Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Czasami zamulający HDD

dysk twardy HDD WD Black uśpienie hibernacja problem

Najlepsza odpowiedź Atak Snajpera, 28 wrzesień 2016 - 14:14

Wyłącz usypianie HDD w opcjach zasilania

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 PiotroZ

PiotroZ
  • Amator

• 25 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:12

Witam.

Mam od dłuższego czasu problem ze swoim HDD (WD Black 1TB). Mam postawiony W10 na SSD+parę programów, cała reszta tj. gry/dane spoczywa na HDD. Problem zaczął się gdy przesiadałem się z W7 na W10, był to clean install więc żadne migracje plików itp, secure erase dla SSD, format dla HDD, wszystko cacy. Problem w tym, że czasami gdy odpalam dla przykładu jakiś plik video lub gdy wchodzę w Mój Komputer, jest pauza, po chwili słychać mielenie dysku (charakterystyczny rozruch) i dopiero następuje wczytanie pliku video lub pokazanie dostępnych dysków. Przed przejściem na W10 coś takiego nie miało miejsca, wszystko natychmiast się wczytywało. W grach, które znajdują się oczywiście na HDD, problemu z teksturami/doczytywaniem nie ma. Po jednym takim rozruchu, odpalając plik kilka razy problemu nie ma.

Użytkownik PiotroZ edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 14:13

• 0

#2 Atak Snajpera

Atak Snajpera
  • Dyskutant

• 169 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:14   Najlepsza odpowiedź

Wyłącz usypianie HDD w opcjach zasilania

Użytkownik Atak Snajpera edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 14:15

• 2

#3 PiotroZ

PiotroZ
  • Autor tematu
  • Amator

• 25 postów

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:22

Jakimś cudem w planie wysokiej wydajności był ustawiony na 20 minut. Dzięki za pomoc :)

• 0

#4 vicodin

vicodin
  • Maniak

• 2539 postów
  • Miejscowość:Lublin

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:17

w planie wysokiej wydajności był ustawiony na 20 minut.

Zawsze tak jest.

• 0

Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dysk, twardy, HDD, WD, Black, uśpienie, hibernacja, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych