy na sporadyczne spadki FPS.

 

 

Jakiej firmy szukać tych kości, osobiście skłaniam się ku HyperX FURY 1x8GB CL14 - za niewielka dopłatą mam CL niższe AŻ o 1 :>

 

Co do grafiki to masz racje, testy prawie jednoznaczne. Wcześniej myślałem nad GTX970 ale widzę, że cena podobna, a różnica duża. 

Edytowane przez WhiteShadow2293
Link to post
Share on other sites

 

 

Dopłacać 40 zł i kupić 6402P żeby mieć te 100 MHz - lepszym pomysłem zdaje się być zakup 6500 kosztem płyty głównej.

 

Sprawdź jak to wygląda w trybie turbo.

 

 

 

Napiszcie mi proszę czy nie poczuje dużej różnicy miedzy H110 a H170/B150 w grach, tzn. kości DC vs pojedyncza kość. Jestem bardzo wrażliwy na sporadyczne spadki FPS.

 

Przy 1151 jest widoczna róznica wydajności na korzyść pamięci w dwóch kostkach. Albo dajesz sobie 2 x 4GB na B150 / H170 z czterema slotami pod przyszłą rozbudowę do 16 GB o ile zajdzie taka potrzeba, albo dajesz H110 + 2 x 8 GB DDR4 na start. Oczywiście możesz dać sobie 1 x 8 GB i kolejną dokupić za jakiś czas.

 

Sam chipset nie będzie tutaj miał nic do wydajności.

 

Pamięci w zasadzie obojętne. Tańsze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Super, dzięki. Dużo mi się wyjaśniło :) chociaż jeszcze nie mam finalnej wersji w głowie. Chciałem jeszcze zapytać o grafikę, czy opłaca się zaoszczędzić parę ziko i kupić GTX 1060 firm: KFA2, ZOTAC, Gainward; czy lepiej dopłacić frycowe i wziąć MSI lub Gigabyte? Nie mam zamiaru kręcić grafiki ale na kulturze pracy mi zależy (jak dopalam wieśka na XFX HD 7970 to słychać ino szum ;d )

PS. Która i5 w końcu polecasz? Bo wychodzi na to, że wezmę konfigurację 6400+B150+RAM DC

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...