Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry jakiś czas temu zakupiłem sobie rx 470 msi gaming x 8GB i mam z nią dwa małe problemy.

1.Zegary karty potrafią spaść na 0MHz, są tak przez 2 lub 3 sekundy i działa tylko wtedy wattman

2.mruganie monitora(rzadko, ale jest) na czarno a potem obraz.

 

mój sprzęt:

cpu:i5-3570k (nie podkręcony).
Płyta: asus p8b75-v.
ram: 1 kość 8GB DDR3.
gpu:rx 470
zasilacz: atx ocz fatality sli 80+ 500W.

monitor samsung syncmaster t220hd

Link to post
Share on other sites

stery crimson 16.9.2(czyli najnowsze) ciężko stwierdzić w jakich okolicznościach, ale podczas grania chyba tylko raz mi się zdarzyło więc można powiedzieć że wtedy gdy przeglądam internet, nic nie robię.. ogólnie karta wtedy nie jest w stresie tylko spokojnie coś robię na komputerze

Link to post
Share on other sites

Daj troche napiecia i podnies power limit. Ustaw wentylatory na 60% i odpal 3d marka. Powinno rozwiazac problem. Pozniej mozesz dac wentylatory na auto. Jesli nie robisz OC to mozesz obnizyc napiecie. Boost powinien byc staly. Migotanie to prawdopodobnie kabel.

Link to post
Share on other sites

 

 

1.Zegary karty potrafią spaść na 0MHz, są tak przez 2 lub 3 sekundy i działa tylko wtedy wattman

 

Jak stwierdziłeś że zegary spadły do 0, bo wtedy karta przestała by wyświetlać jakikolwiek obraz ?

 

 

 

2.mruganie monitora(rzadko, ale jest) na czarno a potem obraz.

 

Kiedy są dokładnie takie objawy ?

 

 

 

Daj troche napiecia i podnies power limit.

 

W jakim celu ma to robić ?

Link to post
Share on other sites

1Stwierdziłem to używając wattmana tak jak pisałem. a tutaj screen jak to wygląda.

https://zapodaj.net/cdb5618af76b0.jpg.html

2.Mruga chyba tylko gdy karta nie jest w stresie czyli przeglądanie neta, pulpit itd nie jest to częste, ale występuje i chciałbym się tego pozbyć. Nie przypominam sobie tego jakoś podczas grania.

Mój kabel to Dvi-d, który już trochę ma, ale na poprzednich kartach nic się takiego nie działo (dokładniej na integrzre hd 4000 i hd 7850)

Link to post
Share on other sites

Obecnie XFX ma niezłe radki :)

U mnie przy taktowaniu 1255/7000 ( 1750x4 ) przy obniżonych napięciach 1040/970 [mV] wentyle w stresie dobijają do ok. 1600 [rpm] przy temperaturze oscylującej około 75 [C] >jest bardzo cicho i wydajnie. Takie mam nastawy:

http://iv.pl/images/18269927256573067923_thumb.jpg

 

[ Pod spodem "lata" cały czas "Heaven" z teselacją extreme AAx 8. ]

 

Tańszy model- który mam -nie nadaje się do wysokiego OC , jednak można go fajnie zbalansować by było cicho i przyjemnie , poza tym ma backplate ( p.s. wiem , że nie każdy lubi ) i niezłą jakość wykonania.

Bez ruszania napięć dobijam do taktowań ok. 1280/7800 max - > ale jest już głośnawo :(

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Tez g1 nie trzymal boosta. Dalem wiekszy power limit oraz lekko napiecie i trzymal boosta. Karte odeslalem bo terkotala przy przelsciu idle/load.

Zrobiłem tak jak kazałeś i albo zrobiłem coś źle albo nie pomogło bo znowu był przypadek że zegary spadły na 0MHz

Zegary pamięci oprócz spadania na 0MHz są prawie cały czas na 300MHz(oprócz grania wtedy są normalne) tak ma być?

 

Obecnie XFX ma niezłe radki :)

U mnie przy taktowaniu 1255/7000 ( 1750x4 ) przy obniżonych napięciach 1040/970 [mV] wentyle w stresie dobijają do ok. 1600 [rpm] przy temperaturze oscylującej około 75 [C] >jest bardzo cicho i wydajnie. Takie mam nastawy:

http://iv.pl/images/18269927256573067923_thumb.jpg

 

[ Pod spodem "lata" cały czas "Heaven" z teselacją extreme AAx 8. ]

 

Tańszy model- który mam -nie nadaje się do wysokiego OC , jednak można go fajnie zbalansować by było cicho i przyjemnie , poza tym ma backplate ( p.s. wiem , że nie każdy lubi ) i niezłą jakość wykonania.

Bez ruszania napięć dobijam do taktowań ok. 1280/7800 max - > ale jest już głośnawo :(

 

 

Ogolnie slyszalem ze wersje od Asusa maja problem ze spadkami taktowan. Moja RX 470 Gigabyta G1 1230/6600 Najwiecej miala 1800RPM(75C) podczas grania w W3 na uber. Podobnie jak w Doomie.

U mnie msi rx 470 przy 1255/6700 temperatury przy stresie (wiesiek 3 na uber/ the divison b.wysokie ) 60-65stopni rpm 1700 

Edytowane przez denirs1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...