Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Poszukuję laptopa do gier i innych multimediów, takich jak odtwarzanie muzyki i oglądanie filmów. Komputer ma również służyć do pracy, ale mam nadzieję, że jego głównym zastosowaniem pozostanie odtwarzanie gier.

 

W rankingach na stronie benchmark.pl jak i na innych stronach opisujących tego właśnie typu laptopy często powtarzał się następujący model marki Lenovo:

http://www.komputronik.pl/product/332251/Elektronika/Dla_graczy/Lenovo_Y700_15ISK_80NV00V0PB_.html?qrtc_slt=slt_product&qrtc_tpl=tpl_product&qrtc_typ=prd&qrtc_prd=332248&qrtc_pos=1

 

Po zgłębieniu odmętów internetu, czyli na pierwszej stronie Google, znalazłem filmik z wyżej opisanym laptopem na którym to odpalony Wiedźmin III chodzi na wysokich detalach w 30 fpsach, co dla mnie jako konsolowca jest wynikiem zadowalającym (chociaż wolałbym 24 fps, żeby mieć bardziej "filmowe doświadczenia").

 

Jedyne co mnie martwi to procesor, który według powszechnej opinii dwóch moich kolegów jest mocny, ale strasznie się grzeje. Dysk twardy z 5400 obrotami na minutę i brak SSD również nie brzmi zachęcająco.

 

Prosiłbym o sugestie i porady dotyczące zakupu gamingowego laptopa w prostym języku, ponieważ w temacie podzespołów komputerowych nie czuję się jeszcze zbyt swobodnie. Wolałbym nie przekraczać budżetu 4000 zł, ponieważ do samego laptopa muszę doliczyć koszta zakupu napędu optycznego, porządnej myszki, pada oraz nowego Deus Exa. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

Link to post
Share on other sites

Co do procesora i wysokiej temperatury to koledzy mają rację. Nie dawno byłem w posiadaniu Lenovo Y70-70 i tam z procesorem i7-4720HQ konkretnie się grzał. Wiedz, że może to być lekki dyskomfort. Dysk przydałby się chociaż HDD 7200 rpm bo nawet hybrydowy jest cienki.

Również zamierzam kupić nowy laptop i na Twoim miejscu rozglądnąłbym się za jakimś MSI typu GL62 / GP62.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...