Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie mordki, od jakichś 2-3 tygodni nęka mnie problem z rozruchem komputera (nieregularny, wystąpił około 3-4 razy).

 

Problem polega na tym, iż po włączeniu komputera GTX970 ignoruje ogólną pobudkę (nie budzi ekranów, nie rozkręca wentylatorów lub niemalże natychmiast je zatrzymuje, obraz nie jest wyświetlany) gdzie reszta komponentów nie przejawia podobnych objawów, pomijając problem z kartą graficzną, sam system zdaje się poprawnie ładować w tle. Żadne nadzwyczajne dźwięki nie są wydawane w tym czasie przez komputer.

 

Problem zdaje się zaczął występować od momentu podłączenia drugiego ekranu (BenQ GL2460, HDMI>MiniHDMI przez przejściówkę, główny po DVI-D) jednakże odłączenie go na czas startu nic nie zmienia.

 

Komputer ładuje się poprawnie po kompletnym odłączeniu go od zasilania na kilka sekund (~10-15), jednakże dzisiaj ujrzałem kolejny niepokojący objaw który zniknął po restarcie (pasek kolorowych pikseli na górze ekranu podczas ładowania systemu, sam proces ładowania zawiesił się i zmusił mnie do ponownego uruchomienia maszyny, potem nie występował).

 

Problem nie występuje przy każdym uruchomieniu oraz działa całkowicie poprawnie po rozruchu zakończonym sukcesem.

 

Konfiguracja:

 

 

i5 2500K

ASRock P67Pro3 (B3)

2x4GB Kingston HyperX Blue 1600MHz CL9

Palit GTX970 JetStream

SeaSonic X750

 

Windows 8.1 x64

Sterowniki 372.90

 

 

Link to post
Share on other sites

Piszesz,że sprawdzałeś przy odłączonym jednym z ekranów. Tylko odłączyłeś czy zmieniłeś również ustawienia w systemie (aby wyświetlał na jednym) ?

Jedynie fizycznie odłączyłem kabel od karty.

 

Spróbuję zmienić ustawienia przed wyłączeniem komputera i zobaczę czy problem nadal będzie występował, ale to trochę zajmie.

Link to post
Share on other sites

Może jak podłączałeś monitor to ruszyłeś kartą i coś nie styka w porcie pci-E warto by rozkręcić bude i wyjąć karę i przeczyścić styki i przedmuchać port.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po wystąpieniu tego problemu po raz pierwszy było wyjęcie, przedmuchanie i ponowna instalacja karty. Ruszył, ale z drugiej strony w żaden sposób nie wyjaśnia to dlaczego pomaga całkowite odłączenie go od prądu, chyba że i to jest kolejnym przypadkiem błędu logicznego.

 

Dopiszę ponowne czyszczenie to rzeczy do odhaczenia dzisiaj.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...