Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

GTX970 nie startuje.

GTX970 Palit JetStream czarny ekran fail to boot rozruch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mofixil

Mofixil
  • Entuzjasta

• 732 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:29

Witajcie mordki, od jakichś 2-3 tygodni nęka mnie problem z rozruchem komputera (nieregularny, wystąpił około 3-4 razy).

Problem polega na tym, iż po włączeniu komputera GTX970 ignoruje ogólną pobudkę (nie budzi ekranów, nie rozkręca wentylatorów lub niemalże natychmiast je zatrzymuje, obraz nie jest wyświetlany) gdzie reszta komponentów nie przejawia podobnych objawów, pomijając problem z kartą graficzną, sam system zdaje się poprawnie ładować w tle. Żadne nadzwyczajne dźwięki nie są wydawane w tym czasie przez komputer.

Problem zdaje się zaczął występować od momentu podłączenia drugiego ekranu (BenQ GL2460, HDMI>MiniHDMI przez przejściówkę, główny po DVI-D) jednakże odłączenie go na czas startu nic nie zmienia.

Komputer ładuje się poprawnie po kompletnym odłączeniu go od zasilania na kilka sekund (~10-15), jednakże dzisiaj ujrzałem kolejny niepokojący objaw który zniknął po restarcie (pasek kolorowych pikseli na górze ekranu podczas ładowania systemu, sam proces ładowania zawiesił się i zmusił mnie do ponownego uruchomienia maszyny, potem nie występował).

Problem nie występuje przy każdym uruchomieniu oraz działa całkowicie poprawnie po rozruchu zakończonym sukcesem.

Konfiguracja:

Spoiler

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 10035 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:09

Piszesz,że sprawdzałeś przy odłączonym jednym z ekranów. Tylko odłączyłeś czy zmieniłeś również ustawienia w systemie (aby wyświetlał na jednym) ?

• 0

i5 9600K; EVGA Z370 ;32Gb Hyperx 2666 ; MSI 1070 ;Thermaltake Smart SE 630W

#3 Mofixil

Mofixil
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 732 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:13

Piszesz,że sprawdzałeś przy odłączonym jednym z ekranów. Tylko odłączyłeś czy zmieniłeś również ustawienia w systemie (aby wyświetlał na jednym) ?

Jedynie fizycznie odłączyłem kabel od karty.

Spróbuję zmienić ustawienia przed wyłączeniem komputera i zobaczę czy problem nadal będzie występował, ale to trochę zajmie.

• 0

#4 MariuszB35PL

MariuszB35PL
  • Zapaleniec

• 1329 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:51

Może jak podłączałeś monitor to ruszyłeś kartą i coś nie styka w porcie pci-E warto by rozkręcić bude i wyjąć karę i przeczyścić styki i przedmuchać port.
  • 0

#5 Mofixil

Mofixil
  • Autor tematu
  • Entuzjasta

• 732 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:46

Może jak podłączałeś monitor to ruszyłeś kartą i coś nie styka w porcie pci-E warto by rozkręcić bude i wyjąć karę i przeczyścić styki i przedmuchać port.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po wystąpieniu tego problemu po raz pierwszy było wyjęcie, przedmuchanie i ponowna instalacja karty. Ruszył, ale z drugiej strony w żaden sposób nie wyjaśnia to dlaczego pomaga całkowite odłączenie go od prądu, chyba że i to jest kolejnym przypadkiem błędu logicznego.

Dopiszę ponowne czyszczenie to rzeczy do odhaczenia dzisiaj.

Użytkownik Mofixil edytował ten post 30 wrzesień 2016 - 11:47

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GTX970, Palit JetStream, czarny ekran, fail to boot, rozruch

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych